بر اساس یک مطالعه جدید، ناسا قادر به کشف حیات در مریخ با حفاری سطحی نخواهد بود


طبق آزمایش جدیدی که در آزمایشگاه انجام شد ناسابرای یافتن نشانه هایی از حیات در این سیاره، مریخ نوردها باید حداقل به عمق بروند 2 متر همیشه چون استخوان یونیزه کننده فضای روی سطح مریخ آنها پخش می شوند، مواد کوچک به عنوان آمینو اسید برای نوشتن در مدت زمان بسیار کوتاه

لازم به ذکر است که اسیدهای آمینه را می توان هم توسط حیات و هم توسط سیستم های شیمیایی غیر بیولوژیکی ایجاد کرد، با این حال، کشف افسانه ای انواع خاصی از اسیدهای آمینه در مریخ به عنوان شواهدی قاطع برای تأیید وجود حیات در این سیاره پذیرفته شده است، زیرا این برخی از اسیدهای آمینه به طور گسترده توسط حیات زمین برای تولید استفاده می شود پروتئین ها استفاده می شود

از سوی دیگر، خود پروتئین برای بقای زندگی ضروری در نظر گرفته می شود زیرا آنها مواد تشکیل دهنده هستند آنزیم ها آنهایی هستند که فعال شدن واکنش های شیمیایی را تسریع می کنند یا آنها را پردازش می کنند.

ناسا برای کشف این سیاره باید در مریخ حفاری کند

مطابق با الکساندر پاولوف از ایستگاه فضایی ناسا گودارد در مریلند، نتایج تحقیقات آنها نشان می دهد که اسیدهای آمینه روی سطح و سنگ های مریخ بسیار سریعتر از آنچه قبلا تصور می شد در حال تغییر هستند. استخوان های کیهان نابود می شود

او ادامه می دهد که مریخ نوردها در حال حاضر قادر به حفاری تا عمق نزدیک هستند 5 سانتی متر که در. در چنین عمقی 20 میلیون یک سال مغز استخوان برای از بین بردن کامل اسیدهای آمینه در صورت وجود کافی است پرکلرات داشتیم اب به معادله اضافه کنید، تخریب اسیدهای آمینه حتی سریعتر خواهد بود.

بنابراین، در روند بحث کنونی، 20 میلیون سال زمان کوتاهی در نظر گرفته می شود، زیرا دانشمندان به دنبال شواهدی از بسیاری از افراد هستند. میلیارد سال آنها خیلی وقت پیش بودند، زمانی که مریخ احتمالاً بیشتر شبیه زمین بود تا قرمز مدرن.

استخوان های کیهانی چیست و قصد ناسا برای فرار از اثرات آن چیست؟

لازم به ذکر است که استخوان های کیهانی ذرات قوی هستند که عموماً از یون ها تشکیل شده اند هلیوم داشتیم پروتون کنترل شده توسط خورشید شدید یا رویدادهای میدان عمیق ایجاد می شوند شراره های خورشیدی یا ستاره های در حال انفجار آنها ایجاد می کنند و با نفوذ به سنگ ها و خانه ها می توانند هر سیستم مولکولی آلی را در مسیر خود از بین ببرند.

بنابراین، سطح ضخیم زمین و میدان های مغناطیسی از انسان ها در برابر خطرناک ترین سیارات محافظت می کند، بخش هایی از مریخ نیز در حال حاضر راه درازی در پیش دارند.

اکنون پیش از مطالعه فوق الذکر، سیستم جدیدی برای ماموریت های محدود حفاری چند سانتی متری معرفی شده است و بر این اساس، برای یافتن مدل آمینو اسیدی، مریخی ها باید به «چاپ کنیدیا خردسالان با ذهن باز 10 میلیون آنها سالها برای کاوش دارند.

ناسا برای کشف این سیاره باید در مریخ حفاری کند

دانشمندان چگونه اثرات پرتوهای خورشید را بر مریخ آزمایش کرده اند؟

برای نشان دادن موارد ذکر شده، محققان بسیاری از انواع اسیدهای آمینه را به مناطقی که از نظر خاک، آلودگی هوا و سایر شرایط شبیه به محیط سیاره سرخ هستند، منتقل کردند. برخی از این الگوها روی دمای معمولی اتاق تنظیم می شوند که تقریباً با بالاترین دمای زمین در این جهان برابر است.

از طرفی برخی از نمونه ها نیز در دمای منفی قرار دارند 55 درجه سانتیگراد آنها حرکت می کنند و سپس همه آنها در معرض درجات مختلف تابش قرار می گیرند اشعه گامانورپردازی بسیار قدرتمندی به منصه ظهور رسیده است 80 میلیون سالها تشعشع سیاره ای در سطح مریخ برای جبران اسیدهای آمینه.

ناسا برای کشف این سیاره باید در مریخ حفاری کند

همچنین این اولین بار است که آزمایش مذکور نیز انجام می شود مریخ ایل این شبیه سازی است زیرا تا کنون تمام آزمایش ها با تکامل گاما به طور مستقیم روی اسیدهای آمینه انجام شده است.

به این ترتیب دانشمندان با استفاده از یک آزمون پیچیده و تقریبی قادر به دستیابی به نتایج ذکر شده هستند. اما در خاتمه لازم به ذکر است که اسیدهای آمینه در مریخ یافت نشده است، اما نمونه هایی از آنها در شهاب سنگ ها یکی از آنها یافت شده است. شهاب سنگ RBT 04262 که ظاهرا bcrc از مریخ است.

با این حال، ما هنوز نمی دانیم اسید آمینه موجود در شهاب سنگ RBT 04262 چگونه تشکیل می شود که نشان می دهد دانش ما در پاسخ ها چقدر عمیق است.