آیا کتو می تواند سرطان را درمان کند؟ – تفکر متعادل


از بین همه اظهارات در مورد رژیم کتوژنیک ، “درمان سرطان” برجسته است و از نظر احساسی محرک ترین است. در این پست وبلاگ ، به شواهد پشت این ادعا نگاه می کنم.

به لطف در دسترس بودن زودهنگام و گزینه های درمانی بهتر ، سرطان های امروزی بیش از هر زمان دیگری قابل دوام هستند. اما ما تا درمان سرطان روی انواع سرطان ها با نتایج یکسان فاصله زیادی داریم. کمی جستجو در اینترنت با مشاهده رژیم ها و سرطان به سرعت با هر گونه ادعایی که رژیم کتو می تواند “سرطان” را درمان کند ، پیدا می شود. همچنین برخی روایت های تاریخی قوی برای ورود به این امر وجود دارد.

رژیم کتوژنیک یکی از تغییرات رژیم های کم چرب و پرچرب است که امروزه برای کاهش وزن رایج شده است. رژیم کم چرب تازگی دارد. این غذاها سالهاست که طبق معمول از محبوبیت زیادی برخوردار شده اند. رژیم کتوژنیک به گونه ای طراحی شده است که چربی ها را به کمترین میزان که بیشترین کتون را تولید می کند محدود کند. این اجسام کتونی فرآورده های جانبی متابولیک چربی های اشباع شده هستند و ارزش منبع انرژی در هنگام گرسنگی را دارند.

دلیل رژیم های کتوژنیک و سرطان

ارتباط رژیم های کتوژنیک و سرطان را می توان در دهه 1920 جستجو کرد. اوتو واربرگ فیزیولوژیست برنده جایزه نوبل که مشاهده کرد سلول های سرطانی قند بیشتری نسبت به سلول های سالم دارند و با گلیکولیز به اسید لاکتیک تبدیل می شوند. این ویژگی سلول های سرطانی را اثر واربرگ می نامند.

این یک عارضه جانبی جالب است: عقل اثر واربورگ منجر به توسعه روشهای پرکاربرد سرطان در توموگرافی گسیل پوزیترون یا تصویربرداری کوتاه مدت PET شد. اسکن PET با استفاده از ایزوتوپ های قند گلوکز و درک سلول های سرطانی نشان می دهد که سطوح بالای گلیکولیز باعث افزایش گلوکز می شود. این به تشخیص دقیق تومورها و بهبود ابزارهای تصویربرداری کمک می کند.

بازگشت به کتو و سرطان. از آنجا که سلولهای سرطانی قند را نسبت به سلولهای سالم جذب و افزایش می دهند ، مشکوک است که کاهش چربی و کاهش میزان قند در خون ممکن است به پیشگیری یا درمان آن کمک کند. و سرطان. اگرچه باید در اینجا اضافه کنم که حتی پروتئین نیز به گلوکز خون کمک می کند. و حتی با وجود تمام چربی های رژیمی ، باعث ایجاد قند کافی در جریان خون می شود ، همانطور که بدن می تواند از سایر پایه ها تولید کند. و این اعتقاد وجود دارد و این واقعیت وجود دارد که این امکان وجود دارد زیرا شما نمی توانید از گلوکز گرسنگی بگیرید یا مرده اید.

رویکرد احتمالی دیگر محدود کردن مصرف چربی ، و به ویژه با سطوح بالای رژیم های کتوژنیک است ، که ممکن است پیشرفت سرطان را از طریق چربی کتون بدن کند کند. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد بسیاری از سلول های سرطانی برخلاف سلول های عادی نمی توانند از کتون های بدن به عنوان منبع انرژی استفاده کنند ، بنابراین این می تواند دوباره به تجزیه آنها به عنوان منبع چربی کمک کند.

و همچنین پیشنهاد شده است که رژیم کتوژنیک می تواند رگ زایی را کند کند. آنژیوژنز تولید منبع جدید خون است. در حال حاضر ، رژیم کتوژنیک می تواند با محدود کردن فشار خون ، تومور را از مواد مغذی مورد نیاز برای زنده ماندن پاک کند.

اما آیا تلاش برای پایین نگه داشتن قند خون در کاهش چربی موجود در سلول های سرطانی فایده ای دارد؟ بسیاری از شواهد این امر از مطالعات موش و سلولی بدست آمده است. و نتایج مخلوط شد. برخی مطالعات مقاومت در برابر اثرات توموری رژیم کتوژنیک را نشان داده و در عین حال به بهبود اثر شیمی درمانی نیز کمک می کند. این خبر خوبی است. بنابراین خبر بد. مطالعات دیگر نشان داده است که رژیم کتو باعث پیشرفت سرطان و همچنین وضعیت تکثیر سلول های ملانوم می شود.

یک بررسی اخیر آزمایشات بالینی در این زمینه نشان داد که 60 درصد از مطالعات بالینی ، اثر ضد توموری رژیم های کتوژنیک را گزارش کرده اند. اما 17 درصد از مطالعات هیچ تاثیری بر رشد تومور نشان نداد. با این حال ، 10 درصد از مطالعات بدتر شدن یا افزایش اثرات روی رشد تومور را گزارش کردند.

مطمئناً هر فرد محتاط باید آگاه باشد که تاثیر رژیم های کم چرب بر سرطان در جهان خوب نیست و می تواند مضر نیز باشد. ما هنوز نمی دانیم که چگونه همه اینها می تواند برای انسان اتفاق بیفتد. ممکن است بستگی به مشخصات تومور داشته باشد که آیا رژیم کتوژنیک م effectiveثر است یا خیر.

مطالعات انسانی چه می گوید؟

بیشتر تحقیقات در مورد رژیم های کتوژنیک و سرطان در گروه تخصصی تحقیقات قرار دارد. این آزمایشات شامل سلول هایی است که در آزمایشگاه ها رشد کرده اند یا حیواناتی که آنها را کاشته اند. همه این موارد به طور کامل از بدن انسان حذف می شوند.

اگرچه تعداد کمی از مطالعات رژیم کتوژنیک برای درمان یا پیشگیری از سرطان در انسان آزمایش شده است. اکثر مطالعات در زمینه مطالعات آزمایشی یا تحقیقاتی با تعدادی از موضوعات هستند ، بنابراین تعداد زیادی آزمایش برای آزمایش مورد نیاز است. با این حال ، هنوز یافته هایی از این مطالعه وجود دارد که نشان می دهد سطح قند خون در جریان خون و کتوز خون کاهش یافته است. با توجه به این که رژیم کتوژنیک معمولاً این کار را می کند ، این تعجب آور نیست.

اما به مacyثر بودن و تحمل استفاده از رژیم کتوژنیک در سرطان های ثابت شده اشاره دارد. اما مسافت پیموده شده ممکن است با گزارشات منظم در برخی از مطالعات پیروی از رژیم غذایی پایین ، به دلیل تحمل ضعیف رژیم کتوژنیک همراه با سرگیجه ، خستگی یا سرگیجه یا به دلیل بیماران ، تغییر کند. رژیم غذایی به دلیل تداوم تومور متوقف شد. و ، این اصلا یک گزارش کاغذی درخشان برای رژیم نیست ، اما دوباره ، چنین علائمی در اکثر افراد مبتلا به سرطان صرف نظر از آخرین وعده غذایی مشترک است.

تحقیقات اخیر در مورد کتو و سرطان

با قرار دادن همه مطالعات بالینی در مورد کتو و سرطان در یک مکان ، اخیراً یک مرور کلاسیک منتشر شده است. این بررسی به بررسی هرگونه مطالعه ای پرداخته است که مفید بودن ، اثربخشی و عوارض جانبی احتمالی رژیم کتوژنیک را در افراد مبتلا به سرطان در هر سنی که به عنوان یک یا مکمل استفاده می شوند ، مورد بررسی قرار دهد.

با نشان دادن اندازه کوچک مطالعه ، اگرچه 46 مطالعه شناسایی شد ، 770 بیمار مورد مطالعه قرار گرفتند. و اکثر آنها مطالعات کوچک و استانداردهای گزارشگری در تحقیقات میدانی هستند. و تعداد کمی از تنها سه مورد از این مطالعات یک مدل طراحی آزمایشی کنترل شده بودند. به عنوان یک جنبه مهم ، در این سه کارآزمایی بالینی ، آنها مقدار بیشتری از پوست را نسبت به افرادی که از رژیم کتوژنیک پیروی می کردند ، مشاهده کردند. با توجه به میزان بالای وزن پوست و سوءتغذیه در افراد مبتلا به سرطان که تحت درمان نجات دهنده زندگی قرار می گیرند ، چیز خوبی در مطالعه کوهورت یافت نمی شود.

حتی با وجود تعداد مطالعاتی که در مرور سیستماتیک گنجانده شده است ، تنها یک مطالعه تنها توانست در صورت بهبود رژیم کتوژنیک بقا را فراخوانی کند. حتی در آن زمان ، در گروهی از افراد مبتلا به سرطان سینه تشخیص داده شد ، اما نتیجه پیش رونده بود. این یک جمله بسیار مهم است که ما نمی توانیم از یک مطالعه خوب که تحت گروهی از بیماران انجام شد که فواید آن را به عنوان شواهدی برای این رژیم دریافت کردند ، نتیجه گیری کنیم. من مراقب مقالات تحقیقاتی هستم که فقط نتایج خوبی را از یک گروه کوچک گزارش می دهند و داده های خود را برش داده و اصلاح می کنند ، نتایج مهمی که به تازگی اتفاق می افتد.

در مطالعات مشاهده ای موجود در مرور ، تنها پنج مطالعه با این نمره مطابقت داشتند که به شما امکان می داد فواید رژیم کتوژنیک در سلامت افراد مبتلا به سرطان را ارزیابی کنید. دو مطالعه هیچ تاثیری نشان نداد. هر دو سود ناچیزی دریافت می کنند. و یک مطالعه نتیجه بدتری را در بیماران مبتلا به سرطان با رژیم کتوژنیک گزارش کرد. پیدا کردن برچسب برای کسانی که رژیم غذایی مانند “همه سرطان ها را درمان می کنند” را پیدا می کنند. به زبان ساده ، اگر بسیار مفید بود ، حتی مقدار کمی از تحقیقات موجود در این بررسی باید به وضوح فایده ای برای زندگی داشته باشد – نه.

در اینجا نتیجه بررسی است که از مقاله نقل می کنم:

هیچ شواهد قطعی برای پیشگیری از سرطان یا بهبود بقا وجود ندارد. اکثر بیماران وزن خود را از دست داده بودند و در معرض خفیف تا متوسط ​​بودند. در بیشتر مطالعات پایبندی به رژیم غذایی نسبتاً پایین بود. به دلیل تفاوت های گسترده در نتایج و روشهای محدود تحقیقات جامع ، شواهد بالینی برای اثربخشی رژیمهای کتوژنیک در بیماران سرطانی هنوز وجود ندارد.

آینده چیست؟

چندین آزمایش بالینی وجود دارد که شواهد تأثیر رژیم کتوژنیک را در افراد مبتلا به سرطان ادامه می دهد. نتایج حاصل از این آزمایشات برای ارزیابی بیشتر اثر رژیم کتوژن در عمل بالینی مهم است. برخی از قوی ترین گزارش ها در مورد شش فایده کتو از گلیوبلاستوما به عنوان یک نوع قوی سرطان مغز ناشی شده است. اما به نظر نمی رسد با سایر انواع سرطان مغز خوب کار کند. و در اینجا ، ما هنوز در مورد گزارش موارد صحبت می کنیم ، که شماره یک تاریخ است. قبل از اینکه موردی برای توصیه این رژیم حتی برای انواع خاصی از سرطان وجود داشته باشد ، شواهد زیادی از تکثیر مورد نیاز است.

روزه و سرطان

فقط برای خاتمه ، می خواهم کمی غذای کتوژنیک به سرطان ببرم و به ارتباط ، اما نه یکسان ، روزه داری در طول درمان سرطان اشاره کنم. روزه داری مانند رژیم کتوژنیک مبتنی بر دارو است زیرا تمام چربی منبع را از بدن خارج می کنید.

تحقیقات جالبی در حال انجام است تا ببینیم چگونه شیمی درمانی ناشتا می تواند با بهبود سلول های بازسازی شده ، ترمیم DNA آسیب دیده و کاهش عوارض جانبی مانند سرگیجه و استفراغ ، درمان را بهبود بخشد. هنوز روزهای اولیه است ، اما تا حدی منتظر آن هستم زیرا تعداد کمی از پزشکان تحقیق در حال حاضر درمانهای کمی در ارتباط با علائم افزایش اثربخشی و مدت زمان شیمی درمانی دارند. برش کوتاه کامل است. تحت نظارت پزشک اگر می خواهید در این زمینه بیشتر کاوش کنید ، این مقاله مروری از سال 2020 شما را آغاز می کند.

این یعنی همه چیز

این بدان معنا نیست که سینه برای رژیم کتوژنیک سرطان را درمان می کند ، فقط تبلیغات بیش از حد واقعی است. اما این احتمال وجود دارد که در برخی از زیر گروه های بیمار و برای برخی از انواع سرطان مفید باشد. مگر اینکه از قبل اطلاعات زیادی در مورد آن و زمان استفاده از این رژیم داشته باشید ، هنگام درمان سرطان از کسانی که مستقیماً در این زمینه مانند کلینیک های انکولوژی و سرطان کار می کنند ، توصیه های غذایی خود را دریافت کنید. متخصص تغذیه – اخبار زیادی در اینترنت نوید درمان معجزه آسا را ​​نمی دهد برای سرطان و کتو اگر شواهدی برای تایید اظهارات وجود داشت ، خوشحال می شدم در گروه سرگرمی شرکت کنم.

دیدگاهتان را بنویسید