ایلان ماسک از رونمایی کامل ربات انسان نمای Optimus در 8 اکتبر + عکس خبر داد


ایلان ماسک در جلسه اخیر خود با سهامداران تسلا با نمایش تصویر جدیدی از ربات Optimus اعلام کرد که ارائه کامل این محصول در رویداد روز هوش مصنوعی این شرکت در تاریخ 8 آگوست امکان پذیر خواهد بود. او گفت که فکر می کند مردم از این محصول شگفت زده می شوند و با اتفاقات جالبی روبرو می شوند.

مدیرعامل تسلا در جلسه اخیر خود با سهامداران این شرکت، تصویری از دست های ربات اپتیموس را به شکل قلب نشان داد و اعلام کرد که باید منتظر نمایش کامل این ربات باشیم. رویداد روز هوش مصنوعی موجود در تاریخ 8 مهر (30 شهریور). ما در حال حاضر چیز زیادی در مورد Optimus نمی دانیم، اما ماسک گفته است که این ربات کارهایی را انجام می دهد که انسان ها انجام می دهند. حوصله شان سر رفته است. ربات تسلا قرار است همراهی برای انسان ها باشد.

ماسک افزود: “من فکر می کنم مردم بخش دوم روز هوش مصنوعی را دارند.” تعجب آنها خواهند شد، اما در پایان ماه آینده [میلادی] ما در مورد این صحبت می کنیم، اتفاقات جالب زیادی رخ خواهد داد. “

ربات تسلا آپتیموس

درباره ربات Optimus تسلا چه می دانیم؟

ربات تسلا هم همینطور قد 172 سانتی متر و وزن 56 کیلوگرم از همان رایانه Autopilot که در خودروهای الکتریکی این شرکت استفاده می شود، استفاده خواهد کرد. این سیستم به ربات اجازه می دهد تا اشیاء دنیای واقعی را تشخیص دهد. البته Optimus لیاقتش را دارد دارای سنسورها و محرک ها داشتن

این ربات می تواند وزن 68 کیلوگرم اینجا زندگی کن و حداکثر 20 کیلوگرم بار سرعت حرکت این ربات را افزایش دهید 2.2 متر در ثانیه دست هایی مانند انسان دارد و با کمک حسگرهای خود می تواند محیط اطراف خود را ببیند. ماسک تابستان گذشته در مورد Optimus گفت: “شما می توانید این کار را انجام دهید.” [ربات] صحبت کنید و بگویید، “لطفاً به فروشگاه بروید و این چیزها را برای من بخرید.”

رویداد بعدی روز هوش مصنوعی در ابتدا قرار بود در 28 آگوست برگزار شود، اما به 8 اکتبر موکول شد تا احتمالاً کار روی طراحی Optimus به پایان برسد. مدیرعامل تسلا در ژانویه گفت که این شرکت در سال 2022 بر روی این ربات تمرکز کرده و محصولات دیگر را در اولویت قرار داده است. اولین نسخه Optimus انتظار می رود سال 2023 سطح تولید را وارد کنید.