آرسنیک، یکی از خطرناک ترین سموم تاریخ، چگونه انسان را می کشد؟


سم آرسنیک برای صدها سال چون تقریباً وجود نداشت داشتیم پوشش دادن انجام دهید و چه زمانی کهن تا آن موقع رنسانس بسیاری از مردم با استفاده از آن به مرگ فرستاده می شوند، همیشه هاله ای از شهرت دارد. اما داستان این سم کشنده چیست و چگونه در بدن عمل می کند؟

آرسنیک یک ماده طبیعی است که در بسیاری از پوسته های زمین یافت می شود. شکل خالص این ماده جامد اما شکننده است، به رنگ خاکستری و به طور کلی با عناصر دیگری مانند اکسیژن، کلر، افین، کربن داشتیم هیدروژن ترکیب شده است.

ترکیبات آرسنیک ذکر شده اغلب به شکل رنگدانه های بدون پودر یافت می شوند که طعم خاصی ندارند و عملاً در آنها قابل مشاهده نیستند. غذا، اب یا آب و هوا شناخته شده است.

داستان های آرسنیک

برگهایی از تاریخچه کشنده آرسنیک

این ماده شیمیایی در تاریخ نیز نامیده می شود.اوبا اولورو“تقسیم به خود و صفت”Poison of Kings»چون نیروی کشنده این شی در میان رهبرانی که به دنبال راهی برای ساکت کردن رقبای خود هستند، محبوبیت پیدا کرده است.

به همین ترتیب، به عنوان مثال، داستان های تاریخی زیادی در مورد استفاده از سم گفته شده است.جیمز وارتون» تاریخ پزشکی و درمان در کتاب خود با عنوان «قرن آرسنیک“افسانهای”نروامپراتور روم همچنین پیشنهاد ممنوعیت برادر 13 ساله خود را داد. بریتانیاییآرسنیک به سوپ شما تزریق می شود.

از سوی دیگر شایعات تاریخی حاکی از آن است که خانواده های اشرافی و با نفوذ ایتالیایی مانند مدیچی داشتیم بورجا آنها همچنین از این سم برای غرق کردن رقبای خود استفاده می کنند. به عبارت دیگر، استفاده از آرسنیک برای کشتن قرن هجدهم و با پیشرفت علم شیمی برای تشخیص این سم در بدن، به طور باورنکردنی گسترده شده است.

داستان های آرسنیک

امروزه موارد مسمومیت با آرسنیک موذیانه تر از آنچه در نظر گرفته شده است می باشد و برای مثال مردم اغلب با نوشیدن آب از مناطقی که سطوح آرسنیک در مواد معدنی پراکنده شده است مسموم می شوند.

یکی دیگر از موارد مسمومیت با آرسنیک تماس با خاک یا گرد و غبار آلوده و برخی مواد غذایی مانند برنج یا بعضی ها میوه آنها همچنین قادر به جذب ذرات غیر معمول و خطرناک آرسنیک از طریق خاک هستند.

علت سموم آرسنیک و عملکرد آن در بدن

لازم به ذکر است که اثرات کشنده این سم به اثرات این ماده شیمیایی نیز نزدیک است فسفر که در جدول تناوبی عناصر مهم نیست. آرسنیک و فسفر خواص و خواص اتمی مشابهی دارند و هر دو حاوی مواد شیمیایی هستند که کلید عملکرد سلول های انسان هستند.

با این حال، تفاوت زیادی بین این دو ماده شیمیایی وجود دارد: مهم نیست که ستاره صبح چقدر برای انسان مهم است، در مقابل آرسنیک کشنده است.

آرسنیک به راحتی می تواند جایگزین فسفر و مهار آن در بسیاری از واکنش های شیمیایی اساسی در مواد معدنی زنده شود. این بدان معناست که آرسنیک می تواند به عنوان سمی استفاده شود که به حشرات، گیاهان یا تقریباً هر نوع زندگی سرایت می کند.

مارک جونز مشاور شیمی و عضو انجمن شیمی آمریکا

فسفر به سلول ها کمک می کند آدنوزین تری فسفات (ATP) منبع انرژی برای تمام اشکال زندگی شناخته شده است. آرسنیک همچنین فعل و انفعالات شیمیایی فسفر را تقلید می کند، یعنی زمانی که آنزیم ها لیلو اکسیژن به قدرت درونی کمک کنید گلوکز اگر منتشر شد، می توانید سفارشی را تغییر دهید.

مارک جونز آنزیم ها و مواد شیمیایی که این آنزیم ها روی آنها کار می کنند را راحت تر توضیح می دهد قفل کردن داشتیم دکمه فرض کنید آرسنیک مانند یک کلید ضعیف عمل می کند. اگر وارد قفل شود، نه تنها آن را باز نگه می دارد، بلکه آن را قفل می کند و از ورود کلید دیگر جلوگیری می کند، بنابراین سم می تواند فرآیندهای شیمیایی مهم را مسدود کند.

داستان های آرسنیک

آرسنیک با مسدود کردن شیمیایی این قفل ها که در واقع سلول هستند، تقریباً به تمام قسمت های بدن آسیب می رساند. در این صورت سموم با سطوح بالای علائم شیمیایی مانند ایبی، اسهال، زندگي كردن، تعجب، نارسایی قلبی و غیره ailera این شامل فعالیت بدنی است که در نهایت می تواند منجر به مرگ شود.

استفاده طولانی مدت از چشمه های آلوده به این ماده نیز می تواند بیماری پوستیریسک کنید دیابت، فشار خون بالا و چندین گونه از خرچنگ برای بازی با آن. با این حال، مسمومیت با آرسنیک را می توان با اقدام فوری درمان کرد.

در پایان بد نیست درمان آرسنیک توسط دیمرکاپرول دارویی که توسط دانشمندان انگلیسی در طول جنگ جهانی دوم برای مبارزه با سلاح های شیمیایی مبتنی بر آرسنیک ساخته شد.