سه معیار ریسک؛ ربات چت هوش مصنوعی BlenderBot 3 اکنون برای همه در دسترس است


حدود پنج سال پس از انتشار عمومی چت ربات مایکروسافت که به دلیل تاثیر کامنت های نژادپرستانه و جنسیتی کاربران به سرعت حذف شد، اکنون آزمایشگاه هوش مصنوعی به نام متا چت بات BlenderBot 3 نمایش و انتشار عمومی که بتواند با کاربر صحبت کند و کارهایی مانند دستیار صوتی را انجام دهد.

ربات چت BlenderBot 3 در حال حاضر در وب در دسترس است، اما فقط کاربران در ایالات متحده می توانند از آن استفاده کنند. این هوش مصنوعی در حالت طراحی است و بر اساس تلاش های قبلی متا در این زمینه ساخته شده است مدل‌های زبان بزرگ (LLMS) معنی. GPT-3 یکی دیگر از نرم افزارهای مبتنی بر این مدل است.

BlenderBot 3، مانند سایر مدل های زبان بزرگ، ابتدا بر روی یک پایگاه داده بزرگ آموزش داده شد. این سیستم ها قادر به انجام وظایف مختلف از کدنویسی گرفته تا کمک به نویسندگان برای نوشتن کتاب هستند. با این حال، آنها هنوز هم می توانند جانبداری در اطلاعاتی که دریافت می کنند، دست به اقدام بزنند و حتی برای خود پاسخ هایی ایجاد کنند.

چت بات سه گانه

متا چت بات منبع اطلاعات خود را فراهم می کند

این همان چیزی است که متا می خواهد با چت بات خود به آن بپردازد. این هوش مصنوعی قادر به جستجو در اینترنت برای صحبت در مورد موضوعات مختلف است. BlenderBot 3 حتی وجود ندارد منبع اطلاعات خودش را نشان می دهد تا مشخص شود حرف هایش بر چه داده هایی استوار است.

کاربرانی که از این ربات چت استفاده می کنند می توانند پاسخ های مشکوک را گزارش کنند. متا گفت که تلاش زیادی کرد تا استفاده از زبان توهین آمیز و اضطراب را کاهش دهد. با این حال، انتشار چت بات ها برای عموم همیشه یک تجارت پرخطر بوده است. مایکروسافت در سال 2016 چت بات تای آن را در دسترس کاربران قرار دهید، اما باید کمتر از 24 ساعت بعد حذف شود.

اما متا می گوید که دنیای هوش مصنوعی از آن زمان تا کنون بسیار تغییر کرده است و BlenderBot 3 نیز تغییر کرده است رویه های ایمنی از روش های مختلفی برای جلوگیری از تکرار خطاهای مایکروسافت استفاده می کند. متا ربات برخلاف Tay اطلاعات ورود شما را بلافاصله نمی نویسد و بعداً از آنها استفاده می کند. سخنگوی این شرکت گفت که اتفاقی که برای تای افتاد مایه تاسف بود و باعث شد این سایت تبدیل به یک شود زمستان طولانی است به رفتن اما اکنون متا در تلاش است تا این نرم افزار را به صورت پایدار منتشر کند و تحقیقات در این زمینه را بهبود بخشد.