اسپیس ایکس اولین مدارگرد کره ماه را پرتاب کرد


کره جنوبی به زودی با کمک سایت AYسازمان WHO او اولین ماموریت فضایی مربوط به ماه را آغاز کرد. این ماموریت اولین ماموریت فضایی این کشور در فضا است مدار پایین زمین نیز در نظر گرفته شده است

مدارگرد کره جنوبی در روز پنجشنبه، 13 آگوست بالای یک موشک شاهین 9 اسپیس ایکس از ایستگاه پرتابکیپ کاناورال“برای یک ساعت 19:08 دقیقه به وقت محلی به فضا پرتاب شد.

مدیریت این پروژه در حال حاضرمدارگرد ماه کره رهیابکه با آن روبرو هستیمپژوهشکده هوا حوزه کره” رخ داده است و اکنون از این مدارگرد با نام “دانوری(متاسف) یاد گرفته ایم که بازی با کلماتماه“داشتیم”لذت بردندر زبان کره ای در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است که هدف اصلی ماموریت فوق، آزمایش فناوری فضاپیمای قمری کره جنوبی برای فرود این کشور بر سطح ماه است. که اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود تا سال 2030 برای کشورهای توسعه یافته و کوچک امکان پذیر خواهد بود.

ماموریت مدارگرد ماه کره جنوبی

لازم به ذکر است که مدارگرد دانوری اکنون در مسیری غیرمستقیم به سمت قمر زمین قرار دارد، زیرا این فضاپیما ابتدا به آفتاب برو و بعد وسط دسامبر (حدود چهار ماه دیگر) به دور ماه خواهد آمد.

استفاده از مسیر طولانی و غیر مستقیم به این دلیل است که هواپیما قادر به استفاده از آن خواهد بود نیروی گرانش خورشید خود را به سمت ماه پرتاب می کند و در نتیجه سفر از نظر سوخت اقتصادی تر خواهد بود.

پرتاب اولین فضاپیمای ماه کره جنوبی به فضا

هنگامی که دانوری به مدار ماه می رسد، در ارتفاع تقریباً 100 کیلومتر از ماه زمین انجام می شود و با استفاده از آن به مطالعات خود در سطح ماه ادامه می دهد 6 ابزار که شامل موارد خاصی می شود مغناطیس سنج، طیف سنج اشعه گاماوجدان سیستم ارتباطات تجربی و 3 دوربین شروع به یخ زدن خواهد کرد.

لازم به ذکر است یکی از این دوربین ها به صورت ویژه توسط ناسا طراحی و حساسیت آن به حدی است که حتی در بازشوهای کاملاً سایه دار نیز می توانید آن را مشاهده کنید. به داخل این سوراخ ها نگاه کنید تا چه چیزی در آنها وجود داشته باشد یخ مهم خوردن است.

پرتاب اولین فضاپیمای ماه کره جنوبی به فضا

در صورت موفقیت آمیز بودن این ماموریت، کره جنوبی نیز شامل 7 کشور می شود ایالات متحده آمریکا، اتحاد جماهیر شوروی سابق، چین، ژاپن، هند، لوکزامبورگ داشتیم اتحادیه اروپا اضافه می کنیم که آنها مأموریتی در مورد ماه دارند.