مشاهده سطح قمر مشتری اروپا توسط فضاپیمای ناسا + تصویر


فضاپیمای جونو ناسا تصاویر زیادی از آن گرفته است سیاره مشتری و بزرگترین ماه، گانیمد، آزاد شد. اکنون یک کاوشگر فضایی بدون سرنشین تصویر شگفت انگیز دیگری از قمر دیگری از این غول گازی به نام اروپا را به اشتراک گذاشته است.اروپا) را نشان می دهد.

ناسا در توییتش کسی که این عکس را به اشتراک گذاشته نوشته است:

این چهره قمر مشتری اروپا است که امروز توسط فضاپیمای جونو از فاصله 219 مایلی (352 کیلومتری) دیده می‌شود.

تصویری که فضاپیمای جونو به اشتراک گذاشته است، نمای نزدیک از ماه و ویژگی های سطح اروپا را در منطقه ای به نام Annwn Regio نشان می دهد.

قمر مشتری

اروپا ششمین قمر بزرگ منظومه شمسی است که از نظر اندازه کمی کوچکتر از قمر زمین است. دانشمندان بر این باورند که در زیر ورقه یخی آن که حدود 1.5 کیلومتر ضخامت دارد، ممکن است نوعی آب دریا وجود داشته باشد که احتمال وجود شرایط لازم برای حیات در آن را افزایش می دهد.

این اولین تصویر نزدیک از قمر اروپا در بیش از دو سال گذشته است. فضاپیمای گالیله ناسا در سال 2000 از فاصله 351 کیلومتری عکسی گرفت که بهترین منظره اروپا تا به امروز را شامل می شود.

جونو در حالی که با سرعت 23.6 کیلومتر بر ثانیه به دور قمر مشتری می چرخد، عکس جدیدی گرفت.

ناسا در مورد این تصویر در وبلاگ خود توضیح می دهد:

“به دلیل افزایش کنتراست بین نور و سایه که در امتداد مرز بین نور و سایه یافت می شود، ویژگی های زمین ناهموار با بلوک های سایه بلند به راحتی دیده می شود، در حالی که قله ها و فرورفتگی های روشن و تاریک روی صورت شما فشار می آورد.”

این پست همچنین بیان می کند که دهانه مستطیلی سمت چپ تصویر ممکن است یک دهانه برخوردی شکافته باشد.

این ماموریت همچنین داده های جدیدی در مورد فضای داخلی، ترکیب سطح و یونوسفر اروپا در اختیار دانشمندان ناسا قرار داد که انتظار داریم در هفته های آینده بیشتر درباره آنها بشنویم.

جونو پس از پرتاب در سال 2011 در سال 2016 به مشتری رسید. ناسا همچنین اکنون در حال آماده سازی فضاپیمای کلیپر اروپا برای ماموریتی در سال 2024 است که سعی خواهد کرد اطلاعات بیشتری در مورد قمر مشتری و امکان حیات در آنجا بیابد.