دمای بدن انسان آیا دمای بدن انسان در حال کاهش است؟


برای 150 سال، 37 درجه سانتیگراد دمای بدن یک فرد سالم در نظر گرفته می شد. اما این عدد اشتباه است.

کمتر از دو سال است که دانشمندان می‌دانند دمای بدن در واقع سرد است: حدود 36.6 و دمای طبیعی بدن انسان بین 35.7 تا 37.4 درجه است. با این حال، 37 عدد جادویی در میان والدین و پزشکان باقی می ماند که در همه چیز از دماسنج داروخانه ها تا وب سایت های مراکز پزشکی ظاهر می شود.

جولی پارسونت، اپیدمیولوژیست در دانشگاه استنفورد، می گوید: «پزشکان هیچ تفاوتی با افراد دیگر ندارند. ما از دوران کودکی با این عدد به عنوان یک مقدار عادی بزرگ شده ایم.

همه افراد منحصر به فرد هستند و عوامل زیادی می توانند بر دمای بدن تأثیر بگذارند. از جمله سن، نوع بدن، رژیم غذایی، بیماری، زمان روز و نحوه اندازه گیری دما. دما معمولاً در گوش، زیر زبان، زیر بازو، مقعد یا روی پیشانی اندازه گیری می شود. یک دماسنج تبلتی ناپایدار نیز وجود دارد و هر کدام از این دماسنج ها تفاوت جزئی در دمای متوسط ​​نشان می دهند.

محققان با مطالعه دمای افراد سالم و عواملی که می توانند بدن را از محدوده ایمن خود خارج کنند، درک بهتری از نحوه عملکرد بدن به طور کلی دارند. بدن انسان برای عملکرد مناسب باید در دمای پایین، حدود 1.7 درجه باشد. خارج از محدوده، نورون ها کند می شوند و ماهیچه ها و اعصاب به درستی کار می کنند. حتی پروتئین های داخل سلولی نیز می توانند تحت تأثیر قرار گیرند. بنابراین بدن سخت تلاش می کند تا در این دما بماند. با اعمالی مانند تعریق در گرما یا انقباض عروق خونی در هوای سرد.

پارسونز می‌گوید: «همه این‌ها با سیگنال‌هایی از مغز انجام می‌شود که به شما می‌گوید «خون شما در دمای نامناسبی قرار دارد».

دمای بدن نیز می تواند در پاسخ به بیماری تغییر کند. تب زمانی رخ می دهد که بدن دمای خود را کمی بالاتر از حد طبیعی تنظیم کند. عملی که اعتقاد بر این است که برخی از میکروب ها را از بین می برد و باعث می شود سیستم ایمنی سریعتر کار کند.

از آنجایی که دمای بدن یک اندازه گیری ثابت و ابزار مهمی برای مطالعه سلامت است، محققان می گویند مدت هاست که باید در این دما تجدید نظر شود.

قرص دماسنج قابل هضم ناسا. روش اندازه گیری دمای بدن تاثیر بسزایی در خطای اندازه گیری دارد.

تب؟

پارسونز فکر می کرد که 37 درجه ممکن است همیشه اشتباه نباشد، اما تغییر کرده است. گفت مردم سرد هستند.

پارسونز که برای اولین بار متوجه شد که چرا میانگین وزن آمریکایی ها در حال افزایش است، شروع به بررسی روش هایی کرد که دمای بدن بر تولید انرژی تأثیر می گذارد. او گفت: «سال‌ها تلاش می‌کردم داده‌هایی را پیدا کنم که نشان دهد میانگین دما در طول سال‌ها چقدر بوده است.

این داده ها از مجموعه جانبازان جنگ داخلی به دست آمده است. پایگاه داده ای از اطلاعات سلامت سربازان نظامی توسط یک اقتصاددان برنده جایزه نوبل در سال 1978 راه اندازی شد. این گزارش شامل اطلاعاتی در مورد فعالیت ها، بیماری ها و عادات جانبازان است. شامل محاسبات دما است که Parsonet به دنبال آن است.

در سال 2019، پارسونز و همکارانش در استنفورد داده‌های جنگ داخلی را با یک بررسی بهداشتی از دهه 1970 و داده‌های به‌روز از مرکز پزشکی دانشگاه استنفورد ترکیب کردند تا یک پایگاه داده از ادبیات ایجاد کنند. 200000 قرائت دما در 160 سال گذشته. پس از تجزیه و تحلیل داده ها، آنها دریافتند که دمای بدن یک آمریکایی متوسط ​​از زمان انقلاب صنعتی 0.6 درجه کاهش یافته است.

این تغییر مطابق با نظریه پارسونز است: تولید فیزیکی احتمالاً با گذشت زمان کاهش می یابد. در کنار سایر تغییرات بدن انسان به دلیل دسترسی به غذا و مراقبت های پزشکی بهتر در کشورهای صنعتی.

پارسونز می گوید: «مردم قد بلندتر، چاق تر، خونسردتر و طولانی تر می شوند. همه اینها به نوعی هماهنگ هستند. “

افزایش راحتی و بهبود شرایط زندگی در شهرهای مدرن احتمالاً دلیل اصلی کاهش دمای بدن انسان است.

دماسنج خراب؟

فیلیپ ماکوویاک، استاد بازنشسته دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند، توضیح دیگری برای این که چرا 37 درجه با اندازه‌گیری‌های امروزی مطابقت ندارد، دارد. او از همان ابتدا فکر می کرد شماره اشتباه است.

دمای 37 درجه سانتیگراد برای اولین بار در سال 1970 در کتابی به قلم کارل راینهولد آگوست وندرلیچ منتشر شد. ماکوویاک گفت: «او در بیمارستانی در آلمان کار می کرد و طبق کتابش، یک میلیون درجه حرارت را اندازه گرفت. وقتی این دماها را اندازه گرفت به 37 درجه سانتیگراد رسید.

Makowiak گفت دلایل زیادی وجود دارد که چرا تخمین دمای متوسط ​​ممکن است اشتباه باشد. به عنوان مثال، مشخص نیست که واندرلیچ چگونه به این عدد رسیده است، و ماکوویاک گفت که داده‌های از دست رفته آنقدر بزرگ بودند که احتمالاً وندرلیچ از تعداد کمی از آنها در محاسبات خود استفاده کرده است.

Mackowiak گفت: «ماشین‌حساب در آن زمان رایج نبود، چه برسد به رایانه‌ها. بنابراین اینکه چگونه میلیون ها داده ای را که دارید محاسبه کنید و به نتیجه برسید غیرقابل تصور است.

دماسنج Wonderlich که با آن دما از بازو خوانده می شود و باید بین 15 تا 20 دقیقه در جای خود بماند نیز یک منبع احتمالی خطا است. یکی از این دماسنج های اصلی در موزه موتر در فیلادلفیا نگهداری می شود. ماکوویاک این مطالب را برای بازرسی از موزه به امانت گرفت.

ماکوویاک گفت: ما تحقیقات دقیقی برای بررسی محدوده دمایی این دماسنج انجام دادیم و 0.9 درجه بالاتر از هر دماسنج زمان خود یا امروز است.

این بی توجهی قدیمی چندین دهه است که ماکوویاک را شکار کرده است. در سال 1992، او و همکارانش در مقاله ای برای مجله انجمن پزشکی آمریکا نوشتند که “ما معتقدیم که 37 درجه سانتیگراد (98.6 درجه فارنهایت) باید به عنوان مفهومی که اهمیت زیادی برای دمای طبیعی بدن دارد کنار گذاشته شود.”

Mackowiak نسبت به مقاله ای که می گوید دمای بدن آمریکایی ها در حال کاهش است، بدبین است. فرض بر این است که پایگاه داده مورد استفاده در این مقاله برخی از عوامل کلیدی را ندارد. از جمله اینکه چه نوع دماسنج هایی استفاده شده و دما در چه زمانی از روز ثبت شده است.

Mackowiak گفت: “من راهی برای اطلاع دقیق ندارم، اما حدس من این است که نه، این دما در طول زمان کاهش نمی یابد.”

یکی از دماسنج های Wunderlish

سیمان سرد

مایکل گورون، یک انسان شناس در دانشگاه کالیفرنیا در سانتا باربارا نیز نسبت به کاهش دمای بدن گزارش شده به طور کلی در مقاله استنفورد تردید دارد و داده ها را دوباره بررسی کرد.

زمانی که گورون و تیمش داده ها را تجزیه و تحلیل کردند، شاهد کاهش نیز بودند. او گفت: «ما دقیقاً نمی‌دانیم چرا این اتفاق می‌افتد، اما به نظر می‌رسد کاهشی وجود دارد.

گورون به دلیل تحقیقاتی که روی مردم سیمانه انجام داد، به مطالعه دمای بدن علاقه مند شد. آنها بومی بولیوی هستند که به عنوان شکارچی و کشاورز کار می کنند و در خارج از یکدیگر دور هستند.

گورون گفت: “بعضی روستاها یک ساعت با نزدیکترین شهر فاصله دارند و برخی چندین روز با قایق.”

گورون پس از مطالعه مقاله ای در مورد کاهش میانگین دمای بدن در ایالات متحده، به بررسی میانگین دمای بدن مردم سیمانه علاقه مند شد. اگر تغییر سبک زندگی در کشورهای صنعتی دلیل کاهش دمای بدن است، پس افرادی که بدون امکانات مدرن زندگی می کنند باید روی کاغذ در دمای بالاتری قرار بگیرند.

گورون و همکارانش وقتی متوجه شدند که دمای مردم سیمانه نیز با گذشت زمان کاهش یافته است شگفت زده شدند. او گفت: «ما شاهد کاهش مشابهی بودیم، اما حدود یک دهم زمان اولیه.

گورون دریافت که از آغاز تحقیقات بر روی افراد سیمانه در سال 2002، میانگین دمای آنها از 37 به 36.5 درجه سانتیگراد کاهش یافته است.

این مطالعه منبع مستقل دیگری از داده ها را ارائه می دهد که نشان می دهد مردم در حال خنک شدن هستند. اما اگر این درست باشد، هیچ دلیل واقعی برای آن وجود ندارد. گورون گفت: «هر کس نظر متفاوتی دارد.

برخی از دلایل احتمالی عبارتند از آلودگی هوا، رژیم غذایی، بیماری های مزمن، اختلال در عملکرد سیستم ایمنی، بیماری های دندان، الگوهای خواب و داروهای ضد التهابی.

رفع برخی از این عوامل مانند غذا و دما برای سیمانه‌ها امکان‌پذیر است، اما بسیاری از چیزهای کوچک در دو سال گذشته برای سیمانه‌ها تغییر کرده است که ممکن است در این کاهش دما نقش داشته باشد. آنها دسترسی بهتری به خدمات پزشکی دارند که نرخ بیماری را کاهش می دهد. ماده ای که می تواند دمای بدن را تحت تاثیر قرار دهد. آنها همچنین محصولات مصرفی بیشتری مانند پتو دارند که می تواند به مردم کمک کند در تمام طول سال گرمتر بمانند.

گورون گفت که همه این تغییرات می تواند منجر به کاهش میانگین دما شود.

ساکنان دهکده سیمانی در بولیوی

تغییر دیدگاه

این مطالعات چگونه با سلامت زندگی روزمره مرتبط است؟ اگر دمای شما 37 درجه است، آیا نگران هستید؟

Mackowiak گفت: «37 دمای معمولی است، اما تنها دمای طبیعی نیست. هیچ دمای معمولی واحدی وجود ندارد. “

اگر به دنبال شماره ای هستید، ممکن است بخواهید آنچه را که ماکویاک ​​”تب دنباله دار” می نامد را بررسی کنید. تبی که آنقدر بالاست که افراد نیاز به درمان دارند، حتی اگر علائم دیگری نداشته باشند. وی گفت: این دما به طور کلی برای بیمارستان ها 38.3 درجه یا بالاتر است.

اما دما همیشه معیار دقیق بیماری نیست. حتی با دمای بدن در محدوده طبیعی، علائم دیگر ممکن است نشان دهند که چیزی اشتباه است.

پارسونز گفت: دمای بدن تنها یک علامت است. ما آن را دوست داریم زیرا یک عدد است و همه اعداد را دوست دارند… اما حقیقت این است که اگر بیمار هستید، بیمار هستید، فرقی نمی‌کند دمای بدن شما چقدر باشد.