بیماری کلیوی و ورزش و ناتوانی در تغذیه مناسب


خوردن بیماران کلیوی

عادات غذایی بسته به مرحله بیماری متفاوت است. به عنوان مثال ، افرادی که در شروع بیماری مزمن کلیوی هستند رژیم های متفاوتی برای افراد در سالهای پایانی بیماری کلیوی یا نارسایی کلیه دارند. کسانی که در مراحل پایانی بیماری کلیوی و دیالیز هستند نیز رژیم های متنوعی دارند. دیالیز درمانی است که مقدار زیادی آب را حذف کرده و زباله ها را فیلتر می کند. اکثر افراد مبتلا به بیماری های مرحله آخر یا محل نهایی نیاز به رژیم غذایی مناسب دارند تا از تجمع برخی مواد شیمیایی و مواد مغذی در خون جلوگیری کنند. در افراد مبتلا به بیماری مزمن ، کلیه ها نمی توانند سدیم ، پتاسیم یا گلوکز کافی دریافت کنند. در نهایت ، احتمال افزایش سطح این مواد معدنی در خون آنها بیشتر است.

در اینجا 17 ماده غذایی است که باید در رژیم غذایی کلیه از آنها اجتناب کنید:

1- تیره بنوشید

نوشیدنی های تیره دارای افزودنی هایی مانند فسفر برای افزودن به کالری و قند موجود در نوشیدنی های گازدار هستند. بسیاری از تولیدکنندگان مواد غذایی و نوشیدنی ها در طول پردازش افزودنی هایی را برای افزایش عطر ، طولانی تر شدن قفسه و جلوگیری از سوزش آن اضافه می کنند. بدن این فسفر اضافی را بیشتر از فسفر گوشت ، حیوان یا گیاه جذب می کند

در رژیم غذایی کلیه باید از نوشیدنی های کربن تیره خودداری کرد ، زیرا حاوی فسفر به شکل مکمل هایی هستند که در هضم غذا قوی تر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید