آمازون و اپل برای توصیف داستان مدیر عامل صرافی ورشکسته FTX با هم می جنگند


در چند روز گذشته مهمترین خبر در دنیای ارزهای دیجیتال سقوط صرافی FTX است که همچنان بازار را تحت تاثیر قرار داده و اکنون آمازون قصد دارد یک مینی سریال درباره این صرافی و مدیر عامل سابق آن، «سام بنکمن-فرید» بسازد. علاوه بر این، سیب همچنین قصد دارد حقوق یکی از کتاب های مایکل لوئیس در مورد سقوط این تاجر و محل کسب و کارش را برای ساخت فیلم بخرد.

AGBO Productions، متعلق به برادران روسو (آنتونی و جو روسو)، کارگردانان Avengers: Infinity War، قرار است سریال آمازون را تولید کند و این دو همچنین قصد دارند چند قسمت را کارگردانی کنند. اگرچه خبری از لیست بازیگران این مینی سریال نیست، اما گفته می شود آمازون قصد دارد از بازیگرانی استفاده کند که برادران روسو با آنها همکاری داشته اند.

آمازون

جزئیات مشخصی از طرح برنامه بر اساس «گزارش‌های داخلی» چند روزنامه‌نگار است، اما آمازون فاش نکرده است که با کدام روزنامه‌نگاران یا اتاق‌های خبری مشورت کرده است. در حالی که هنوز جزئیات دیگری در مورد این سریال وجود ندارد، طبق گزارش ها، آمازون قصد دارد تولید آن را بهار آینده آغاز کند.

تلاش اپل برای ساخت فیلمی درباره سقوط صرافی FTX

در مقابل، نویسنده کتاب هایی از جمله The Big Short و Moneyball، مایکل لوئیس، شش ماه از زمان خود را به نوشتن داستان Benkman-Fried و مبادله آن قبل از ورشکستگی اختصاص داده است. انتظار می رود این داستان به یک فیلم تبدیل شود، اپل در تلاش است تا حق شکست رقبایی مانند آمازون و نتفلیکس را بخرد.

اپل تی وی

لوئیس در کتاب خود سقوط امپراتوری رمزنگاری بنکمن-فرید را توضیح می دهد. Bankman-Fried به دلیل اتهامات کلاهبرداری و سوء استفاده از وجوه مشتریان، از سمت مدیرعاملی FTX استعفا داد که زمانی قبل از اعلام ورشکستگی 26 میلیارد دلار ارزش داشت.

او و صرافی FTX در ایالات متحده و سایر کشورها به دلیل نقض احتمالی امنیتی تحت بررسی هستند.