کشف یک موجود دریایی مرموز بدون چشم و آبشش در اقیانوس + فیلم


یک ویدیوی جدید به تازگی در اینترنت ظاهر شده است که یک موجود دریایی دارای شاخک های عمیق نارنجی روشن شبیه اسپاگتی است. این موجود غیرعادی در واقع در نوع خود بی نظیر است کرم دریایی به آن polychaeta می گویند و متعلق به گروهی به نام کرم اسپاگتی است.

ویدئویی از این موجود دریایی عجیب توسط محققان موسسه تحقیقاتی آکواریوم خلیج مونتری (MBARI) با استفاده از یک وسیله نقلیه از راه دور (ROV) در خلیج کالیفرنیا در سواحل مکزیک ضبط شده است. گونه خاصی از حشرات اسپاگتی هنوز به طور رسمی نامگذاری نشده است، اما متعلق به جنس Biremis است.

موجودات عجیب در اعماق آب

به گزارش MBARI، این مقاله چشم داشتیم آبشش آن را ندارد و از شاخک های رنگارنگ خود برای گرفتن تکه های کوچک موجودات زنده که به یخ دریا نیز معروف هستند استفاده می کند و آنها را می خورد.

بیشتر کرم‌های اسپاگتی در حفره‌ها یا تونل‌های زیر کف اقیانوس زندگی می‌کنند، آنها فقط رشته‌های خود را مانند شاخک‌ها در آب فرو می‌کنند تا مقداری غذا دریافت کنند. با این حال، تیم MBARI توضیح می دهد که این گونه خاص می تواند در خارج از آب زندگی کند و هنگام شنا در آب یا خزیدن در امتداد ساحل برای رسیدن به منبع غذایی خود مشاهده شده است.

این گونه از کرم اسپاگتی برای اولین بار در سال 2003 توسط گروه دیگری از محققان MBARI با استفاده از ROV دیگر در خلیج کالیفرنیا مشاهده شد. با این حال، پس از تقریبا 20 سال، دانشمندان هنوز در حال کار بر روی نامگذاری این گونه هستند.

نمایندگان MBARI در بیانیه خود توضیح دادند:

اگرچه نام‌گذاری یک گونه فرآیند ساده‌ای به نظر می‌رسد، اما جمع‌آوری نمونه‌ها، بررسی قسمت‌های مهم، تعیین توالی DNA و تعیین نام علمی زمان زیادی می‌برد.»

ما حتی نمی دانیم که کرم تا چه حد می تواند در آب برود، اما در بیشتر موارد تا یک درجه 2000 متر زیر آب پیدا شد.

کشف این کرم اسپاگتی نشان می دهد که دانشمندان اطلاعات بسیار کمی در مورد گونه های موجود در اقیانوس ها و نقش این حیوانات در اکوسیستم آنها دارند. همانطور که محققان توضیح می دهند، “بدون شک بسیاری از حشرات شگفت انگیز دیگر مانند Biremis در انتظار کشف در مطالعات مرموز اقیانوس ها هستند.”