بوی بد دهان را از بین ببرید و غذا بخورید


بوی بد دهان را از بین ببرید و غذا بخورید

به خاطر داشته باشید که بوی بد دهان برخی از غذاها با خوردن غذاهای دیگر برطرف می شود. در این قسمت از دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه در اصفهان با ما همراه باشید تا در مورد علل این مشکل صحبت کنیم و بوی بد دهان و رژیم غذایی را از بین ببریم.

دلایل اصلی بوی بد دهان

موارد زیادی از تنگی نفس وجود دارد. عفونت باکتریایی در دهان و مصرف غذا از دلایل اصلی این مشکل است.

خوردن سبزیجاتی مانند جعفری ، نعناع ، میخک ، رازیانه ، بابونه ، رزماری ، مریم گلی و حتی هل بوی بد دهان را از غذا حذف می کند.

دندانپزشک

دهان یکی از قسمت های بدن است که در آن میکروارگانیسم های بزرگ و تغییرات زیادی وجود دارد. پلاک دندان لایه ای از پوشش باکتریایی در دهان است. عدم مراقبت از دندان ها ، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن ، و همچنین خوردن غذاها و نوشیدنی های شیرین می تواند منجر به عفونت های باکتریایی شود. این علائم در بالای دندان باقی می مانند و بسیار چسبناک می شوند. می توانید از مسواک زدن صحیح و وزیدن علامت جلوگیری کنید. با این حال ، اگر باقی مانده باکتری در دهان تیره شود ، پلاک دندانی می تواند پلاک های کوتاه زنجیره ای ، دی آمین یا اسیدهای چرب تولید کند که می تواند باعث بوی بد دهان شود.
مقداری غذا مصرف کنید

بسیاری از غذاها باعث بوی بد دهان می شوند که در زیر ذکر شده است:

سیر و پیاز

سیر و پیاز سرشار از اکسید گوگرد هستند و هنگامی که لب وارد دهان می شود باعث تنگی نفس می شود و سپس توسط ریه ها استنشاق و دفع می شود.

اصفهان تغذیه سالم رفع بوی بد دهان و غذا خوردن

محصولات لبنی

بسیاری از باکتری هایی که در دهان زندگی می کنند می توانند اسیدهای آمینه موجود در محصولات لبنی را سنتز کرده و باقی مانده هایی به نام کاداورین یا پوترسید تولید کنند. در نهایت ، بوی نامطبوعی ایجاد می کند.

کنسرو ماهی

بوی ماهی پوسیده چیزی نیست که فراموش شود. هنگامی که ماهی بلعیده می شود ، این غذا بلافاصله تجزیه شده و “آمین های بیوژنیک” تولید می کند که مربوط به تولید بوی بدن است.

کربوهیدراتها سریع جمع می شوند

این نوع کربوهیدرات ها شامل نوعی آکنه کربوهیدرات هستند که به راحتی باکتری های طبیعی را در دهان و روده می کارند و باعث نفخ ، نفخ ، مشکلات آلودگی و البته بوی بد دهان می شوند.

دخانیات و الکل

نوشیدن الکل خطر بوی بد دهان را افزایش می دهد زیرا اتانول یکی از عوامل کم آبی است ، یعنی بدن را کم آب می کند که محصولات باکتریایی را نیز از بین می برد. سیگار کشیدن همچنین اثرات الکل را تقویت کرده و تقویت می کند.

چکار باید بکنیم

برای از بین بردن بوی بد دهان با غذا ، باید از برخی از غذاهای ذکر شده در زیر اجتناب کنید. بله ، شما باید بدانید که اگر این غذاها را به طور کامل از رژیم غذایی خود حذف کنید ، نمی خواهید بمیرید. اما کاهش رژیم غذایی آنها می تواند در جلوگیری از بوی بد دهان مثر باشد.
با بوی بد دهان مقابله کنید و درست غذا بخورید

گاهی اوقات فقط باید رژیم غذایی خود را تغییر دهید و میزان مصرف آب خود را افزایش دهید تا بوی بد دهان از بین برود. با این حال ، فراموش نکنید که بررسی سلامت دهان و دندان و مراجعه به پزشک ضروری است. به خاطر داشته باشید که نوشیدن مایعات فراوان یک راه عالی برای کمک به بدن است.

ابتدا موضوع را پیدا کنید

اولین قدم برای مقابله با بوی بد دهان شروع درمان این موضوع است. مشکل ممکن است به سادگی خوردن غذاهایی مانند سیر و پیاز باشد ، که با اجتناب از مشکل شما حل می شود. این مشکل ممکن است به دلیل عدم دریافت آب کافی باشد. در نتیجه می توانید با نوشیدن آب بیشتر خشکی دهان و بوی بد دهان را از بین ببرید. گاهی اوقات این مشکل می تواند ناشی از مشکلات دندان ها یا لثه ها باشد. در نهایت ، ابتدا باید ریشه مشکل را بیابید.

از مصرف الکل و دخانیات خودداری کنید

به قول معروف سیگار و الکل شایع ترین علائم بوی بد دهان است. اگر سیگاری هستید ، باید عادت خود را ترک کنید تا بوی بد دهان را از بین نبرید ، اما باید به سلامتی رویکرد جدی داشته باشید.

بیش از 3 وعده غذا در روز نخورید

هرچه بیشتر غذا بخورید ، تعادل pH دهان بیشتر مختل می شود. در نهایت ، تغذیه از باکتری ها زمان بیشتری می برد و توانایی تجمع مواد زائد غذا در اطراف دندان و گوشه دهان افزایش می یابد. علاوه بر این ، بیشتر میان وعده ها خوشمزه ، عادل ، خوشمزه و مشتاق باکتری های موجود در دهان هستند. بنابراین ، توصیه می شود غذای میان وعده را در دهان خود لمس نکنید.

بهداشت دهان را رعایت کنید و دهان خود را با روغن نارگیل بشویید

نتایج برخی از مطالعات نشان می دهد که برس برای تنفس بوها مهم است. علاوه بر این ، توصیه می شود که روزانه دهان خود را با روغن نارگیل بعد از سرخ شدن خیس کنید. روغن نارگیل سرشار از لوریک اسید است. این ترکیب تأثیرات مثبتی بر روی انواع عوامل بیماری زای دهانی دارد. برای این کار ، پس از مسواک زدن ، یک قاشق روغن نارگیل را به مدت 5 تا 10 دقیقه بشویید و دهان خود را بشویید. حتی اگر صبور باشید ، می توانید این روغن را به مدت 20 دقیقه در دهان خود قرار دهید و سپس از تف کردن روغن خودداری کنید.
کمی سبزیجات پیدا کنید

خوردن سبزیجاتی مانند جعفری ، نعناع ، میخک ، رازیانه ، بابونه ، رزماری ، مریم گلی و حتی هل بوی نامطبوع غذا را از بین می برد.

مکمل هایی برای مقابله با بوی بد دهان

طلا: نتایج برخی از مطالعات نشان داده است که جایگزینی روی اسیدهای سولفوریک را به گازهای آزاد تبدیل می کند.

پروبیوتیک: به طور کلی ، استرپتوکوکوس سالیواریوس باید در دهان افراد سالم فعال باشد. با این حال ، در افرادی که از بوی بد دهان رنج می برند ، سطح این باکتری پایین است ، از جمله برخی از آنها که این عفونت باکتریایی را ندارند. برای این منظور ، پروبیوتیک ها در از بین بردن و کاهش بوی بد دهان مثر هستند.


دکتر رضا اطمینانانی می تواند با ارائه اصول اساسی برای یک رژیم غذایی سالم با غذاهای فراوان و متنوع ، نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روانی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه و تغذیه در اصفهان کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

سیگاری های کشنده

اهمیت غذاهای گرم و سرد

6 راه برای دریافت امگا 3

گوشت بخورید یا نخورید

چاپ شده در حذف بوی بد دهان و خوردن برای اولین بار در دکتر. رضا اطمینانانی. ظاهر شد.دیدگاهتان را بنویسید