ارتش آمریکا در زمان جنگ، خون و تجهیزات پزشکی را با هواپیماهای بدون سرنشین ارسال می کند


ارتش ایالات متحده، پهپاد عمودی پرواز FVR-90 با هدف ارسال خون و تجهیزات پزشکی به شرایط اضطراری در کالیفرنیا آزمایش کرد.

در این پروژه کهزرشکیپهپادها برای عملیات نجات پزشکی استفاده می شوند. پهپاد عمودی پرواز FVR-90 پروژه کریمسون ارتش آمریکا که نیازی به باند فرودگاه ندارد، می تواند تا 18 ساعت در خشکی و دریا پرواز کند و بار تا 10 کیلوگرم را به راحتی حمل کند.

ربات های پزشکی به عنوان راه حلی برای حمل تجهیزات پزشکی

انتقال خون و لوازم پزشکی یکی از موضوعاتی است که اغلب در مورد آن بحث می کنیم شرایط نبرد و فوریت مهم می شود. ارتش ایالات متحده استفاده از پهپادها را در نظر گرفته است تا بتواند چنین تجهیزاتی را در شرایط جنگی به سربازان برساند. ناتان فیشر، که در وزارت رباتیک پزشکی ایالات متحده کار می کند، گفت:

این درو می تواند گزینه خوبی در بخش مراقبت های پزشکی نیروهای رزمی باشد.

این پهپاد در این آزمایش توانست در یک سناریوی دقیق از میدان نبرد، لوازم پزشکی را به سربازان برساند. در طول این آزمون، پهپاد آنها می توانند خون شبیه سازی شده و سایر لوازم ضروری پزشکی را به عنوان بخشی از پروژه کریسمون به سربازان برسانند. این فناوری در شرایطی استفاده می شود که ارسال افراد از طریق زمین خطرناک باشد.

با توجه به اینکه پهپاد مورد استفاده ارتش آمریکا به صورت عمودی پرواز می کند، نیازی به باند ندارد و می تواند گزینه خوبی در عملیات امداد و نجات باشد. این ویژگی به سربازان این امکان را می دهد که بلافاصله پس از مجروح شدن در مراحل اولیه کمک مورد نیاز خود را دریافت کنند. پروژه زرشکی او می توانست جان بسیاری از سربازان را از مرگ در میدان نبرد نجات دهد.