بر اساس تحقیقات ، مزایای مارینو کلاژن


مکمل های کلاژن در دو سال گذشته بسیار محبوب شده اند ، به عنوان راهی برای حمایت از روند طبیعی پیری. شاید برای شما این سال پیش آمده باشد که آیا تا این حد صحت دارد؟ وقتی صحبت از کلاژن دریایی می شود که عمدتا از کلاژن نوع 1 تشکیل شده است ، مطمئناً مطالعات مهمی انجام شده است.

طبق تحقیقات انجام شده ، برخی از بهترین مزایای کلاژن دریایی به شرح زیر است:

برنامه ریزی

این مطالعه دوسوکور و کنترل شده با دارونما ، تأثیر یک پپتید کلاژن فعال فعال (VERISOL®) بر چروک های چروک را بر اساس و تحریک بیو سنتز پروکلاژن I ، الاستین و فیبریلین در پوست ارزیابی کرده است. قبل از شروع درمان ، چین و چروک در همه داوطلبان مورد بررسی قرار گرفت. نتایج نشان داد که استفاده از پپتیدهای کلاژن فعال باعث کاهش چین و چروک و بهبود پوست می شود.

یک مطالعه تصادفی ، سه سوکور و کنترل شده با دارونما ، ایمنی و اثر کلاژن هیدرولیز شده دریایی (Vinh Wellness Collagen، VWC) را بر جنبه های سلامت و رفاه پوست در زنان بین 45 تا 60 سال سن مورد بررسی قرار داد. در هفته 12 ، شرکت کنندگان در گروه VWC درصد بیشتری را در بهبود نمرات کلی پوست (9)) و چین و چروک (15)) ، شلوار (23)) ، آبرسانی (14)) ، درخشندگی (22)) و سفتی گزارش کردند. (25٪) نمرات در مقابل دارونما. نتایج این مطالعه استفاده از ماهی های مشتق شده از کلاژن هیدرولیز شده برای بهبود سلامت پوست در افراد مسن را تایید می کند.

شرح:

  • Proksch E ، Schunck M ، Zague V ، Segger D ، Degwert J ، Oesser S. مصرف خوراکی خاص پپتیدهای کلاژن زیستی فعال باعث کاهش چین و چروک های پوستی و افزایش سنتز ماتریکس پوستی می شود. پزشکان و پزشکان. 2014 ؛ 27 (3): 113-119.
  • Evans M ، Lewis ED ، Zakaria N ، Pelipyagina T ، Guthrie N. یک مطالعه تصادفی ، سه کور ، کنترل شده با دارونما ، مشابه برای ارزیابی اثر کلاژن آب شیرین در پوست و شلوار چروکیده. مجله پوست و مو. 2021 ماتی؛ 20 (3): 825-834.

ورق راست

در این کارآزمایی دوسوکور و کنترل شده با دارونما ، 69 زن 35 تا 55 ساله تصادفی شدند و یک بار در روز به مدت 8 هفته پپتیدهای کلاژن یا دارونما دریافت کردند. نتایج نشان داد که تراکم پوست در هر دو گروه کلاژن نسبت به گروه دارونما بهبود یافته است ، در حالی که تراکم پوست در هر دو گروه بهبود یافته است. این بیان پپتیدهای کلاژن می تواند تأثیر مفیدی بر فیزیولوژی پوست داشته باشد.

شرح:

  • Proksch E ، Schunck M ، Zague V ، Segger D ، Degwert J ، Oesser S. مصرف خوراکی پپتیدهای کلاژن ویژه فعال فعال ، چین و چروک های پوست را کاهش می دهد و سنتز ماتریکس پوستی را افزایش می دهد. پزشکان و پزشکان. 2014 ؛ 27 (3): 113-119.

ANTI-YEAR

کاهش میزان تولید کلاژن نشانه پیری پوست است. هیدرولیز کلاژن دریایی برای افراد لاغر در برابر پیری مقاومت می کند. مطالعات نشان داده است که التهاب پوست در گروهی از زنان 35-55 ساله پس از حذف کلاژن دریایی بهبود یافته است.

شرح:

  • Varani J ، Dame M ، Rittie L ، Fligiel S ، Kang S ، Fisher G و همکاران. کاهش تولید کلاژن در پوست سالمندی: نقش تغییرات وابسته به سن در عملکرد فیبروبلاست و اختلال عملکرد مکانیکی. مجله آمریکایی آسیب شناسی. 2006 ؛ 168 (6): 1861-1868.
  • Proksch E ، Schunck M ، Zague V ، Segger D ، Degwert J ، Oesser S. مصرف خوراکی خاص پپتیدهای کلاژن زیستی فعال باعث کاهش چین و چروک های پوستی و افزایش سنتز ماتریکس پوستی می شود. پزشکان و پزشکان. 2014 ؛ 27 (3): 113-119.

جهان بد است

پاکسازی کلاژن با افزایش سن کاهش می یابد و همچنین با نور خورشید بیشتر می شود. مطالعات تأثیر مصرف روزانه پپتیدهای کلاژن بر پوست آسیب دیده را به دلیل تکرار اشعه ماوراء بنفش خورشید بررسی کرده اند. پپتیدهای کلاژن با مهار تحریک UV باعث کاهش رطوبت پوست ، هیپرپلازی و کلاژن نوع 1 می شود. نتایج نشان می دهد که پپتیدهای کلاژن در ترمیم التهاب و پیری پوست ناشی از اشعه ماوراء بنفش بسیار موثر هستند.

شرح:

  • Tanaka M ، Koyama Y ، Nomura Y. اثرات فعال شدن پپتید کلاژن بر اختلالات پوستی تحریک شده توسط UV-B. علوم زیستی ، بیوتکنولوژی و بیوشیمی. 2009؛ 73 (4): 930-932.

برنامه مخرب

مطالعه ای که تأثیر کلاژن هیدرولیز شده بر سلامت پوست 20 زن ژاپنی را مورد بررسی قرار داد ، نتایج آنها را با گروه دارونما 19 مقایسه کرد. پس از 60 روز ، بهبود ضایعات پوستی در گروه تحت تأثیر پپتیدهای کلاژن مشاهده شد. گروهی که تحت تأثیر قرار گرفتند مطالعه دیگری نشان داد که وضعیت پوست زنان پس از پپتیدهای کلاژن حشرات دریایی به مدت 6 هفته بهبود یافته است.

مطالعه دیگری نشان داد که پپتیدهای کلاژن ماهی در 8 هفته هیدراتاسیون و رطوبت پوست را تا 12 درصد افزایش می دهد.

شرح:

  • Sumida E ، Hirota A. J Nutr Food 2004 ؛ 7: 45-52.
  • Matsumoto H ، Ohara H ، Ito K ، Nakamura Y ، Takahashi S. اثرات دارویی هیدرولیزات کلاژن نوع I ماهی بر خواص پوست. ITE Lett 2006 ؛ (7): 386-90.
  • Asserin J ، Lati E ، Shioya T ، Prawitt J. تأثیر مکمل پپتید خوراکی روی پوست و شبکه کلاژن پوستی: شواهدی از یک مدل ex vivo و آزمایشات بالینی تصادفی و کنترل شده با دارونما. مجله پوست و مو. 2015 ؛ 14 (4): 291-301.

دیدگاهتان را بنویسید