ارز دیجیتال ریپل چیست؟ هر آنچه باید در مورد ریپل و XRP بدانید


ریپل نامی شناخته شده در بازار است رمزنگاری بله، و اگرچه اکثر مردم فکر می کنند ریپل یکی از ارزهای دیجیتال است، اما باید این را بدانید موج دار شدن این نام یک شرکت در ایالات متحده است و دارای محصولات زیادی است و رمزارز ریپل با علامت اختصاری XRP ارز دیجیتال این شرکت.

Ripple Networks قرار است دارایی‌های دیجیتال را جابه‌جا کند و بنیان‌گذاران آن حوزه‌های توسعه آن را دنبال می‌کنند. همچنین در این مقاله ارز رمزنگاری شده نام شناخته شده ریپل ایجاد شده است و جزئیات خرید شما و همچنین کیف پول یا کیف پول ریپل ارائه شده است.

معرفی شرکت ریپل – ریپل

شرکت های مختلفی در زمینه ارزهای دیجیتال فعالیت می کنند موج دار شدن (ریپل) یکی از بزرگترین شرکت های آمریکایی است که در این بازار فعالیت می کند و دفتر مرکزی آن در سانفرانسیسکو می باشد. شرکت ریپل دارایی های دیجیتال را به سرعت جابجا می کند، از جمله خیر ساده و ارزان و همچنین غیرمتمرکز در سراسر جهان. بانک ها و موسسات مالی بزرگ از محصولات ریپل برای تراکنش های خود استفاده می کنند.

لازم به ذکر است که ریپل دارای محصولات متنوع و ارز دیجیتال ریپل با علامت اختصاری XRP یکی از پرچمداران این شرکت است. برخی فکر می کنند XRP تنها ارز دیجیتال این شرکت است، اما اینطور نیست و ارز دیجیتال ریپل تنها محصول این شرکت نیست.

تاریخچه ساخت ریپل

در سال 2011، سه مهندس به نام های دیوید شوارتز، جد مک کالب و آرتور بریتو شروع به توسعه XRP Ledger (XRPL) کردند. آنها محدودیت های موجود را تعیین می کنند بیت کوین بهبود ببخشید و نسخه بهتری بسازید. هدف آنها ایجاد دارایی دیجیتالی با ثبات تری است که بتوان از آن برای پرداخت استفاده کرد.

پلتفرم XRP Ledger برای اولین بار در می 2012 راه اندازی شد. اندکی بعد، کریس لارسن به آنها پیوست و تیمی که او در سپتامبر 2012 ایجاد کرد. NewCoin راه اندازی شد اما اخیراً این شرکت نام خود را به OpenCoin تغییر داده و اکنون به عنوان آزمایشگاه ریپل شناخته می شود.

OpenCoin از ابتدای تاسیس خود در سال 2013 تصمیم گرفت سیستم مالی جهانی را تغییر دهد. علی‌رغم طرح‌های بحث‌برانگیز بسیاری از معتقدان بیت‌کوین در آن زمان، لارسن فکر نمی‌کرد فن‌آوری بلاک چین در حال سقوط باشد. برنامه ریزی مالی که در حال استفاده است. او معتقد است که انقلابی‌ترین نوآوری‌های تاریخ همیشه بر اساس ایده‌های بزرگی است که در پیش رو دارند. اینطور نیست که آنها بخواهند همه این ایده ها را به طور کلی حمل کنند.

تاسیس بنیاد ریپل در سال 2020

در سال 2020، بنیاد ریپل (بنیاد XRPL) سرانجام راه اندازی شد. بنیاد XRPL کار خود را در 24 سپتامبر 2020 آغاز کرد ابتکار عمل در واقع این یک سازمان مستقل و غیرانتفاعی است که ماموریت آن تسریع در توسعه و پذیرش اسکریپت XRP است. ابتکار XRPL بودجه اولیه بیش از 6.5 میلیون دلاری را از Coil، Ripple و GitHub دریافت کرد تا یک پروژه اساسی را تامین کند که به تعداد تبلیغ‌کنندگانی که بر روی XRP Ledger ساخته می‌شوند، کمک مالی می‌کند.

تفاوت بیت کوین و ریپل

بیت کوین انبوهی را دنبال می کند که ممکن است برای ریپل صادق نباشد. زمانی که بیت کوین برای مشاغل همتا به همتا ریپل مفید و قادر به حذف واسطه ها می تواند به عنوان یک روش امن و متمرکز برای موسسات مالی استفاده شود. در نتیجه بیت کوین و ریپل ارزهای متفاوتی دارند.

در واقع شرکت ریپل به مشکل مبادلات ارزی جهانی توجه دارد. موضوع جابجایی دارایی های مالی از طریق بانک ها داشتیم موسسات مالی او مسائل حل نشده ای دارد و ریپل کار خود را با این پلتفرم برای رسیدگی به چنین مسائلی آغاز کرده است. در حالی که انتقال مبالغ هنگفت پول بین بانک‌ها و موسسات مالی بین‌المللی می‌تواند چندین روز طول بکشد، ریپل این کار را در سریع‌ترین زمان اما با خیر کوچکتر و همه چیز سریعتر و راحت تر و با هزینه کمتر انجام می شود. در نتیجه، ریپل شبکه ای برای انتقال دارایی های مالی در سراسر جهان فراهم می کند و هدف آن با بیت کوین متفاوت است.

محصولات ریپل

همانطور که گفته شد شرکت آمریکایی موج دار شدن تنها یک ارز دیجیتال با نام اختصاری XRP وجود دارد. با این حال، وقتی از ریپل نام برده می شود، اکثر کاربران آن فکر می کنند که این شرکت تنها ارز دیجیتال شناخته شده ریپل را ارائه می دهد. لازم به ذکر است این شرکت سه محصول را به بانک ها و موسسات مالی عرضه می کند که عبارتند از: 1- xCurrent، 2- xRapid، 3- xVia.

این سه محصول اول با نام ترکیب شده اند شبکه ریپل (RippleNet) یا شبکه ریپل.

ارز دیجیتال ریپل

ارز دیجیتال ریپل با علامت اختصاری XRP در شبکه XRapid یا xRapid استفاده می شود و در سایر محصولات ریپل یعنی XCarnet و XVia کاربرد یا وضعیت خاصی ندارد.

در حال حاضر، طبق داده‌های وب‌سایت Market Cap، ارز دیجیتال XRP از نظر ارزش بازار در جایگاه هفتم قرار دارد و با قیمت 0.3097 دلار در 9 جولای 1401 به فروش می‌رسد. بازار XRP در زمان نگارش این مقاله 14969848965 دلار است.

آیا ارز دیجیتال ریپل گرد و غبار دارد؟

وقتی در مورد ارزهای دیجیتال صحبت می کنیم، معمولاً در مورد روش های استخراج صحبت می کنیم. اما در مورد ارز دیجیتال XRP این حالت دارای تغییراتی است و XRP استخراج نشده است.

جالب است بدانید که در سال 2013 تمام 100 میلیارد واحد ریپل توسط این شرکت اهدا شد. هر ماه عددی معادل یک میلیارد واحد XRP وارد بازار ارزهای دیجیتال می شود. لازم به ذکر است که زمانی که 100 میلیارد نسخه ریپل به بازار آمد. ابتدا در مجموع 20 میلیارد دلار به بنیانگذاران ریپل داده شد و 80 درصد باقی مانده نگهداری شد.

مزایای ارز دیجیتال ریپل

سرعت تراکنش‌های ارزهای دیجیتال ریپل بسیار بالا و هزینه‌های آن کم است و این دو دلیل را می‌توان یکی از مزیت‌های اصلی ریپل دانست. شاید برایتان جالب باشد که بدانید هر معامله ریپل تقریبی است 4 آیه متوقف می شود و اجازه می دهد میلیون ها دلار در سریع ترین زمان و با حداقل هزینه انتقال منتقل شود.

آشنایی با محصولات xCurrent ریپل

همانطور که اشاره شد X Carnet یا xCurrent یکی از محصولات ریپل است و یک پلتفرم واقعی است که هدف آن فراهم کردن فضایی برای پرداخت‌ها و تراکنش‌های سریع ارزهای دیجیتال است.

در واقع، در این محراب، موسسات مالی، از جمله بانک ها می توان از آنها برای انجام معاملات و پرداخت های بین المللی استفاده کرد. Xcarnet در بین مجله توزیع می شود نسخه خطی یا Interledger نامیده می شود. Interledger توسط Ripple مدیریت نمی شود و توسط کنسرسیوم Global Web 3 مدیریت می شود. البته لازم به ذکر است که این اکانت Interledger توسط کارشناسان صنعت ریپل توسعه و ایجاد شده است.

بانک ها و موسسات مالی می توانند تراکنش های مالی خود را از طریق پلتفرم X-Card انجام دهند. با این نوع دستگاه می توان پرداخت را به راحتی و در سریع ترین زمان دنیا انجام داد. در این پلت فرم فقط از ارز دیجیتال ریپل استفاده نمی شود و ممکن است از سایر ارزهای دیجیتال برای تراکنش های مالی استفاده شود.

آشنایی با محصولات xRapid ریپل

یکی دیگر از محصولات شرکت ریپل XRapid یا xRapid است که دارایی ها را به صورت ارز فیات به ارز رمزنگاری شده ریپل XRP تبدیل می کند و در نهایت دارایی مورد نظر را به ارز بانک یا موسسه مورد نیاز تبدیل می کند. به این ترتیب دیگر نیازی به اتصال واسطه بانک یا موسسه مالی اصل و پایان سفر نیست و معاملات روی ایکس رپید انجام می شود.

ممکن است این سوال پیش بیاید که این کنده کاری و هزینه تغییر ویژگی های قیمت چقدر است؟ لازم به ذکر است که در این روش هزینه ها بسیار کمتر بوده و تمامی تغییرات در سریع ترین زمان ممکن انجام می شود. در حال حاضر موسسات مالی بزرگ و بانک های مختلف از محصول X-Rapid برای انتقال بین المللی دارایی استفاده می کنند.

آشنایی با محصولات ریپل – XVia xVia

همانطور که گفته شد سومین محصول ریپل با نام XVia یا xVia شناخته می شود که نوعی رابط کاربری است که در سال 2018 توسعه یافته است. این رابط کاربری امکان استفاده از دو محصول دیگر viz را فراهم می کند. X Cornet داشتیم سرعت X می توان از آن به روشی ساده استفاده کرد و در واقع ارتباط بین محصولات مختلف شرکت ریپل را آسان تر می کند.

انواع کیف دستی یا ریپل

چندین کیف پول Ripple (XRP) موجود است:

1) کیسه های کاربردی: این کیف پول ها ایمن ترین انواع کیف پول ها هستند. این ولت ها از نوع USB هستند و می توانند به رایانه های شخصی، تبلت ها و حتی تلفن های همراه برای ارسال، دریافت، ذخیره و تجارت XRP متصل شوند. Ledger یکی از بهترین کیف پول های سخت افزاری XRP است.

2) نرم افزار کیف پول: کیف پول های نرم افزار XRP به راحتی از اینترنت دانلود و بر روی کامپیوتر، تبلت، آیپد و گوشی های هوشمند نصب می شوند. چند ولت با اتصال به اینترنت کار می کند. به این کیف پول ها کیف پول نرم افزاری داغ می گویند.

3) کیسه های کاغذی: کیف پول XRP در واقع یک کلید خصوصی یا کدهای QR روی کاغذ است و دلیل اینکه به آن کیف پول سرد یا آفلاین می گویند. این کیف پول‌ها نسبت به کیف‌پول‌های برنامه‌ای امن‌تر هستند، زیرا از بدافزار و سایر روش‌های هک عاری هستند، اگرچه ممکن است سند از نظر فیزیکی آسیب ببیند.

سخت افزار کیف پول Leja

همانطور که گفته شد، ولت لجر یکی از امن ترین کیف پول های ریپل است. بنابراین باید گفت که این کیف پول می تواند سایر ارزها را نیز پشتیبانی کند.

کیف پول کوینومی

کیف پول کوینومی نامی شناخته شده در بین کیف پول های نرم افزاری است و توانسته نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب کند. ریپل تنها ارز دیجیتالی نیست که توسط کوینومی پشتیبانی می شود. Coinomi توسط بسیاری از کاربران در سراسر جهان استفاده می شود و نصب و راه اندازی آن آسان است.

کیسه نان تست

Toast Wallet که یک کیف پول نرم افزاری متن باز است و بسیاری از کاربران آن استفاده از آن را تجربه می کنند. از این کیف پول نرم افزاری برای ذخیره ارزهای دیجیتال ریپل نیز استفاده می شود.

کیف پول اتمی

Atomic Vault یکی دیگر از کیف پول های نرم افزاری ریپل است که برای ذخیره این ارز دیجیتال استفاده می شود و بسیار محبوب است.

چگونه ریپل بخریم؟

برای خرید کریپتوکارنسی ریپل با مخفف XRP می توانید از طریق صرافی های داخل ایران یا خارج از کشور این کار را انجام دهید. سرمایه گذاران انتخابی ارز دیجیتال ریپل برای خرید ریپل از صرافی های داخل ایران لازم است در صرافی مربوطه حساب کاربری باز کرده و پس از طی مراحل شناسایی، ریپل را از طریق صرافی مربوطه خریداری کنند.

موضوع خرید ریپل از صرافی ها متفاوت است و کاربران داخل ایران با آی پی ایرانی نمی توانند از همه صرافی ها استفاده کنند. ارز رمزنگاری شده برای خرید برخی از صرافی ها نیز نیازمند مراحل احراز هویت هستند که برای کاربران ایرانی محدودیت هایی دارد. مثلا بایننس به عنوان بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان، محدودیت هایی را برای کاربران برخی کشورها از جمله ایران در نظر گرفته است.

لیستی از صرافی های خارجی که ریپل می تواند از طریق آنها خرید و فروش کند، در وب سایت Coin Cap Market فهرست شده است. اما محدودیت هایی برای افتتاح حساب کاربری در ایران وجود دارد.

آینده ریپل

ریپل مانند هر شرکت دیگری فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشته و با مشکلات زیادی مواجه شده است. برخی از تحلیلگران به آینده روشنی برای ارز دیجیتال این شرکت نگاه می کنند، اما با شرایط آشفته بازار رمزنگاری نمی توان در مورد ریپل نتیجه گیری قطعی کرد، اما با توجه به وضعیت سال های اخیر می توان گفت که این ارز دیجیتال قادر است بدرخشد و دوران طلایی را برای خود رقم بزند. با این حال، برخی از مسائل نیز باعث می شود نتوانید درخشش را همانطور که باید به موقعیت مورد نظر برسید.

ریپل چیست؟

اگرچه بسیاری از مردم فکر می کنند ریپل نام یکی از ارزهای دیجیتال است، اما باید این را بدانید موج دار شدن این نام یک شرکت در ایالات متحده است و دارای محصولات زیادی است و رمزارز ریپل با علامت اختصاری XRP ارز دیجیتال این شرکت.

چگونه ریپل بخریم؟

برای خرید کریپتوکارنسی ریپل با مخفف XRP می توانید از طریق صرافی های داخل ایران یا خارج از کشور این کار را انجام دهید.

ارز دیجیتال ریپل چیست؟

ارز دیجیتال ریپل با علامت اختصاری XRP در شبکه XRapid یا xRapid استفاده می شود و در سایر محصولات ریپل مانند XCarnet و XVia کاربرد و وضعیت خاصی ندارد.