برخورد فضاپیمای روزتا با سطح دنباله دار P67


روزتا محقق آژانس فضایی اروپا او ماموریت خود را در سال 2004 آغاز کرد.

روزتا در طول ماموریت خود سعی کرد این معما را حل کند سیستم خواب و اطلاعات زیادی در این زمینه در اختیار دانشمندان قرار دهد. روند نزدیک شدن به این تحقیق دنباله دار 67 ص در سال 2014 آغاز شد.

مطالعه دنباله دار 67P/Churyumov-Grasimenko

روزتا پس از دستیابی به هدف اولیه خود که جمع آوری اطلاعات در مورد منشا منظومه شمسی بود، در اعماق فضا به خواب زمستانی رفت.

این تحقیق پس از ده سال و پنج ماه و چهار روز در 6 آگوست 2014 به مقصد رسید. بنابراین، روزتا اولین فضاپیمایی بود که وارد مدار یک دنباله دار شد.

این آژانس فضایی اروپا است آلمان مسئول هدایت این تحقیق هدف از این ماموریت را مشاهده و بررسی پی 67 از فاصله 100 کیلومتری اعلام کرد.

در نوامبر همان سال، روزتا یک فرودگر فرستاد فیله او ماموریت بعدی خود را بر روی سطح دنباله دار با موفقیت به پایان رساند. پس از جدا شدن از فضاپیما، فیله به آرامی روی 67 پیک معلق شد. سپس به مدت 60 ساعت در این سایت جستجو، تجزیه و تحلیل و ارسال اطلاعات می کنید تا شارژ باتری تمام شود و خاموش شود.

اگرچه فرود فیله بدون حادثه بود، اما نقص فنی در پایه های آن باعث شد کاوشگر در سیاهچاله فرود آید. این همچنین باعث می شود باتری خورشیدی شما تمام شود.

فیله در طول عمر کوتاه خود بر روی دنباله دار 67p / چوریوموف-گراسیمنکواکتشافات شگفت انگیزی انجام دهید و می توانید 80 درصد از انتظارات اولیه خود را برآورده کنید.

فیله ماه‌ها پس از فرود، گهگاه داده‌هایی را برای روزتا ارسال می‌کرد و مدت‌ها پس از فرود با آن در تماس بود. روزتا دو سال به دور دنباله دار چرخید تا از فیله و مکان آن عکس بگیرد.

سه هفته پس از اینکه روزتا فیله را پیدا کرد، تصمیم گرفت به ماموریت خود پایان دهد.

پایان ماموریت روزتا

روزتا که برای بازگشت به زمین طراحی شده بود، توانایی فرود بر روی یک دنباله دار را نداشت. بنابراین راهنمایی برای راه 67 پی تصور می شود که به معنای تصادف و پایان کار فضاپیما باشد.

بنابراین روزتا با ارسال آخرین سیگنال و داده های خود، ماموریت خود را با برخورد عمدی به دنباله دار و خاموش کردن ابزارهای آن برای همیشه به پایان رساند.

این هواپیما با سرعت 3 کیلومتر در ساعت به دنباله دار برخورد کرد که علاوه بر نیروی اینرسی 67 پی، سرعت پایینی نیز محسوب می شود.

پاتریک مارتینمدیر ماموریت آژانس فضایی اروپا گفت:

من می توانم فرود موفقیت آمیز این فضاپیما را تایید کنم و اعلام کنم که ماموریت روزتا کامل شده است. روزتا الهام بخش بسیاری از مردم است. این ماموریت تاریخی و نوآورانه بود و درک ما از دنباله دارها و منظومه شمسی را متحول کرد. خدا رحمت کند روزتا، او کار خود را به خوبی انجام داد.”