اهمیت افزایش وزن مناسب در زنان باردار دارای اضافه وزن و چاق


هنگامی که زنان باردار و دارای اضافه وزن بیشتر در دوران بارداری و زایمان دچار مشکلاتی مانند دیابت ، فشار خون بالا و سقط جنین می شوند. افزایش وزن بیش از حد در دوران بارداری نگران کننده زنان باردار با اضافه وزن است. اگرچه افزایش وزن زنان باردار دارای اضافه وزن باعث مشکلات مادر و جنین می شود. اما بارداری زمان مناسبی برای کاهش وزن نیست و این زنان نیز باید وزن خود را افزایش دهند. استفاده از رژیم غذایی مناسب برای زنان دارای اضافه وزن و چاق توصیه می شود. زیرا در این دوره داشتن رژیم کاهش وزن ضروری نیست؛ بنابراین ، انتخاب غذاهای با کیفیت و ارزش غذایی مطلوب و پرهیز از غذاهای پرمصرف یک امر عادی است. برای اینکه بتوانند اطلاعات تغذیه ای مخصوصاً بالغ ترین زن باردار را ارائه دهند ، باید به منابع غذایی خانواده ، رژیم غذایی و رفتارهای آنها و شیوه زندگی آنها توجه کنند.

زنان باردار با هر شکل (نازک ، سفید ، اضافه وزن یا چاق) باید با توجه به ویژگی های خود وزن اضافه کنند. بنابراین ، استفاده از رژیم های غذایی کم چرب برای کاهش وزن زنان باردار توصیه نمی شود که با توصیه های غذایی مناسب ، دریافت کالری و کاهش وزن مدیریت شود. زنان باردار باید وزن دلخواه خود را افزایش دهند.

برخی از شایع ترین دلایل اضافه وزن عبارتند از:

  • عادات غذایی و رفتارهای ناسالم شامل مصرف زیاد غذاهای سفید (نان ، برنج ، ماکارونی) ، غذاهای چرب و سرخ شده ، چیپس ، سیب زمینی سرخ شده ، فست فودها ، غذاهای ناخواسته.
  • کوتاه بمانید و فعالیت بدنی نداشته باشید
  • ادم و یا احتباس مایعات در طول پره اکلامپسی

دیدگاهتان را بنویسید