بدترین اقتباس های لایو اکشن انیمه


اگر در هر مقطعی از زندگی روزمره خود در وب گشت و گذار کرده باشید، احتمالاً با میم هایی در مورد اقتباس های انیمه نتفلیکس مواجه شده اید. چقدر احمقانه و خنده دار به نظر می رسند و حتی نمی توانند به فضای انیمه نزدیک شوند. واضح است که اقتباس‌های انیمه‌های اکشن یا عالی هستند یا وحشتناک و البته وحشتناک‌تر از عالی‌اند! دلایل خوبی برای این وجود دارد: اکثر انیمه ها اغراق آمیز و غیر واقعی هستند و این موضوع به خوبی به زندگی واقعی ترجمه نمی شود.

با این حال، وقتی چیزی محبوب می شود، همه می خواهند از آن سود ببرند. با محبوبیت انیمیشن ژاپنی از اواسط قرن بیستم به بعد، هالیوود در طول سال ها بسیاری از این داستان ها را به شیوه خاص خود اقتباس کرده است. اما اکنون می‌خواهیم نگاه دقیق‌تری به آن‌ها بیندازیم و بدترین آنها را بررسی کنیم. بین جلوه‌های ویژه بد مضحک، بازی‌های مضحک، خط داستانی و سوء تفاهم‌های غم انگیز منبع، چیزهای خوبی برای گفتن در مورد این انیمه‌ها وجود ندارد. با ما همراه باشید تا بدترین اقتباس های هالیوودی از انیمیشن ها را بررسی کنیم.

تکامل توپ اژدها

از فیلم Dragon Ball Evolution می نوشیم
کارگردان جیمز وانگ
هنرمندان جاستین چتوین، امی روزم، جیمز مسترز و …
چرا بد است؟ همه چیز زشت و کارتونی است

Dragon Ball Evolution نه تنها توسط بسیاری به عنوان بدترین اقتباس لایو اکشن انیمه، بلکه به عنوان بدترین فیلم دهه اخیر شناخته می شود. فیلم آنقدر بد بود که آکیرا توریاما از دوران بازنشستگی خارج شد و شروع به نوشتن برای Dragon Ball کرد. بسیاری آن را بدترین اقتباس انیمه لایو اکشن می دانند، دلیل خوبی هم دارد.

این فیلم به دلیل جلوه های ویژه، بازی و داستان، دیالوگ های کلیشه ای و بدش و اینکه داستان به سمتی می رود که برای کسانی که انیمه را ندیده اند، گیج کننده خواهد بود، به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است. پس چرا گوکو دبیرستان و خدای نمادین جنگ، پیکولو را ترک نکنید و به جای آن انیمه تماشا کنید.

بادبادک

داریم از فیلم بادبادک میخوریم
کارگردان رالف زیمن
هنرمندان ایندیا ایزلی، ساموئل ال جکسون، کالن مک آلفی و …
چرا بد است؟ منبع اقتباس ضعیف و اکشن زنده خسته کننده و بی معنی

منتشر شده در سال 2014، اقتباسی از OVA در سال 1998 با همین نام، هیچ کس نمی داند چرا سازندگان حتی به فکر انجام آن افتاده اند. منبع اقتباس خود شامل صحنه های بسیار خشن و اغراق آمیز و صحنه های جنسی خشونت آمیز از جمله نوجوانان است. هر دو نسخه داستان شخصیتی به نام سیوا را دنبال می کنند. دختری که پس از کشته شدن پدر و مادرش سعی می کند در قالب یک همدست از قاتلان والدینش انتقام بگیرد.

با این حال، این دو نسخه تفاوت هایی نیز دارند. در اکشن زنده، داستان در آینده ای دیستوپیایی و در قالبی علمی تخیلی روایت می شود. اما نسخه اصلی جنبه های بیشتری داشت و به واقعیت تبدیل شد. از بادبادک به عنوان یک فیلم بسیار خسته کننده یاد می شود و همان منتقدانی که به فیلم اصلی امتیاز دادند، در Rotten Tomatoes به آن نمره صفر دادند.

خواهر اسکار

داریم از فیلم لیدی اسکار مشروب میخوریم
کارگردان جک دمی
هنرمندان کاتریونا مک کول، بری استوکس، پاتریک آلن و …
چرا بد است؟ شخصیت فیلم نسبت به منبع اقتباس ضعیف تر است

بر اساس باور عمومی، آمریکایی ها تنها غربی ها نیستند که ورزش های زنده را انجام می دهند. بانو اسکار برگرفته از مانگایی به همین نام، که با نام گل رز ورسای نیز شناخته می‌شود، یک انیمه فرانسوی-ژاپنی به کارگردانی ژاک دمی کارگردان موج نو فرانسوی است و بازیگرانی از سراسر اروپا در آن حضور دارند. اما یک نکته وجود داشت: رز ورسای در زمان اکران فیلم در ژاپن اکران نشده بود. به همین دلیل، بسیاری از مردم نمی دانند که این فیلم اقتباسی از یک فیلم اصلی ژاپنی است.

مانند مانگا، این فیلم بر اساس شخصیتی به نام اسکار فرانسوا د ژارگایس ساخته شده است، زن جوانی که برای پیوستن به گارد سلطنتی فرانسه در جریان انقلاب فرانسه خود را به عنوان یک مرد در می آورد. در حالی که خود فیلم بد نیست، اما به دلیل اینکه شخصیت اصلی اکشن و عمق کمتری نسبت به فیلم اصلی می دهد مورد انتقاد قرار گرفته است. اگرچه بعدها به عنوان اولین فیلم در رابطه با زنان قوی در نظر گرفته شد. از طرفی نمی توان طرفداران را به خاطر فراموشی این فیلم سرزنش کرد.

مطالب پیشنهادی:30 فیلم جنگی در تاریخ سینما که شما را تحت تاثیر قرار می دهدنگاهی به ژانری که بیش از یک قرن از سینما الهام گرفته است
30 فیلم جنگی در تاریخ سینما که شما را تحت تاثیر قرار می دهد

سقوط ستاره شمالی

صحنه ای از فیلم مشت ستاره شمال
کارگردان تونی رندال
هنرمندان گری دنیلز، مالکوم مک داول، کوستاس ماندیلور و …
چرا بد است؟ عدم رعایت منبع انطباق

دنیای شگفت انگیز فیلم هایی که در دهه 99 مستقیماً به سینماهای خانگی رفتند! او با بازی هنرمند هنرهای رزمی و اکشن گری دنیلز، نقش شخصیت های اصلی Fist of the North Star را بازی می کند. اقتباسی آزاد از اولین آرک مانگای به همین نام، داستان کنشیرو، یک هنرمند رزمی در دنیایی پسا آخرالزمانی، در تلاش برای انتقام از لرد شین، و در طول راه با عوامل خود می جنگد. .

این فیلم به دلیل احمقانه بودن، بازی بیش از حد، جلوه های ویژه بد و عدم اعتماد به منبع آن مورد انتقاد قرار گرفته است. حتی این لایو اکشن مستقیما به نمایش خانگی ارسال شد به همین دلیل مورد انتقاد منتقدان معروف قرار نگرفت. یکی از جنبه های جالب فیلم که ما را با آن به یاد می آورند راه حلی است که برای ترمیم زخم های شدید کنشیرو استفاده کردند. حداقل در نسخه دوبله شده انیمه از بازیگران فیلم به عنوان صداپیشه استفاده شده است. بنابراین، برای فیلم برنده شوید!

گایور

داریم از فیلم The Guyver مشروب میخوریم
کارگردانان Screaming Mod ساخته جورج و استیو وانگ
هنرمندان گرگ جونگ پیک، جیمی واکر، مارک همیل و …
چرا بد است؟ همه چیز به طرز مسخره ای پیچیده است

یکی دیگر از اقتباس های انیمه اکشن زنده دهه 90 ارزان. گایور برگرفته از Manga Bio Booster Armor Guyver، داستان پسر دبیرستانی به نام شان بیکر را روایت می کند. او به طور غیر منتظره ای در فعالیت های مرموز کرونوس ها و زئونوئیدها شرکت می کند. یک گونه بیگانه شیطانی که می خواهید کنترل کنید. شان سعی می کند با استفاده از گایور فرگمنت، یک زره بیومکانیکی فضایی که توسط کرونوس ساخته شده است، آنها را شکست دهد.

فیلم اوضاع را پیچیده تر از قبل می کند. او بیگانگان را زمانی که در نسخه اصلی نبودند گنجاند و نامی را به آنها داد که در منبع اصلی برای زره ​​آنها انتخاب می شد. این فیلم به دلیل شوخی های بیش از حد، خط داستانی نادرست و بازی بد، به ویژه توسط بازیگر اصلی جک آرمسترانگ مورد انتقاد قرار گرفته است. با این حال، جلوه های ویژه بد نبود و فیلم به قدری موفق بود که دنباله سینمای خانگی هم به دست آورد. دنباله این فیلم با بازی دیوید هایتر در نقش جک و نقدهای مثبت بیشتری دریافت کرد.

کابوی بی باپ

ما از سریال Cowboy Bebop می نوشیم
کارگردان کریستوفر لی. این شما هستید
هنرمندان جان چو، مصطفی شاکر، دانیلا پیندا و …
چرا بد است؟ عدم عمق شخصیت و داستان ضعیف

یکی از موارد اخیر، اقتباس بد زندگی یکی از انیمه های معروف و یکی از آثاری است که به شهرت نتفلیکس برای ساخت محصولاتی که روح ندارند ادامه می دهد. کابوی بی باپ که از انیمه سال 1998 و مورد علاقه طرفداران اقتباس شده است، شکارچیان جایزه اسپایک اشپیگل، جت بلک و فی فی فی ولنتاین را دنبال می کند که جنایتکاران را در فضا در فضای خود بی باپ دنبال می کنند.

اگرچه این پروژه سعی داشت به منبع اصلی احترام بگذارد، بازسازی در نهایت بازبینی و امتیاز پایینی دریافت کرد. کابوی بی باپ به دلیل نداشتن گگ، جلوه های ویژه ضعیف و تغییرات داستانی که عمق و جذابیت شخصیت ها را از دست داده و داستان را بیهوده جلوه می دهد مورد انتقاد قرار گرفت. چند سال به آن فرصت دهید، و بیشتر مردم آن را کاملا فراموش خواهند کرد.

یادداشت مرگ

پوستر فیلم Death Note
کارگردان آدام وینگارد
هنرمندان نیت وولف، ویلم دفو، لی کیت استنفیلد و …
چرا بد است؟ تغییر حال و هوای داستان

بله، Cowboy Bebop یکی از جدیدترین اقتباس‌های انیمیشن Poor Life نتفلیکس است، اما همه چیز با Death Note شروع شد و نتفلیکس بعد از آن شروع به ساختن چنین فیلم‌های ضعیفی کرد. اگرچه اقتباس های زیادی از این مانگای کلاسیک انجام شده است، اما نسخه 2006 موفق تر از بقیه بوده است. نسخه نتفلیکس تفاوت هایی با نسخه اصلی دارد.

انگشتان متهم به دلیل سفید کردن بازیگران، تغییر مکان داستان به سیاتل و تغییر شخصیت ها به نژاد آمریکایی به سمت این اثر نشانه رفتند. همان دلایلی که باعث شد روند تکامل Dragon Ball و Ghost in the Shell مورد انتقاد قرار گیرد. همچنین کار شخصیت ها را بسیار تغییر می دهد. مثلا شخصیت میسا را ​​با شخصیت دیگری جایگزین می کنید. منتقدان آن را به دلیل سطحی بودن و سطحی بودن شخصیت ها مورد انتقاد قرار داده اند. همچنین بازیگران خوب نیستند، اما لی کیت استنفیلد در نقش ال و ویلم دفو در نقش ریوک ستودنی هستند. به طور کلی، یک اقتباس بسیار فراموش نشدنی.

روح در پوسته

ما از فیلم Ghost in the Shells می نوشیم
کارگردان روپرت سندرز
هنرمندان اسکارلت جوهانسون، ژولیت بینوش، تاکشی کیتانو و …
چرا بد است؟ گروه هنرمندان بحث برانگیز و عمق علمی اندک

Whitewashed، اقتباس Ghost in the Shell در سال 2017 ابتدا توجه را به مشکل اقتباس‌های انیمه‌های غربی جلب کرد. در این اثر اسکارلت جوهانسون در نقش موتوکو کوساناگی ایفای نقش می کند. همچنین فیلم بدترین راه را برای جنجالی کردنش انتخاب کرد. در پایان، به نظر می رسد که شخصیت اسکارلت جوهانسون یک زن ژاپنی است که به یک سایبورگ سفید تبدیل می شود.

جدای از بازیگران مجزا، Ghost in the Shell به دلیل نداشتن عمق روانی در مقایسه با نسخه اصلی مورد انتقاد قرار گرفت، که نتوانست به خوبی از پسش برآید. در مجموع کار فراموش شدنی است و این موضوع نمی تواند از ارزش نسخه اصلی که در سال 1995 منتشر شد کم کند.

مطالب پیشنهادی:50 فیلم اکشنی که هیجان را به رگ های شما منتقل می کندتزریق آدرنالین به مخاطب تشنه
50 فیلم اکشنی که هیجان را به رگ های شما منتقل می کند