ایلان ماسک 8.6 میلیارد از دارایی خود را در یک روز از دست داد


خرید کنید توییتر و سقوط شدید سهام تسلا تقریباً تا ایلان ماسک در سال 2022 تمدید شده است 100 میلیارد دلار تا ثروتش را از دست بدهد هفته گذشته ارزش سهام تسلا به پایین ترین سطح در دو سال گذشته رسید و ایلان ماسک یک روز. 8.6 میلیارد دلار او ثروت خود را از دست داد.

آمار بلومبرگ و فوربس ثروت مدیرعامل ایلان ماسک را نشان می دهد تسلا، اسپیس ایکس داشتیم توییتر امسال به حدود 170 تا 182 میلیارد دلار می رسد. این در حالی است که میزان درآمد در نوامبر 2021 به رقمی در حدود 340 میلیارد دلار رسیده است که نشان می دهد در حدود یک سال 100 میلیارد دلار ضرر کرده است.

الون ماسک

ایلان ماسک در سال 2021 حدود 100 میلیارد دلار از دست داده است

طبق گزارش بلومبرگ، ایلان ماسک تقریبا 15 درصد که مالک سهام تسلا است و اکنون ارزش سهام این شرکت 58.03 درصد کاهش یافته است. او حدود 15.5 میلیارد دلار از سهام تسلا را برای تامین مالی خرید توییتر فروخت. محدودیت های کرونا در چین از یک سو و فراخوان 300 هزار خودروی تسلا به دلیل چراغ های نادرست عقب از سوی دیگر علاوه بر افزایش چشمگیر قیمت ها، تسلا را با کاهش درآمد مواجه کرده است.

ایلان ماسک با خرید توییتر با 44 میلیارد دلار، بزرگترین رقم خرید یک شرکت فناوری در تاریخ را پرداخت کرد. اگرچه او در سال گذشته شکست های زیادی را تجربه کرد، اما همچنان ثروتمندترین فرد جهان است و دارای ثروت بیشتری نسبت به نفر دوم فهرست ثروتمندترین افراد جهان است.

طبق گزارش بلومبرگ، ایلان ماسک تنها فرد فعال در زمینه فناوری نیست که امسال دارایی خود را از دست داده است. مارک زاکربرگسه مدیر عامل، جف بزوسبنیانگذار آمازون و صفحه لریموسس آلفابت شکست های مالی قابل توجهی را نیز تجربه کرده است.