با اولین موشک کروز مافوق صوت جهان آشنا شوید


سریع تر و کشنده تر! موشک های مافوق صوت آنها در راه هستند تا وارد ارتش کشورهای مختلف شوند تا جنگ ها را بدتر از قبل کنند. در این مقاله قصد داریم شما را با اولین مورد آشنا کنیم موشک کروز مافوق صوت جهان با نام “موشک کروز حمله مافوق صوت”HACM) نمایش دادن؛ موشکی که قدرتش از الف اسکرام جت در حال دریافت.

پنتاگون به عبارت دیگر، مرکز و مرکز وزارت دفاع ایالات متحده سلاح های دریایی بیشماری در زرادخانه خود دارد، اما سلاح جدید سال 2027 او برخلاف بقیه در وزارت دفاع خدمت می کند.

مشاهده اولین موشک کروز مافوق صوت جهان

این موشک که HACM نام دارد از نوع مافوق صوت است و تا 20 برابر سریعتر از دیگر موشک های آمریکایی حرکت می کند. بنابراین دشمن زمان بسیار کمی برای فرار از او دارد. علاوه بر این، HACM سلاح هایی خواهد بود که در اولین انبوه از موتورهای اسکرام جت تنفس کننده هوا برو

این موشک توسط شرکت های “ریتین” و “نورتروپ گرومن” تحت قرارداد است 985 میلیون دلار برای ایالات متحده و همچنین استرالیا در حال توسعه است. این موشک که از هوا پرتاب می شود می تواند به سرعت اهداف زمینی را منهدم کند. بر اساس این توافق، اولین نمونه های عملیاتی در سال 2027 در اختیار پنتاگون قرار خواهد گرفت.

در سال 2020، ایالات متحده و استرالیا برنامه ای به نام SCIFiRE را راه اندازی کردند که هدف آن توسعه یک سیستم موشکی ضد هوایی مافوق صوت برای استفاده در جت های جنگنده آمریکایی و استرالیایی از جمله “بوئینگ F/E18 سوپر هورنت“انجام دادن.

HACM یک سلاح استراتژیک است که می تواند از روز اول برای جنگ استفاده شود. این موشک می تواند سرعت 5 ماخ یا حتی بیشتر حرکت کند، اگرچه سرعت دقیق آن هنوز مشخص نیست. برای مقایسه باید بگوییم که سریع ترین موشک در حال حاضر می تواند حداکثر سرعت بیش از 3 ماخ را تجربه کند.

موشک HACM همچنین اولین سامانه موشکی در جهان خواهد بود که از موتور اسکرام جت استفاده می کند. این ماشین ها مانند ماشین ها هستند توربوفنآنها از اکسیژن اطراف خود به عنوان سوخت استفاده می کنند.

یکی از تفاوت های اصلی این دو دستگاه مربوط به سرعت مکش اکسیژن است. در حالی که یک موتور توربوفن هوا را با سرعت های مادون صوت جذب می کند، یک اسکرم جت این کار را انجام می دهد مافوق صوت او آن را انجام می دهد. این بدان معناست که سوخت بیشتری برای موتور اسکرام جت در دسترس است و موشک می تواند سریعتر حرکت کند.

در حال حاضر اطلاعات زیادی در مورد HACM نداریم و دقیقاً نمی دانیم سرعت آن چقدر است یا محدوده آن چقدر است. با این حال، می دانیم که به اندازه کافی کوچک است که بر روی جت های جنگنده قرار می گیرد و در سال 2027 عملیاتی می شود. با توجه به فاصله زیادی که تا سال 2027 داریم، هنوز باید منتظر انتشار اطلاعات جدید و اطلاعات بیشتر در مورد آن باشیم.