آیا می توانم از قطره چشم پلی سپورین برای سگ خود استفاده کنم؟


قطره های چشمی پلی اسپورین برای درمان چشم های عفونی استفاده می شود. همچنین می تواند برای سگ ها برای درمان چشم صورتی یا التهاب ملتحمه استفاده شود. ثابت شده است که محصولات پلی اسپورین در درمان تعدادی از عفونت های کوچک پوست ، گوش و گوش موثر است. اگرچه بسیاری از این محصولات می توانند برای مدت کوتاهی در سگ ها با خیال راحت استفاده شوند ، اما برخی محدودیت ها وجود دارد ، مانند عدم استفاده از سگ ها و بیماری های مداوم یا مداوم.

گرامیکیدین و پلی مکسین از مزایای قطره چشم Polyspoprin هستند. مواد شیمیایی رشد باکتری ها را متوقف می کند. فقط عفونت های باکتریایی با این دارو درمان می شوند. این دارو در برابر سایر انواع عفونت های چشم (مانند عفونت های ناشی از باکتری ، قارچ ، مایکوباکتریوم) م notثر نیست.

نکته: آیا می توانم از پماد آنتی بیوتیک سه گانه برای سگ خود استفاده کنم؟

یک ویروس ، باکتری ، عفونت قارچی ، انگل یا هر بیماری دیگری می تواند مانند انسان باعث عفونت در چشم سگ شود. ملتحمه ، که به عنوان “چشم صورتی” نیز شناخته می شود ، یک وضعیت دردناک برای انسان و حتی سگ است. درمان ها متفاوت است زیرا راه های زیادی وجود دارد که سگ شما می تواند به عفونت چشم مبتلا شود. اگرچه می توان از قطره های چشمی انسان (مانند قطره چشم پلی سپورین) برای درمان قطره چشم در سگ ها استفاده کرد ، اما ابتدا به تشخیص نیاز است. سپس سگ را نزد دامپزشک ببرید.

چگونه چشم های صورتی را در سگ خود نشان دهیم؟

چشم آبی ملتحمه ملتهب یا متورم ، قسمت سفید کره چشم ، در انسان و سگ است. ملتحمه به عنوان صورتی چشم شناخته می شود زیرا شایع ترین علامت آن قرمزی چشم است. الگوی چشم سگ معمولاً کمتر از چشم انسان قابل توجه است. اگر به اندازه کافی مراقب نباشید ، می توانید علائم قرمزی چشم سگ را از دست بدهید. با این حال ، علائم دیگری از ملتحمه وجود دارد که باید از آنها مطلع باشید. آنها عبارتند از:

 • وای ماتا
 • چشمان باد کرده
 • دور چشم خود متورم شوید
 • ترشحات غیر طبیعی (مشخص شود که آیا مخاط وجود دارد یا ترشح شده است)
 • تندی
 • اشکها به هم می چسبند
 • بیش از حد فلش و / یا فلش
سگی که از ملتحمه رنج می برد

همچنین ، اگر سگ شما به طور منظم چشم های خود را می شکند ، باید او را نزد پزشک ببرید تا از نظر صورتی چشم یا عفونت دیگر بررسی شود.

توصیه می شود: 11 بیماری شایع چشمی و چگونه می توان آنها را آسان تر کرد

اگر مشکوک هستید که سگ شما دارای چشم صورتی است ، یک معاینه چشمی را که توسط دامپزشک انجام شده است انجام دهید تا سایر عفونت های چشم رد شده و به درستی ورم ملتحمه بررسی شود. با این حال ، هرگونه حرکت عجیب سگ شما نسبت به چشم او واضح ترین علامت است. همه ما می دانیم که سگ های ما در شرایط “عادی” تهاجمی هستند ، بنابراین رفتار معمول را کنار نگذارید. سگ شما ممکن است سعی کند با شما تماس بگیرد.

نحوه استفاده از قطره چشم پلی سپورین روی سگ

به گفته کارینگتون ، در اینجا چند نکته عالی برای مدل سازی قطره چشم در سگ شما آمده است:

 • ابتدا ، تمام دستورالعمل های روی صفحه نمایش نام را بخوانید. نه تنها می خواهید اطمینان حاصل کنید که از تمام دستورالعمل های بسته بندی پیروی می کنید ، بلکه می خواهید دستورالعمل های خاصی را نیز بنویسید (به عنوان مثال ، درجه حرارت باید در حد چشم نگه داشته شود).
 • هنگام استفاده از کرم دور چشم ، کلاهک را بردارید و روی یک محیط تمیز قرار دهید. بطری را کاملاً برگردانید ، به شما این امکان را می دهد که هنگام فشار دادن بطری یک قطره از آن را بگیرید. شما بیش از یک قطره نیاز ندارید.
 • بهترین راه برای قرار دادن قطره چشم Polysporin این است که ابتدا سگ را در دهان بگیرید. اگر در زمینه چگونگی نگاه کردن به سگ ها تجربه چندانی ندارید ، ممکن است راحت تر از پشت سگ بیایید تا تجربه ای کاملاً کاهش یافته برای شما و سگ ایجاد شود.
 • سپس ، سر سگ را به عقب بکشید تا حیوان بتواند مستقیم به بالا نگاه کند. با استفاده از انگشت شست (یا انگشت آزاد دیگر) پلک را به آرامی به عقب بکشید.
 • یک قطره مش پلی اسپورین را روی چشم سگ فشار دهید. دهان و انگشت خود را رها کنید ، به سگ اجازه دهید تا محلول را به سرعت در اطراف فشار دهد. نوازش نکن!

در پایان سگ را رها کنید. قطره های چشمی به دلیل حرکت طبیعی چشم و پلک زدن چشم به طور گسترده ای روی چشم پخش می شوند. اگر می خواهید بدانید چگونه به یک سگ چشم گیر توجه کنید ، مراحل زیر را دنبال کنید. همچنین ، کرم یا لوسیون را روی چشم ها نکشید. به خودی خود گسترش خواهد یافت حتماً به یک وعده غذایی خوب پاداش دهید تا حیوان خانگی شما بداند که کار خوبی انجام داده است!

توصیه می شود: آب در گوش؟ راهی آسان برای خلاص شدن از شر آن

به یاد داشته باشید ابتدا دستان خود را قبل و بعد از استفاده از چشمان باز بشویید و رفتار آرام را رعایت کنید. سگ ها می توانند شخصیت شخصیتی را احساس کنند ، بنابراین با نگرش مناسب وارد این تمرین شوید و سگ شما از شما پیروی می کند.

مطمئناً با گذشت زمان و تمرین ، شما و حیوان خانگی خود راحت تر از این روش خواهید بود. همیشه از دامپزشک خود مشاوره بگیرید و به یاد داشته باشید که هنگام استفاده از قطره چشم پلی سپورین سن ، اندازه ، سلامت و ویژگی های کلی سگ خود را در نظر بگیرید.

از آنجا که ممکن است قطرات در گذشته آسیب ببینند ، یک ماه پس از باز کردن بطری را دور بیندازید و آن را با دیگران به اشتراک نگذارید.

نتیجه

قطره های چشمی پلی اسپورین را می توان در سگها برای درمان چشم صورتی یا ملتحمه استفاده کرد. با این حال ، می توان آن را فقط برای مدت کوتاهی روی سگ ها با خیال راحت استفاده کرد. از قطره های چشمی پلی سپورین در سگ هایی که عفونت های پیشرونده یا مداوم دارند استفاده نکنید.

در صورت بروز تحریک پذیری ، اگر سگ شما عفونت جدی دارد که ظرف دو روز برطرف نشده است ، استفاده مجدد را متوقف کرده و به دامپزشک مراجعه کنید. قبل از استفاده از قطره های چشمی پلی سپورین ، هنگامی که دچار خستگی شدید چشم ، هوشیاری نور ، ترشح مداوم یا بیش از حد ، نقص بینایی ، کاهش شنوایی شدید یا گوش درد شدید هستید ، با دامپزشک مشورت کنید. برای نگهداری مناسب قطرات پلی سپورین ، دما باید بین 15 تا 30 درجه سانتیگراد حفظ شود.

اطلاعات پزشکی ارائه شده در این مقاله فقط برای اطلاع است. این اطلاعات هیچ گونه تماس پزشک و پزشک ایجاد نمی کند و نباید به عنوان جایگزینی برای مراقبت و درمان پزشک مورد استفاده قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید