آپدیت iOS 16.0.2 برای رفع باگ کپی پیست و لرزش دوربین آیفون منتشر شد


اپل امروز در صدد رفع بسیاری از باگ‌هایی است که کاربران آیفون را دچار مشکل می‌کند. به روز رسانی iOS 16.0.2 این مشکل به‌روزرسانی دو هفته پس از انتشار عمومی iOS 16 ارائه می‌شود و برای آیفون‌هایی که قادر به دریافت iOS 16 هستند در دسترس است.

مثل همیشه، برای دریافت این آپدیت، باید به Settings، General و سپس Software Update در آیفون های واجد شرایط دریافت آخرین نسخه iOS بروید.

رفع باگ های iOS 16.0.2

به گفته اپل، این به روز رسانی چندین باگ را که تا به امروز در مدل های آیفون 14 و سایر آیفون های دارای iOS 16 وجود داشته است، برطرف می کند. یکی از این مشکلات که در روزهای اخیر سر و صدای زیادی به پا کرده است، مشکل لرزش مدل های دوربین آیفون 14 پرو در هنگام استفاده از اپلیکیشن های شخص ثالث مانند اپلیکیشن های شبکه های اجتماعی است.

از دیگر مشکلات عمده ای که آپدیت iOS 16.0.2 رفع می کند، می توان به باگی اشاره کرد که باعث می شود کاربر پیغام مجوز کپی مکرر را دریافت کند. همچنین مشکل سیاه شدن صفحه هنگام روشن شدن گوشی نیز با این آپدیت برطرف می شود.

برخی از کاربران آیفون X، آیفون XR و آیفون 11 که صفحه نمایش گوشی خود را تغییر داده اند، پس از به روز رسانی دستگاه خود به iOS 16، صفحه نمایش آنها از کار افتاد. اکنون این مشکل در iOS 16.0.2 برطرف شده است.

همانطور که مشاهده می کنید iOS 16 در مدت زمان کوتاهی که در دسترس است مشکلات زیادی را برای کاربران ایجاد کرده است که مهمترین آن لرزش دوربین در مدل های آیفون 14 پرو است. اپل در گذشته گفته بود که با مشکل نرم افزاری مواجه است و با انتشار آپدیت آن را برطرف می کند و حالا به قول خود عمل کرده است.

اپل اکنون در نسخه است iOS 16.1 خدمات؛ این سیستم عامل در ماه اکتبر با iPadOS 16.1 در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.