محققان راهی برای تشخیص سریع سرطان و بیماری قلبی پیدا کرده اند


محققان روشی را برای آزمایش سریع بیماری های غیرواگیر ابداع کرده اند حمله قلبی داشتیم خرچنگ آنها دیده اند. این آزمایش سیگنال‌های مولکولی را در بدن تشخیص می‌دهد که نام دارندنشانگرهای زیستیبه تشخیص سریع بیماری های ذکر شده کمک می کند.

قبلاً از این نوع روش برای تشخیص سریع کرونا استفاده می شد که در این مقاله بررسی می شود. اکنون محققان از نشانگرهای زیستی برای تشخیص یک غیر بیماری استفاده کرده اند: به عنوان مثال، یک آنتی ژن خاص. پروستات (PSA) در خون گاهی اوقات می تواند به عنوان یک نشانگر زیستی برای نشان دادن وجود سرطان پروستات عمل کند.

این روش تجربیCrisprZymeتوسط گروهی از محققان از امپریال کالج لندن، دانشگاه MIT و مرکز پزشکی مولکولی نامیده شده است.بالاترین ارزش دلبروکدر برلین طراحی و اجرا شد. آنها می گویند این آزمایش می تواند دسترسی به ابزارهای تشخیص بیومارکر را افزایش دهد.

CrisprZyme بر اساس تست های تحقیقاتی استCRISPR» ساخته شده است که از RNA – یک پیام رسان که به ساخت پروتئین ها کمک می کند – برای شناسایی آنتی بادی ها در مایعات بدن مانند خون یا ادرار استفاده می کند. در حال حاضر، این آزمایش‌ها RNA را شناسایی می‌کنند و سپس RNA را با کپی‌های متعدد تقویت می‌کنند تا سیگنال آسان‌تر خوانده شود.

وجدان

یکی از مزایای این روش نسبت به روش های دیگر این است که انجام آن آسان است. سایر آزمایشات تشخیصی مبتنی بر RNA و DNA اغلب به دماهای کنترل شده نیاز دارند و شامل چندین مرحله هستند. اما این آزمایش را می توان در دمای معمولی اتاق نیز انجام داد.

دانشیار”مولی استفننویسنده اصلی این مقاله از امپریال کالج لندن گفت: «این روش به ما نمی گوید که چه مقدار نشانگر زیستی وجود دارد، اما می تواند به ما کمک کند تا پیشرفت آن را در طول زمان و در پاسخ به درمان کنترل کنیم.

پزشکان امیدوارند با توسعه این روش، قدم دیگری بردارند شخصی تحقیقات پزشکی نزدیک‌تر شده است، که درمان بیماران خاص را سریع‌تر و آسان‌تر می‌کند.

محققان در تلاشند تا این گونه آزمایشات را در مراحل زیر در زمینه هایی مانند جراحی عمومی و همچنین بیمارستان هایی با منابع محدود در کشورهای در حال توسعه را قادر می سازد.