“آزمایش خون می تواند 50 نوع سرطان را تشخیص دهد” – ما این راه را قبل از |


پوشش اخبار ضعیف ، ناقص و حیرت انگیز از تست غربالگری یکی از مشکلاتی است که در پوشش اخبار بهداشتی به وضوح مشخص شده است – چیزی که HealthNewsReview.org چندین بار در 15 سال گذشته برجسته کرده است.

یک گزارش خبری در بین مردم 22 روز پیش – از “شرکت بهداشتی که ماموریت آن تشخیص سریع سرطان است” – گزارش های تحقیقاتی نشان می دهد که این شرکت تحقیقاتی را منتشر کرده است.می تواند بیش از 50 نوع سرطان را تشخیص دهد و یک خون گیری می تواند به سرعت تغییر کند سرطان علاوه بر تحقیقات فعلی. ”

چیزهای زیادی برای حذف این نوع شکایت وجود دارد ، و من هرگز رسانه ای را ندیده ام که این کار را انجام دهد. شاید چیزهایی بود که من ندیدم.

این هفته ، گاردین خشم بسیاری از ناظران را در وب سایت ها و خدمات ایمیل هایی که دنبال می کردم برانگیخت.

گاردین گزارش داد: زمان تشخیص سرطان در 5/51 درصد موارد ، در همه جنبه های بیماری ، درست بود و سرطان تنها در 5/0 موارد تشخیص اشتباه داده شد. اما هیچ جزئیاتی درباره معنی این اعداد برای بیماران وجود ندارد. حساسیت 51.5 درصدی این آزمایش – توانایی آن در تشخیص سرطان در صورت وجود سرطان – به این معنی است که تقریباً نیمی از بیماران مبتلا به سرطان که از این آزمایش استفاده می کنند تشخیص نمی دهند که سرطان آنها به این روش تشخیص داده شده است. در مورد بیماران مبتلا به سرطان اولیه – حسی که امیدوار هستید با یک آزمایش تشخیصی خوب به آن مبتلا شوید – این احساس بسیار کمتر بود. این تست دارای میزان حساسیت 17 درصدی برای سرطان مرحله 1 و 40 درصد میزان حساسیت برای سرطان مرحله 2 بود. محققان در مجله ای که نتایج مطالعه در آن منتشر شد ، سعی کردند مناسب بودن آمارهای خاص را توجیه کنند. اما پوشش رسانه ای که من دیدم ، کل مسأله را از بین برد.

همچنین هیچ نمایش بصری مستقلی در داستان نشان داده نشده است. مانند یک پیام کلی خوانده می شود. یافتن مظنون سالم حتی در وب سایت ها کار سختی نبود.

دکتر سوزان بیولی در توییتر به گاردین حمله کرد:

یک پزشک انگلیسی دیگر در پاسخ به این خبر فقط به یک کلمه نیاز داشت:

در ایالات متحده ، متخصص سرطان Dr. کوین ناپ در توییتی نوشت:

گاردین ترک نکرد ؛ می توانید ده ها داستان ناخواسته را به صورت آنلاین پیدا کنید.

بگذارید در این مورد واضح صحبت کنم: همانطور که دکتر. بیولی ، مزایای بالقوه ای وجود دارد اما انجام تحقیقات زیاد به هیچ وجه ضرری ندارد. هر نویسنده یا سازمان خبری که درباره تست امتحان می نویسد ، باید در مورد این جبران بحث کند.

از آنجا که ما در مورد این موضوع بسیار نوشته ایم ، ما دارای اعتبار هستیم که روزنامه نگاران و عموم مردم باید بدانند –

درک تحقیقات پزشکی: حساس ، خاص و قطعاً مهم

فقط نگاهی به گزارش رسانه های منفی ما در مورد آزمایش خون سرطان … آزمایش خون کامل … آزمایش خون “ساده” سرطان. خواهید دید که صدمه به ارتباط نادرست در ملاء عام وارد می شود.

وقتی به داستان گاردین نگاه کردم ، دیدم که آنها نیز این داستان را این هفته منتشر کردند:

گاردین به نقل از یک خبرنگار تحقیقاتی می گوید که این “ثابت کرد … که نوشیدن قهوه در برابر بیماری های کبدی محافظت می کند.”

سرانجام ، داستان از بین رفت. گاردین 11 پاراگراف – یا 365 کلمه – را مورد توجه قرار داد:

با این حال ، این مطالعه محدودیت هایی داشت ، از جمله ناتوانی در اثبات اینکه قهوه خود خطر ابتلا به بیماری های کبدی را کاهش می دهد ، اما شرکت کنندگان در مورد نوشیدن معمولی قهوه خود در یک زمان آزمایش کردند.

اثبات بی خطر بودن قهوه؟ آیا نمی توان ثابت کرد که قهوه اثر آن را کاهش می دهد؟ شما نمی توانید همه آنها را داشته باشیددیدگاهتان را بنویسید