تابستان های گرم می تواند تعداد مبتلایان به سرطان پوست را افزایش دهد


به گفته کارشناسان انگلیسی، درجه حرارت بالا می رود که ارتباط مستقیمی با بحران دارد تغییر آب و هوا واقع شده است، می تواند باعث افزایش تعداد بیماران با انواع سرطان رنگ مانند آن ها ملانوما که بالقوه کشنده است.

لازم به ذکر است که بحران گرمایش زمین و تغییرات اقلیمی به جایی رسیده است که ماه گذشته در بریتانیا بالاترین دمای تاریخ این کشور را به خود اختصاص داده است. 40.2 درجه سانتیگراد ثبت شده و این در حالی است که کارشناسان معتقدند موج گرمای کنونی در جهان پدیده ای موقتی نیست و به احتمال زیاد به روندی عادی و ثابت تبدیل خواهد شد.

در این رابطه جولیا نیوتن بیشاپ، دانشمند بالینی که رئیس گروه تحقیقاتی ملانوما در دانشگاه لیدز است، گفت که ملانوما اغلب توسط آن ایجاد می شود. خورشید می خوابد و آب و هوای فعلی آنقدر خطرناک است که آفتاب سوختگی ناشی از آن است نور ماوراء بنفش ممکن است بروز ملانوم را افزایش دهد.

بر اساس داده هاتحقیق سرطان» در بریتانیا، تعداد مرگ و میر ناشی از سرطان پوست در میان مردان از سال 1970 با این حال 3 بار البته این آمار در بین زنان نیز افزایش یافته است. دانشمندان معتقدند که این رشد با افزایش قرار گرفتن در معرض نور خورشید مرتبط است.

سرطان پوست با تغییرات آب و هوایی در حال افزایش است

علاوه بر این مسائل، «میشل میچل»، مدیر اجرایی تحقیقات سرطان انگلستان، هشدار داده است که فقط یک مورد در صورت وجود آفتاب سوختگی 2 سال می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهد 3 بار به آرامی

رابطه امواج گرما و سرطان پوست

با وجود تمام این تفاسیر، پروفسور “دان میچل”، دانشمند آب و هوا از دانشگاه بریستول، معتقد است که ارتباط بین تابستان های گرم و خطر ابتلا به سرطان پوست ممکن است کاملا غیر مستقیم باشد.

وی در ادامه توضیح داد: مشهودترین نشانه تغییر اقلیم افزایش دمای هوا است که نه تنها در تابستان بلکه در طول سال اتفاق می افتد. این دما همچنین الگوهای رفتاری افراد را تغییر می دهد و به عنوان مثال باعث می شود مردم در بریتانیا تمایل بیشتری به ترک خانه داشته باشند که در نهایت افراد را در معرض عوامل سرطان پوست مانند اشعه ماوراء بنفش قرار می دهد.

پروفسور میچل همچنین معتقد است که اثرات طولانی مدت تغییرات آب و هوایی بر سلامت انسان به طور کامل مورد بحث و تحقیق قرار نگرفته است.

از سوی دیگر، کاریس بتز، مدیر ارشد سلامت و اطلاعات سلامت در تحقیقات سرطان انگلستان، در مورد اثرات بلندمدت تغییرات آب و هوایی گفت که به دلیل اکثریت. برخی از انواع سرطان نیاز به توسعه دارند، آنها سالها زمان نیاز دارند.

وی در ادامه بیان کرد: مهم است که مردم به خاطر داشته باشند که آیا موج گرما وجود دارد یا خیر، علت اصلی سرطان پوست یعنی اشعه ماوراء بنفش خورشید همچنان وجود دارد.

بنابراین به گفته «سارا دانسون»، استاد سرطان شناسی دانشگاه شفیلد، با چند اقدام ساده مانند قرار نگرفتن در معرض نور مستقیم خورشید در عرض چند ساعت. 11 تا زمان 15استفاده از پوشش های ضد آفتاب مانند کلاه لبه دار یا کرم ضد آفتاب می توان تا حد زیادی از این خطرات جلوگیری کرد.

در نهایت، پروفسور دانسون توصیه می کند که افراد در صورت مشاهده هر گونه خال یا تغییرات غیرعادی پوستی بلافاصله با پزشک متخصص تماس بگیرند، زیرا اکثر سرطان های پوست در صورت تشخیص زودهنگام قابل درمان هستند.