از دست دادن بیفیدوباکتری ها و استفاده از HMO در کودکان مرتبط با مدرسه اختلال سیستم ایمنی بدن


سنتز میکروبیوم تنفسی نوزاد ، به ویژه در 3 ماه اول زندگی ، در ایجاد واکسن مهم است. در مقاله قبلی ، ما در مورد اثرات مفید بیفیدوباکتریوم در تشکیل دستگاه گوارش و پیشگیری صحبت کردیم. بیفیدوباکتریا می تواند بیش از 90 درصد از کل جمعیت باکتریایی را در نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند تشکیل دهد ، زیرا اعتقاد بر این است که آنها اولین میکروب در معده نوزادان هستند. بیفیدوباکتریها ابزارهایی برای پیری سیستم ایمنی بدن هستند. مطالعات نشان داده اند که از دست دادن عملکرد اکوسیستم میکروبی و شروع دیس بیوز میکروبی تنفسی با بیماری همراه است و بی نظمی مداوم سیستم ایمنی بدن می تواند منجر به بیماری های شایع مانند قولنج ، حساسیت های آتوپیک ، خس خس سینه و سایر اختلالات ناشی از ایمنی مانند بیماری کرون شود. به

بیفیدوباکتریها در سنتز الیگوساکاریدهای شیر انسان (HMOs) که در آغوز و شیر انسان به وفور یافت می شوند ، متخصص هستند ، در معده نوزادان و نوزادان به وفور بیان می شود. آنزیم های انسانی نمی توانند HMO ها را تجزیه کنند. HMO ها به عنوان سیستم سوخت و ساز باکتری ها عمل می کنند ، اسیدهای چرب کمی دارند که تنظیم سلول های T در معده را تحریک می کند و رشد میکروبیوتای متعادل و تعداد زیادی باکتری های تجاری را افزایش می دهد. یکی از این طبقه بندی ها در متابولیزه کردن HMO ها گنجانده شده است بیفیدوباکتریوم لانگوس کمک فرزندان (ب. کودکان)

بر اساس مطالعه ای که اخیراً در مجله Cell منتشر شده است ، کاهش ژن های بیفیدوباکتریوم و HMO در ماه های اول زندگی با علائم التهاب دستگاه گوارش و بدن مرتبط است و از بی نظمی جلوگیری می کند. از سوی دیگر ، محققان دریافتند نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کردند تغذیه بیشتری داشتند ب. کودکان علاوه بر این ، تسکین سرماخوردگی معده را نشان می دهد.

برای اطمینان از ایجاد نقص ایمنی پس از زایمان ، محققان رگ های خونی طولانی مدت 208 شیر مادر را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. این نوزادان بین سال های 2014 تا 2019 متولد شدند. نمونه های خون با استفاده از سیتومتری چندگانه و گروهی از 44 محرک تجزیه و تحلیل شدند تا نشانگرهای روی سطح طبقه بندی شوند. در مجموع 64 سلول ایمنی. در گروه دوم نوزادان با تغذیه ویژه ، نیمی از نوزادان به دنیا آمدند ب. کودکان مواد افزودنی و از نظر حباب روده مورد بررسی قرار گرفت.

تغذیه نوزادان ب. کودکان اینترفرون بتا (IFN-β) تنفسی را تقویت می کند و سیتوکین های T-helper (Th) 2 و Th17 را پر می کند. نوزادانی که بیفیدوباکتریای اضافی دریافت کردند ، سطوح بالاتری از گالکتین -1 و ایندول-3-لاکتیک اسید (ILA) در معده در مقایسه با گروه شاهد داشتند. گالکتین -1 در جلوگیری از پاسخ به تهدیدها و حملات مهم است و برای حفظ باکتری های مفید و خواص ضد التهابی ضروری است. ILA برای تبدیل HMO به سوخت مورد نیاز است. این نتایج یک رابطه علی بین شیر مادر ، میکروبیوتای تنفسی و واکسیناسیون در چند ماه اول زندگی را نشان می دهد.

محققان معتقدند که افزودن بیفیدوباکتریوم به شیر مادر برای کمک به سیستم ایمنی بدن می تواند خطر عفونت ها ، بیماری های خود ایمنی و سلول را در برخی از مراحل زندگی کاهش دهد. برای مادرانی که قادر به شیردهی نیستند ، ممکن است تخمک نوزاد خود را به HMO و بیفیدوباکتریها ، از جمله ب. کودکان، برای حمایت م effectivelyثر از رشد والدین و کاهش تورم معده.

توسط کیتلین هیگینز ، MSCN ، CNS

دیدگاهتان را بنویسید