دانشمندان: انسان ها باید قبل از مریخ به زهره سفر کنند


گروهی از دانشمندان از ناسا و دیگر آژانس‌های فضایی می‌خواهند قبل از تلاش برای فرستادن انسان به مریخ، یک مأموریت انسانی به مریخ بفرستند. شانس. فرصت سیاره زهره انجام دادن. در حالی که ناسا قصد دارد تا سال 2030 انسان را به مریخ بفرستد، برخی از دانشمندان معتقدند که انسان باید قبل از سیاره سرخ به زهره سفر کند.

دانشمندان اولین بار این ایده را در کنگره بین المللی فضانوردی در سال 2022 مطرح کردند. در اولین پیشنهاد، نوام ایزنبرگ، رئیس گروه تحلیل اکتشاف زهره دانشگاه جان هاپکینز، از ایده پرواز نزدیک به همسایه زمین حمایت کرد. آیزنبرگ گفت که ماموریت به زهره باید مهمتر از ماموریت به مریخ باشد.

سفر به سیاره زهره؛ همسایه ناشناخته دنیا

ایزنبرگ و دانشمندان دیگر گفتند که زهره که اغلب به عنوان دوقلوی زمین شناخته می شود، کاملا ناشناخته است. آنها همچنین توضیح می دهند که دلیل خوبی برای این امر وجود دارد، به خصوص با توجه به اینکه دمای سطح زهره به طور پیش فرض نزدیک به 482 درجه سانتیگراد است. با شروع اکتشاف مریخ و مشاهدات جیمز وب، ایزنبرگ و همکارانش بیشتر از همیشه برای ماموریت زهره تلاش کردند.

دانشمندان برای تاکید بر ماموریت خود توضیح دادند که زهره نزدیک ترین و شبیه ترین سیاره به زمین است که می توان از نزدیک کاوش کرد. علاوه بر این، آنها استدلال کرده اند که زهره یک “سرزمین عجایب بی نهایت” پر از مناظر دیدنی است.

آیزنبرگ همچنین اشاره کرد که یک ماموریت سرنشین دار به زهره به فضاپیمای فضانوردان اجازه می دهد تا بتوانند سرعت آن را کاهش دهند که می تواند زمان سفر به مریخ را در آینده کاهش دهد. با این حال، سفر مریخ نورد به زهره ممکن است به عنوان بخشی از ماموریت ناسا به مریخ امکان پذیر باشد.

در حال حاضر، ناسا سرمایه گذاری زیادی در اکتشاف مریخ انجام داده است و قصد دارد با ماموریت های آرتمیس به انسان ها در سفر به ماه و سپس به مریخ و مکان های دیگر در آینده کمک کند. با این حال، باید دید که ناسا و سایر آژانس های فضایی چگونه به این سوال پاسخ خواهند داد.