بیوپردازنده ها آینده را تغییر می دهند


سال ها از اختراع ریزتراشه ها و آشکارسازهای سیلیکونی می گذرد. این تکنیک ها در طول سال ها قدرتمندتر شده اند، اما هنوز هم سخت کار می کنند قدرتمندترین ها انجام می دهند در مقایسه با قدرت مغز انسان، بسیار دور است. یک استارتاپ در استرالیا قدم بلندپروازانه ای برداشته است نورون ها Zind مغز انسان را با تراشه های سنتی ترکیب کرده است و در نتیجه این ادغام، ما پردازنده Dishbrain را ایجاد کرده ایم که هزاران بار سریعتر و ارزان تر از فرآیندهای معمولی است. در این ویدیو به همه آنچه در مورد این پردازنده عجیب می دانیم می پردازیم.

ویدیو را در یوتیوب دیجیاتو تماشا کنید:

ویدئویی را در دوربین های دیجیاتو تماشا کنید:

فرض کنید در سال 2030 هستیم و بزرگترین کنفرانس فناوری جهان یعنی CES را می بینیم. همه ما منتظر یک شرکت بزرگ هستیم دنیای دانش تا پردازنده جدید خود را باز کنید. مدیرعامل این شرکت روی صحنه آمد و پردازنده جدیدی را معرفی کرد. این پردازنده قدرتمندترین کارگر تاریخ و نسبت به نسل های قبلی خود هزاران برابر قوی تر و سریعتر خواهد بود و می تواند کارهای بی شماری را در یک دقیقه انجام دهد و در عین حال مصرف انرژی آن هزاران برابر کمتر است. اما فناوری خلاقانه ای که ایجاد این پردازنده عالی را ممکن می کند چیست؟ از استودیو که از ترکیب نورون های انسان با تراشه های سیلیکونی ساخته شده است!

شاید باور نکنید، اما ما یک تراشه با این نوع ساختار داریم که قبلاً انجام داده ایم. ممکن است این سناریوی آینده‌نگر را دور از ذهن بیابید، اما در فوریه 2021، آزمایشگاه قشر استرالیایی توانست یک تراشه ترکیبی ایجاد کند که ترکیبی از سلول‌های مغز زنده یا نورون‌ها و تراشه‌ها است. پردازنده Dish Brain. اما آیا این نوع پردازنده واقعاً آینده را تغییر می دهد؟ در ویدیوی بالا به سراغ یک پردازنده عصبی نیمه زنده یا بهتر است بگوییم یک مینی مغز رفته ایم تا درباره این اختراع عجیب بیشتر بدانیم. با دیجیاتو همراه باشید.