بهترین نوع نان برای کاهش وزن و کاهش وزن – دکتر رویا خادمیان


آرد برای کاهش وزن - بهترین نوع آرد برای کاهش وزن و کاهش وزن

بهترین نوع نان برای لاغری و کاهش وزن

برای کاهش وزن و کاهش وزن ، بهتر است سراغ غذاهایی بروید که چربی کمتری دارند. در ادامه به بررسی این نان ها می پردازیم. نان جو یکی از بهترین انواع آرد برای کاهش وزن است که می توانید آن را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

آرد فواید زیادی برای سلامتی دارد. فواید تغذیه ای نان آن را به یک عنصر ضروری در رژیم غذایی ما تبدیل کرده است. بله ، نان از آرد گندم کامل تهیه می شود. به یاد داشته باشید که نان فواید زیادی دارد. بقیه را باید در مجموعه نگهداری کرد.

جو یکی از مغذی ترین غلات است و می توان گفت یک غذای کامل است که سالهاست توصیه می شود. نان جو همچنین می تواند گرسنگی را سرکوب کند زیرا حاوی کربوهیدراتهای پیچیده است ، که ممکن است برای نشان دادن تأثیر آن بر کاهش وزن کافی باشد.

رژیم غذایی ایرانیان گوشت و غذاهای کامل است. یکی از دلایل اصلی اضافه وزن ایرانیان میزان نان و برنج در رژیم غذایی آنها است. خوردن نان و غلات کامل یک رژیم غذایی ناسالم است. اما اکثر ایرانیان نان را غذای سفره می دانند. بنابراین اگر نان را از روی میز بر نمی دارید ، بهتر است سراغ نان هایی بروید که میزان چربی کمی دارند. در ادامه به بررسی این نان ها می پردازیم.

نان جو:

نان براری یکی از محبوب ترین نان ها در ایران است. این نان از آرد سبوس دار تهیه می شود. نام تجاری آرد باربری به شما کمک می کند دوام بیشتری داشته باشید. هر نخل نان بربری 75 تا 80 کالری دارد.

تارو تفتون:

تافتون طرفداران زیادی دارد. این نوع آرد بدون نمک کاملاً پخته می شود ، بنابراین برای بیماران مبتلا به فشار خون طبیعی ایده آل است. هر فنجان نان تافتون حاوی 35 کارتن است.

تارو سنگک:

اخیراً آرد سنگک از آرد گندم کامل و بدون هیچ گونه برندی تهیه می شود. این نان سر و گردن بالاتری نسبت به سایر نان های ایرانی دارد. زیرا از آرد تهیه شده است. آرد آردی است که مارک ندارد. اگر می خواهید وزن کم کنید ، آرد سنگکی پخته شده و آرد گندم کامل را انتخاب کنید. هر نخل آرد سنگک حاوی 75 تا 80 کارتن است. آرد سنگک بهترین بخار برای بخارپز کردن است.

کارشناسان معتقدند اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید ، آرد را از رژیم غذایی خود حذف نکنید. زیرا با مصرف این مواد شیمیایی ، سلامت خواهید بود. کارشناسان همچنین معتقدند که غلات کامل برای کاهش وزن و حفظ قند خون مفید هستند. این کار از چاقی و افزایش وزن جلوگیری می کند. حتماً به خاطر داشته اید که کیفیت آرد بستگی به نوع آرد دارد. در صنعت آرد ، آرد گندم در چهار نوع مختلف تولید می شود.

آرد آرد ، بیکینگ پودر ، آرد ستاره ای و بدون آرد. از آرد برای تهیه نان سنگک و نان سبوس دار استفاده می شود. در این نوع آرد ، پوست دانه در حین آسیاب شدن از دانه جدا نمی شود و مقوی ترین غذا است. آرد تهیه شده از آرد گندم کامل بهترین آرد برای لاغری و کاهش وزن است.

دیدگاهتان را بنویسید