گوگل به ربات ها کمک می کند تا زبان انسان را درک کنند + فیلم


جستجوی گوگل و شرکت Everyday Robots در حال برنامه ریزی برای همکاری با یکدیگر هستند الگوریتم را پیدا کنید ربات جدید تحت عنوان با تشکر-SayCan توسعه یافته که ربات ها را قادر می سازد تا از طریق زبان و صدا یا متن با انسان ها ارتباط بهتری برقرار کرده و آنها را درک کنند.

در یک پست وبلاگ جدید، گوگل توضیح می دهد که این همکاری اولین تلاش برای استفاده از یک مدل زبان برای یک ربات واقعی است. با این پروژه جدید، مردم می توانند با ربات ها به صورت صوتی یا متنی ارتباط برقرار کنند و همچنین به روبات ها اجازه می دهد تا کارهای پیچیده تری را از طریق زبانی بهتر انجام دهند.

گوگل در پست زیر می نویسد:

“PalM-SayCan باعث می شود ربات بفهمد که چگونه ما با هم ارتباط برقرار می کنیم و به طور طبیعی ارتباط برقرار می کنیم. مدل های زبانی همچنین حاوی مقدار زیادی اطلاعات در مورد جهان هستند و به نظر می رسد که می توانند برای ربات بسیار مفید باشند. PALM می تواند به پردازش ربات کمک کند. سوالات پیچیده تر و به روش های منطقی به آنها پاسخ دهید.”

استفاده از الگوریتم های زبانی برای بهبود عملکرد ربات

بعداً در این پست، گوگل توضیح داد که پس از ادغام این الگوریتم با ربات دستیار Everyday Robots، شاهد بهبود 14 درصدی در برنامه ریزی و نزدیک شدن به اهداف خود بوده است. همچنین موفقیت 13 درصدی ربات در انجام وظایف و بهبود 26 درصدی آن برای کارهای طولانی از دیگر نتایج این تست هاست.

Google و Everyday Robots امیدوارند که الگوریتم Palm-SayCan آنها بتواند به ربات ها کمک کند تا به طور طبیعی با انسان ارتباط برقرار کنند.

در ادامه توضیح می‌دهیم که چگونه این تلاش‌های تحقیقاتی جدید، ربات‌ها را قادر به درک دنیای ما می‌کند. گوگل می‌گوید با استفاده از پالم و زنجیره‌ای از نشانگرهای هوشمند، این ربات باید بتواند درخواست‌های کاربران را دریافت کند و ببیند مردم واقعاً چه می‌خواهند.

به عنوان مثال، زمانی که کاربران به ربات دستور می‌دهند که «یک میان وعده و چیزی برای کمک به پایین آوردن من بیاورد»، گفته می‌شود که الگوریتم می‌تواند تشخیص دهد که میان‌وعده مناسب چیست. و همچنین منظور کاربر از «چیزی برای انداختن» نوشیدنی است.

در نهایت، گوگل توضیح می دهد که در تحقیقات خود از تمام رویه های مربوط به امنیت ربات، از جمله ارزیابی ریسک، کنترل های فیزیکی و رویه های امنیتی پیروی می کند. علاوه بر این، الگوریتم PaLM-SayCan محدود به دستوراتی است که اجرای آنها برای ربات ایمن است و همچنین به گونه ای توسعه یافته است که قابل تفسیر باشد، بنابراین هر تصمیمی که توسط سیستم گرفته می شود قابل بررسی است.

پروژه تحقیقاتی گوگل تا تبدیل شدن به یک بازار فاصله زیادی دارد، اما اخیرا بسیاری از رقبای این شرکت به روبات های خانگی علاقه مند شده اند. به عنوان مثال در سپتامبر گذشته آمازون ربات خانگی خود به نام Astro را معرفی کرد که قابلیت های بسیار محدودی مانند نظارت بر لوازم خانگی دارد.