اولین آمریکایی که واکسن COVID را تزریق کرد به تازگی ارسال شده است که چگونه چیزهای خود را بدست آورید.


دسامبر گذشته ، پرستار ساندرا لیندسی اولین نیویورکی – و آمریکایی – بود که دوز واکسن COVID -19 را بدون آزمایش بالینی مصرف کرد. بیش از 300 روز بعد ، 216 میلیون نفر در کمپین ریشه کن کردن این بیماری به ایالات متحده پیوستند.

او به عنوان مدیر بخش های مراقبت ویژه در مرکز بهداشت عمومی شمال شرقی نورثول ، در تمام اوقات بیماری کووید ، از جمله بیش از مواردی که توسط نوع دلتا رانده می شود ، دارای صلاحیت های قبلی است.

روز چهارشنبه ، لیندسی – که همچنین پزشک است – و دو نفر دیگر در حین تحریک واکسیناسیون اولیه دریافت کردند.

دکتر لیندسی می گوید: “من واقعاً خوشحالم. در حال بیرون آمدن هستم. مانند پاسخ من به دو عکس اول.”

در حال حاضر ، مردم در سراسر کشور دوزهای اضافی واکسن Pfizer-BioNTech را دریافت می کنند ، که تنها واکسن موجود برای سه ماهه سوم است. دریافت کنندگان واکسن جانسون و جانسون و مدرنا باید تا این زمان منتظر بمانند.

این یکی از دستورالعمل هایی است که نیویورکی ها باید قبل از رفتن به داروخانه برای عود بیماری بدانند. در اینجا برخی دیگر وجود دارد.

چرا می خواهم سوتم را بزنم؟

واکسن های کووید در پیشگیری از عفونت های جدی ، بستری شدن و بیماری مثر است. شما خطر مرگ خود را کاهش می دهید. (توجه: تزریق Pfizer و Moderna به عنوان دو دوز مورد تأیید قرار گرفت ، در حالی که Johnson & Johnson با یک دوز واحد تزریق شد.)

اما مطالعات نشان می دهد که محافظت از واکسن Pfizer – در برابر عفونت ها و بیمارستان ها – با گذشت زمان کاهش می یابد. با وجود واکسن mRNA ، به نظر می رسد که تزریق Moderna بهتر از داروی فعلی Pfizer آن است.

اگر شواهد کمتری نسبت به Pfizer برای دریافت کنندگان Moderna وجود داشته باشد ، تعجب نمی کنم. “

درد شایع معمولاً در افراد مسن ، افرادی که بیماری مزمن دارند و کارکنان مراقبت های بهداشتی مشاهده می شود.

کارکنان سابق همچنین شاهد کاهش اثربخشی واکسن در ابتلا به این بیماری کشنده در یک دوره شش ماهه هستند.

واگرایی دلتا دلیل سقوط این بازده است ، اگرچه ممکن است تا حدی به دلیل باز شدن اقتصاد و افزایش روزانه باشد.

دکتر لیندسی می گوید: “ما نگران پاییز زمستان هستیم. من و پرستاران ، خسته شده ایم.” “ما از تعداد افرادی که از دست داده ایم ناراحت هستیم. آنها دوستان ما هستند. همسایه ها ، همکاران – کارگران ، آمریکایی ها. “

همراه با کاهش طبیعی مهار در دراز مدت ، به این معنی است که برخی از ما ممکن است از اغراق استفاده کنیم.

خوب ، پس چه کسی می خواهد تبلیغ کند؟

در حال حاضر ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری سیگار کشیدن با شدت بالا را برای افراد بالای 65 سال ، افراد بالای 50 سال و شرایط پزشکی که در آن در معرض بیماری های جدی و ساکنان قرار گرفته اند توصیه می کند. سختی خانه های سالمندان برای مدت طولانی.

افراد مسن و شرایط پیش از این نیز خوب هستند ، اگرچه کلمه رسمی CDC این است که ساکنان این گروه ها باید بر اساس ترجیحات خود و خطر بیماری جدی تصمیم گیری کنند.

دکتر دیوید بوخولز ، متخصص مراقبت های اولیه در دانشگاه کلمبیا برای این نوجوانان می گوید: “این علامت سوال است.” “اما اگر سوالی دارید ، ابتدا باید با ارائه دهنده خدمات خود صحبت کنید.”

کارگران سابق در مکان های خطرناک – مانند زندان ها ، مدارس و بیمارستان ها – هستند و افرادی که در محله های یکسان زندگی می کنند ، به همان اندازه مشروع و دارای اطلاعات یکسان هستند.

چه زمانی م promotسسات آماده واکسن های دیگر خواهند بود؟

گیرندگان واکسن های جانسون و جانسون و مدرنا ابتدا باید برای این مدت واکسینه شوند ، حتی اگر واجد شرایط باشند. CDC می گوید هنگامی که دفاتر منطقه ای اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورند ، رهبرانی را برای این گروه اختصاص می دهد.

جانسون اند جانسون در اوایل هفته جاری اعلام کرد که این اطلاعات را با سازمان غذا و دارو آغاز کرده است. شرکت مستقر در نیوجرسی اعلام کرد که شلیک دوم را پیدا کرده است که می تواند قدرت محدوده واکسن خود را از 79 درصد به بیش از 90 درصد افزایش دهد تا بازیکنان رقیب را هدف قرار دهد.

کمیته مشورتی FDA قرار است 14 و 15 اکتبر برای بررسی تیرهای Moderna و Johnson & Johnson دیدار کند. در حال حاضر ، مشخص نیست که آیا گیرندگان Pfizer مجاز به مصرف قرص های محرک از مارک دیگر نیز هستند – اما این توسط موسسه ملی بهداشت در حال بررسی است.

دکتر NIH می گوید: “NIH دائماً در مورد Pfizer ، Moderna و J&J – که اولین کسانی بودند که شما را به عنوان مروج استخدام کردند – یاد می گیرد ، بنابراین می توانید ببینید بهترین مجموعه چیست.” گوندر در روز جمعه. “باید تا پایان اکتبر اسناد و مدارکی در مورد همه این سازمانهای مخلوط کننده وجود داشته باشد.”

دکتر کلویی تیسدیل ، استادیار اپیدمیولوژی و زیست شناسی در دبیرستان بهداشت عمومی CUNY می گوید ، با این وجود ، این افراد هنوز از مزایای اولین واکسن استفاده می کنند.

وی گفت: “اثربخشی واکسن ها همچنان بالاست.” حفاظت مردم باید ادامه یابد حتی اگر سازنده ای وجود نداشته باشد. “

باید بگویم که حق با من است. چه زمانی مایل به تبلیغ هستم؟

با توجه به CDC ، اگر شش ماه یا بیشتر از شلیک دوم Pfizer می گذرد ، خوب است که بروید. برای راحتی ، دکتر بوکولز می گوید شما باید شش ماهگی دوز دوم را انتخاب کنید.

استثنا این است که در اولین داروهایی که دریافت کرده اید درمان شده اید – به دلایلی مانند شیمی درمانی و داروهای ضد افسردگی. در آن ، 28 روز پس از تزریق دوم ، می توانید واکسن COVID را دریافت کنید. این یک داروی کمکی نیست-به نظر می رسد که یک دوز مکمل برای رسیدگی به سوء استفاده از انگل های ایمائه برای سایر افرادی است که واکسینه شده اند.

همچنین ایده خوبی است که مربی خود را همزمان با تزریق واکسن آنفولانزا خود قرار دهید.

خوب ، من می توانم. شش ماه می گذرد. آیا برای فیلمبرداری به خانه جاویتس برمی گردم یا چه؟

برخی از مراکز واکسیناسیون انبوه نیویورک ، از جمله مرکز جاویتس ، بسته شده و برخی دیگر تخریب شده اند. بنابراین بهترین گزینه داروخانه محلی ، پزشک مراقبت های اولیه یا کلینیک های محلی شما است. شهرهای نیویورک ، ایالت ها و دولت های محلی ابزارهای غربالگری واکسن را توزیع می کنند ، که به شما امکان می دهد سازنده را تشخیص دهید ، مطمئن شوید که از سایت دارای واکسن دیدن می کنید. واکسن توسط Pfizer. برنامه ریز آنلاین نیز در شهر مناسب است ، بنابراین می توانید برای قرار ملاقات در یکی از دفاتر واکسیناسیون شهر ثبت نام کنید.

این شهر دسترسی رایگان به مراکز واکسیناسیون برای افراد معلول نیویورکی و افراد مسن را فراهم می کند. می توانید با شماره 877-VAX-4NYC (879-829-4692) سریع سفارش دهید. COVID-19 و واکسن یاب آنفلوآنزای شهر به کاربران این امکان را می دهد تا مکانهای مناسب واکسیناسیون را انتخاب کنند. همچنین می توانید برای دریافت واکسن در خانه خود به صورت آنلاین و از طریق تلفن در خط بالا ثبت نام کنید.

در همین حال ، ساکنان نیوجرسی می توانند از سیستم اخطار طلایی برای ایالت خود استفاده کنند یا برای تنظیم ساعت زنگ دار با شماره 1-855-568-0545 1-855 تماس بگیرند.

برای عوارض جانبی چه انتظاری می توان داشت؟

دکتر می گوید احتمالاً در مورد آنچه بعد از دوز دوم Pfizer برای شما اتفاق افتاده است. بوکولز او بعد از شلیک دوم و ضربه محکم شده ، بازوی کبودی داشت و کمر درد می کرد. دکتر لیندسی همچنین برخی از درد ها را در محل تزریق گزارش کرد.

من هنوز به اطلاعات بیشتری نیاز دارم.

وزارت بهداشت ایالت نیویورک یک صفحه تبلیغاتی با اطلاعات و منابع زیادی در عکسهای زیر ارسال کرده است. CDC دارای جزئیات دقیق واجد شرایط بودن ، و همچنین اجاره و صورت جلسه از کمیته مشورتی خود برای کنترل و پیشگیری از بیماری به صورت آنلاین است.

دیدگاهتان را بنویسید