آیا Palmetto می تواند اثرات سطح تستوسترون را مشاهده کند؟ – بررسی علمی


Saw palmetto در بازار فرمت محبوبیت پیدا کرده است. آنقدر امکانات اضافی و مزایای زیادی داریم که از دست دادن آن آسان است.

گفته می شود که palmetto تستوسترون را افزایش می دهد. در نتیجه ، بسیاری از مردان در حال تلاش یا آزمایش مکمل های پالمتو برای افزایش سطح تستوسترون هستند.

اما آیا دیدن نخل روی تستوسترون تأثیر می گذارد؟ آیا باعث افزایش جنسیت مردان ما می شود یا باعث از شیر گرفتن می شود؟

بیایید عمیق تر بررسی کنیم تا از درک خوانندگانمان بیشتر استفاده کنیم. داشتن اطلاعات مناسب برای تصمیم گیری و جلوگیری از عوارض ضروری است.

آیا تستوسترون روی Saw Palmetto تأثیر دارد؟

نخل اره در حال حاضر برای درمان مشکلات مختلف پروستات استفاده می شود. یا حداقل ، برخی شواهد نشان می دهد که مدرسه می تواند برای کوچک شدن عمومی پروستات مفید باشد. مطالعات همچنین نشان داده اند که ممکن است برای مقابله با عوارض جراحی پروستات مفید باشد.

گفته می شود که یکی از راه های نخل این است که سطح هورمون ها ، به ویژه هورمون های جنسی را تنظیم می کند. دانشمندان معتقدند که عوامل ممکن است مانع تجزیه تستوسترون تحت DHT شوند.

در نتیجه ، ما مقدار زیادی تستوسترون رایگان در بدن خود برای استفاده داریم. با این حال ، اینکه آیا نخل تستوسترون را افزایش می دهد ، بسیار بحث برانگیز است. ما به زودی به آن خواهیم رسید ، اما ابتدا ببینیم نخل تستوسترون را سم زدایی می کند یا خیر.

ما مطالعاتی داریم که نشان می دهد دیدن نخل خراب تستوسترون را به DHT کاهش می دهد. بنابراین ، بسیاری از م believersمنان سطح تستوسترون و هورمونهای جنسی را تنظیم می کنند.

برخی از پزشکان همچنین معتقدند دیدن نخل ، فعالیت سیستم غدد درون ریز مردان را تنظیم می کند. آنها همچنین تصور می کنند که می تواند به حفظ تعادل سطح تستوسترون در بدن انسان کمک کند.

همانطور که می بینید ، ما شواهد کافی داریم که نشان می دهد نخل می تواند بر سطح تستوسترون تأثیر بگذارد. با این حال ، آیا تستوسترون همانطور که دیگران فکر می کنند افزایش می یابد؟ یا اتلاف پول سخت؟

آیا Saw Palmetto می تواند تستوسترون را افزایش دهد؟

همانطور که در مطالعات نشان داده شده است اره نخل در تنظیم هورمونهای جنسی نقش دارد. با این حال ، افزایش یا عدم افزایش سطح تستوسترون هنوز مشخص نیست. اما یک چیز قطعی است؛ مشاهده palmetto سطح تستوسترون ما را کاهش نمی دهد.

حال ، بیایید ببینیم آیا تستوسترون ما می تواند تقویت شود یا خیر.

آنچه علم در مورد Saw Palmetto و تستوسترون می گوید

برخی از مطالعات اولیه نشان داده اند که نخل تستوسترون را افزایش می دهد. ما همچنین تعداد انگشت شماری از مطالعات اخیر داریم که نتیجه می گیرد این گیاه سطح تستوسترون را افزایش می دهد. همانطور که این مطالعه در مجله انجمن بین المللی تغذیه منتشر شد.

در مقایسه با گروه دارونما ، شرکت کنندگانی که مکمل پالمتو بینایی مصرف می کردند ، تستوسترون بیشتر و DHT کمتری داشتند. با این حال ، این مطالعه توسط یک آژانس انجام شده است که پتنت های توسعه گسترده را می فروشد.

مطالعه دیگری در سال 2014 نیز نتایج مثبتی از جمله سطح بالای تستوسترون رایگان را نشان داد. با این حال ، بزرگترین نمونه افراد فقط 20 نفر شرکت کردند.

ما همچنین مطالعات اخیر داریم که نتایج مشابهی یافته است. مطالعه ای که در سال 2020 منتشر شد ، نشان داد که روغن نخل باعث افزایش سطح تستوسترون می شود.

این مطالعات ممکن است مرد دیگری را متقاعد کند که برای افزایش تستوسترون به مکمل پالمتو مراجعه کند. با این حال ، این ایده چندان خوبی نیست ، به ویژه در حال حاضر.

آیا باید Palmetto را برای افزایش تستوسترون امتحان کنیم؟

مطالعاتی که نشان داده palmetto برای افزایش تستوسترون بسیار کوچک است. همچنین ، تعداد آنها بسیار کم است تا نخل را برای تستوسترون توصیه کنند.

بنابراین ، ما برای تأیید تأثیر دیدن نخل روی انسان به مطالعات بیشتری نیاز داریم. اما Examine.com همچنین می گوید ، دیدن پالمتو در مورد افزایش تستوسترون مهم نیست.

سایر مارک های معروف مانند Livestrong نیز به پالتو برای افزایش تستوسترون نرسیده اند. با این حال ، آنها موافقت می کنند از تجزیه تستوسترون به DHT جلوگیری کنند.

مانند WebMD ، ببینید palmetto هیچ “شواهد علمی خوبی” برای افزایش تستوسترون توصیه نمی کند.

در نتیجه ، بهترین گزینه ، در حال حاضر ، قطع مصرف نخل اره در زمانی است که هدف افزایش تستوسترون است.

آیا Saw Palmetto بی خطر است؟

Saw palmetto معمولاً بی خطر است ، اما شهرت بدی در ایجاد مشکلات بد در موارد نادر دارد. همچنین برخی از عوارض جانبی وجود دارد که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • پانتا
  • کاربرد
  • سردرد
  • ببخشید

علاوه بر این ، نخل اره می تواند باعث تغییر در میل و فعالیت جنسی شود. برخی از مردان که از مکمل های ساخته شده از پودر نخل استفاده می کنند حتی اختلال نعوظ را گزارش کرده اند. برخی دیگر عمل جراحی بزرگ کردن سینه یا تخصص را انجام داده اند.

علاوه بر این ، دیدن palmetto ممکن است با هورمونهای جنسی در انسان تداخل داشته باشد. این می تواند عوارضی برای افرادی که تحت درمان جایگزینی هورمون قرار دارند ایجاد کند. در موارد نادر ، گیاه ممکن است منجر به خونریزی شدید شود.

در نتیجه افراد مبتلا به لخته خون باید مراقب باشند. و علاوه بر این ، زنان باردار نیز باید از نوشیدن مکمل های نخل خودداری کنند.

بهترین راه پیش رو چیست؟

کار عاقلانه این است که از پودر نخل برای افزایش تستوسترون استفاده نکنید. باید منتظر بمانیم تا تحقیقات شواهد بیشتری به دست آورد. بنابراین ، ما باید مدتی یا سالها منتظر بمانیم تا بتوانیم نظر خود را در مورد نخل اره تغییر دهیم.

در همین حال ، مردانی که تستوسترون را افزایش می دهند می توانند روش های دیگر را امتحان کنند. ما یک تقویت کننده تستوسترون آیورودا را بررسی کرده ایم که ممکن است ارزش توجه داشته باشد.

تیم ما همچنین در مورد 5 تقویت کننده تستوسترون برتر در هند نوشت که می توانند انتخاب های مناسبی باشند.

با این حال ، همیشه قبل از شروع هرگونه مکمل با یک پزشک واجد شرایط صحبت کنید. علاوه بر این ، همچنین توصیه می شود آزمایش تستوسترون را انجام دهید تا ببینید آیا کمبودی وجود دارد یا خیر.

تشخیص مناسب می تواند به درمان برنامه ریزی شده برای درمان کمبود تستوسترون کمک کند.

افکار نهایی

اره نخل در تنظیم هورمونهای جنسی در انسان نقش دارد. این می تواند با جلوگیری از تجزیه آن به DHT ، بر سطح تستوسترون ما تأثیر بگذارد. ما همچنین شواهد علمی داریم که نشان می دهد دیدن نخل روی سطح تستوسترون تأثیر می گذارد.

با این حال ، نخل اره پاسخی برای کمبود تستوسترون نیست. فقط با استفاده از مکمل های نخل نمی توانیم سطح تستوسترون را افزایش دهیم. شواهد علمی کمی وجود دارد و برای نتیجه گیری قطعی به تحقیقات زیادی نیاز است.

بهتر است روش های دیگر را امتحان کنید یا برای افزایش سطح تستوسترون با پزشک مشورت کنید. علاوه بر این ، ما همچنین باید قبل از شروع مصرف مکمل با پزشکان خود مشورت کنیم.

سوالات متداول

آیا palmetto می تواند تستوسترون را افزایش دهد؟

ما اطلاعات علمی کافی نداریم تا بگوییم نخل تستوسترون را افزایش می دهد یا خیر. برخی از مطالعات نتایج مثبتی را به همراه داشته اند ، در حالی که برخی دیگر مزایای آن را رد کرده اند. در نتیجه ، به نظر می رسد که palmetto تستوسترون را در مردان افزایش می دهد.

آیا دیدن نخل می تواند منجر به آسیب نعوظ شود؟

در موارد نادر ، دیدن palmetto باعث اختلال نعوظ در مردان شده است. همچنین می تواند منجر به تغییر در میل جنسی و بزرگ شدن سینه شود. عوارض شایع مانند سرگیجه ، استفراغ و زخم نیز وجود دارد.

آیا palmetto می تواند DHT را کاهش دهد؟

مطالعات نشان می دهد که نخل خراب تستوسترون را به DHT کاهش می دهد. در نتیجه ، سطح DHT ممکن است با حفظ تستوسترون بیشتر کاهش یابد.

خاک اره نخل چه خطری دارد؟

نخل اره می تواند منجر به آسیب نعوظ و تغییر در میل جنسی شود. همچنین می تواند باعث لخته شدن خون ضعیف و جلوگیری از لخته شدن خون شود. بنابراین ، ممکن است برای افراد مبتلا به اختلالات خونی مناسب نباشد. افراد مبتلا به بیماری های هورمونی نیز باید مراقب نخل اره ای باشند.

آیا می توانم هر روز با خیال راحت نخل را اداره کنم؟

همیشه قبل از هرگونه افزودنی ، از جمله نخل اره ، با پزشک مشورت کنید. پزشکان می توانند سابقه پزشکی و بیمار ما را در داستان در نظر بگیرند و توصیه های خوبی ارائه دهند.

آیا اسپری بد نخل برای کلیه ها وجود دارد؟

نخل اره ممکن است جریان طبیعی ادرار را متوقف کند. می تواند حالت تهوع و درد را متوقف کند. علاوه بر این ، این بیماری می تواند منجر به آسیب کلیه شود.

آیا می بینید که نخل با برخی مواد مغذی تداخل دارد؟

اره نخل روی هورمون های بدن ما تأثیر می گذارد. در نتیجه ، ممکن است در شیمی درمانی و هورمون درمانی اختلال ایجاد کند. علاوه بر این ، می توان آن را با داروهای مورد استفاده برای جلوگیری از لخته شدن خون ترکیب کرد. و علاوه بر این ، قرص های ضد بارداری نیز می توانند با نخل اره تداخل داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید