ایلان ماسک توییتر را به تقلب متهم کرد


دادگاه توییتر داشتیم الون ماسک از 25 اکتبر آغاز می شود و اکنون ثروتمندترین فرد جهان از این شبکه اجتماعی به دلیل پنهان کردن تعداد واقعی ربات ها در پلتفرم خود انتقاد کرده است. اغوا کننده” شکایت کرده است

به گزارش نیویورک تایمز، در جدیدترین قسمت از اختلاف توییتر و ماسک، تیم حقوقی مدیرعامل تسلا در شکایت خود اعلام کردند که 10 درصد برخی از کاربران فعال روزانه شبکه اجتماعی که تبلیغات می بینند حساب های معتبر نیستند.

در این پرونده جدید، تیم حقوقی ماسک اعلام کرد که در تحقیقات خود با استفاده از ابزار Botometer، بیش از آنچه توییتر ادعا کرده بود (یعنی 5 درصد) حساب های جعلی در این شبکه اجتماعی پیدا کرده اند. این ابزار که از الگوریتم یادگیری ماشینی استفاده می کند توسط دانشگاه ایندیانا طراحی شده است و می تواند با تجزیه و تحلیل فعالیت حساب های توییتر امکان وجود ربات ها را تشخیص دهد.

وکلای ماسک با چنین ادعایی اعلام کرده اند که توییتر با پنهان کردن تعداد ربات ها به نوعی از خرید شرکت آنها توسط ماسک جلوگیری کرده است. همچنین می گویند:

توییتر به‌عنوان بخشی از برنامه‌هایش برای گمراه کردن سرمایه‌گذاران درباره چشم‌انداز شرکت‌شان، تعداد حساب‌های جعلی و اسپم را در پلتفرم خود محاسبه کرد. افشاگری های توییتر به آرامی منتشر شد و آنها حتی اطلاعات خود را با ماسک به اشتراک نمی گذاشتند تا از افشای این فریب جلوگیری کنند.

پاسخ توییتر به تیم حقوقی ایلان ماسک

در همین حال، توییتر شکایت حقوقی خود را ارائه کرد و به تیم ایلان ماسک پاسخ داد و ادعاهای آنها را “کاملا نادرست، خلاف قانون اساسی و از نظر تجاری بی ربط” خواند. این شرکت همچنین گفت که Botometer یک ابزار غیر قابل اعتماد است و حتی یک بار حساب توییتر خود ایلان ماسک “به احتمال زیاد یک ربات” بررسی شده است.

اگر به خاطر داشته باشید، توییتر مدت‌هاست که ادعا می‌کند تعداد ربات‌های پلتفرمش کمتر از 5 درصد است و برای اثبات این ادعا، صفحه ضبط برنامه‌ریزی شده را به حالت تعلیق درآورده است. حالا باید تا پاییز منتظر بمانیم تا پرونده آنها به صورت قانونی پیش برود.