آیا خودروهای دیزلی شانسی برای زنده ماندن دارند؟


قیمت نفت در سراسر آمریکا به حالت عادی باز می گردد. اما قیمت گازوئیل به سرعت در حال کاهش نیست. به این موارد نگرانی در مورد تعمیرات غیرقانونی خودرو را اضافه کنید، و داشتن خودروی دیزلی مقرون به صرفه نیست. حال این سوال پیش می آید که آیا مصرف کنندگان آمریکایی در شرایط فعلی حاضر به خرید خودروهای دیزلی هستند؟

قیمت بنزین در سال گذشته حدود 3.17 دلار بود. امروز قیمت بنزین پس از افزایش قیمت در بهار و تابستان به 3.7 دلار رسیده است. قیمت گازوئیل نیز به شدت افزایش یافت اما پس از کاهش قیمت ها همچنان به قیمت قبلی خود در سال گذشته نزدیک نشده است.

قیمت گازوئیل سال گذشته 3.29 دلار بود اما اکنون به 5 دلار رسیده است. سوختی که مقرون به صرفه است و انرژی خوبی تولید می کند، اکنون اقتصادی به نظر نمی رسد. بدتر از همه اینکه تیونینگ غیرقانونی می تواند مشکلات حقوقی زیادی را برای دارندگان این خودروها ایجاد کند.

افزایش و سقوط خودروهای دیزلی

خودروهای دیزلی بخش بزرگی از بازار خودروهای الکتریکی در اروپا را در دهه اول دهه 2000 به خود اختصاص دادند. سوخت دیزل ارزان و تمیز است و موتورهای دیزلی عملکرد بالاتری نسبت به موتورهای دیزلی دارند. از سوی دیگر، خودروهای دیزلی نسبت به خودروهای بنزینی ارزان‌تر هستند و این باعث تشویق خریداران می‌شود. در نهایت ورود خودروهای هیبریدی و برقی دیزلی به طرفین.

در گذشته شاهد بودیم که چگونه مقامات انتظامی به صاحبان خودروهایی که به صورت غیرقانونی انبار شده اند می فروشند. از جمله صاحب یک دوج رام 2500 مدل 2008 که در نتیجه این کار مجبور شد ماشین خود را اسقاط کند.

اگرچه به ندرت شاهد این نوع تبدیل در مدل های پورشه و بی ام و هستیم، اما کاملاً غیر معمول نیست. به عنوان مثال، BMW 328d Station که در جامعه تیونرها شهرت زیادی دارد.