مرسدس AMG و توسعه حالت دریفت خودکار برای محصولات آینده


دریفت کردن یکی از محبوب ترین حرکات در بین علاقه مندان به رانندگی است. اما انجام این حرکت به مهارت بالایی نیاز دارد و تنها با تمرین و تمرین زیاد می توان از آن لذت برد. برای تسهیل این انتقال، خودروهایی مانند فورد فوکوس RS و آئودی RS3 از وضعیت ویژه ای برخوردار هستند. اما مرسدس AMG می خواهد خودنمایی کند دریفت خودکار شادی این فکر را به همه بیاور!

البته مرسدس AMG اولین شرکتی نیست که دریفت اتوماتیک را معرفی می کند. قبل از تویوتا او در ماه فوریه موفق شد بدون گواهینامه رانندگی با موتور سوپرا این کار را انجام دهد. اولین تفاوت دقیقاً اینجاست، زیرا شرکت آلمانی تصمیم گرفت مدل های الکترونیکی خود را با توانایی دریفت خودکار در آینده آماده کنید.

جورج بارتلز، مدیر توسعه خودروهای مرسدس AMG، در مورد این قدرت به مجله استرالیایی CarSales گفت:

«حالت دریفت خودکار؟ آره. ما می توانیم این کار را انجام دهیم زیرا همیشه از وضعیت ماشین خود مطلع هستیم. ما برای همه چیز سنسور داریم، بیایید با آن روبرو شویم. برای انجام چنین کاری به فضای زیادی نیاز دارید. تنها مشکل اصلی، در مورد فناوری بردار گشتاور، نیاز به فرمان برقی است، زیرا ممکن است لازم باشد کنترل فرمان را از کنترل راننده خارج کنیم.

احتمال زیاد استفاده از گیربکس اتوماتیک در محصولات مرسدس AMG

آقای بارتلز امکان حالت خلبانی خودکار دریفت را بسیار زیاد می داند. اعتقاد بر این است که این سیستم می تواند در بازارهای آینده مورد استفاده قرار گیرد. نکته عجیب این است که آقای بارتلز قابلیت جابجایی و چرخش تانک را به عنوان EQG نیز ذکر می کند و از مزایای یک چهار چرخ شناخته شده؛ البته او در مورد کارایی و مفید بودن این ویژگی شک دارد، اما معتقد است که راننده می تواند با کمک آن قدرت خودروی برقی خود را به نمایش بگذارد! آقای بارتلز در این باره گفت:

این چیزی برای نشان دادن به همسایگان است و در شرایط سخت یا یک راننده پویا چندان مفید نیست.»

بد نیست اشاره کنم بی ام و همچنین چند هفته پیش از نسخه ویژه ای از i4 کوپه با قابلیت رانندگی در اطراف رونمایی کرد. این نسخه که نشان M را بر روی خود دارد به سیستم چهار چرخ متحرک مجهز شده است.

شاید بدانید که مرسدس AMG این روزها در حال توسعه است مدل های اسپرت برقی انجام دادن. این شرکت در حال حاضر مدل هایی مانند EQS 53، EQE 43 و EQE 53 را در سبد محصولات برقی برای طرفداران این دسته دارد. اما برای مدل های اسپرت تر، این خانه آن را آماده می کند پلتفرم انحصاری به نام AMG.EA انجام دادن. مفهوم AMG Vision مدل‌های مبتنی بر این پلتفرم پیشرفته را پیش‌نمایش می‌کند.