اولین ویدیوی جهان از عروس دریایی جعبه ای + ویدیوی کمیاب را از دست ندهید


غواصی در سواحل پاپوآ گینه نو، ویدئویی زیبا و شگفت انگیز از یک جعبه پری دریایی اشتراک گذاری. قابل ذکر است که این دومین بار در تاریخ است که شواهدی از چنین گونه خاصی ثبت می شود.

دختر زیبای این ویدئو که چهار ست شاخک با بدنی شفاف پهن کرده است، دلیلی بر علم است. Chirodectes maculatus تحت عنوان. در واقع، این نوع چتر دریایی جعبه ای بسیار نادر و غیر معمول است و فقط در سواحل کوئینزلند استرالیا یافت می شود.

در توضیحات ویدیو نوشته شده است:

وقتی امروز استخدام می کردم، نوع جدیدی از چتر دریایی پیدا کردم. این گونه جدید نشانه های جالبی دارد و از توپ فوتبال بزرگتر است و خیلی سریع شنا می کند.

گونه نادر چتر دریایی

چتر دریایی جعبه ای بیشتر برای انسان ثروتمند وجود دارد، اما این گونه خاص به عنوان خطرناک شناخته نشده است. این گونه برای اولین بار در سال 1997 مورد توجه قرار گرفت و در سال 2005 توسط گروهی از دانشمندان استرالیایی توصیف شد.

بنابراین، همانطور که سازنده ویدیو اشاره می کند، این گونه آنقدر کمیاب است که تا به حال بیش از دو بار دیده نشده است. با این حال، نکته دیگری که در مورد ویدیوی بالا قابل ذکر است، کیفیت عالی آن است که به راحتی می تواند بهترین نگاه زنده این گونه باشد.

دکتر آلن کالینز، دانشمند و متصدی موزه ملی تاریخ طبیعی مؤسسه اسمیتسونیان، گفت که این ویدئو چیزهایی را نشان می دهد که مشابه هستند اما با توصیفات قبلی یکسان نیستند. به عنوان مثال، توضیحات مربوط به سال 2005 می گوید که این موجود دارای لکه هایی است، در حالی که در این ویدیو ما آن را با حلقه ها می بینیم.

داشتن ویدئویی از این موجود کمیاب بسیار غیرعادی است و حتی موسسه تحقیقاتی آکواریوم خلیج مونتری (MBARI) که یک سازمان تحقیقاتی حیات زیر آب است، به ندرت فیلمی از موجوداتی که قبلا دیده نشده بود را نشان می دهد.