تغذیه با شیر مادر و ناشتا رژیم غذایی مغذی برای زنان باردار و مادران باردار


تغذیه بهترین مدل غذایی برای تربیت فرزند است ، شیر مادر برای نوزادان به ویژه شش ماهه اهمیت داشت زندگی اول (جایی که نوزاد تازه می ماند) و اضطراب مادر تغذیه در ماه رمضان در مورد تأثیر روزه بر کمیت و کیفیت سوال می کند شیر آنها را در مورد روزه نگرانی می کند.

در اینجا چند س commonال رایج برای پاسخگویی وجود دارد:

آیا می توانیم روزه بگیریم؟

به کشیشان ؛ روزه گرفتن برای مادری سالم که بچه سالم دارد اگر در ساعات بسون غذای سالم و الکل دریافت می کنید افطار تا سحر اشکالی ندارد.
اگر مادر یا نوزاد بیماری یا مشکلی دارند ، به پزشک مراجعه کنید تصمیمات خود را در مورد روزه بگیرید.
اگر مادر ضعیف ، کم آب ، کم کلسیم یا ضعف مزمن دارد بیماریهای خاصی (به ویژه دیابت) وجود دارد. نوزاد ضعیف و کم وزن که بیمار است کوآ ؛ اگر مادر در دوران بارداری دچار لخته خون شده بود و نوزادش در حال حاضر ، مغازه های کوچک آهن ، او ابتدا باید به سلامت خود و فرزندش فکر کند بهتر است روزه نگیریم. به خصوص در 6 ماه اول زندگی نوزاد وابستگی زیادی به شیر مادر دارد.
اگر تغذیه مادر کامل نباشد ، بدن مادر از ذخایر تامین می شود او تا آنجا که ممکن بود پر کردن مجموعه شیر را به پایان رساند ریزش دندان ، ریزش مو و پوکی استخوان در مادر و داخل بدن اگر این الگو ضعیف است و مادر روزه است. مادر به شدت مجروح شد.

** به طور خلاصه ، اگر مادر بتواند این کار را در طول روز انجام دهد ، هیچ خطری برای سلامتی ندارد شیر لبنی مورد نظر را تهیه کنید ، روزه گرفتن اشتباه است خیر مادر شیرده از طریق تغذیه مناسب مایعات زیادی دریافت می کند ،فعالیت بدنی را در ساعات روزه داری کاهش دهید و سعی کنید روزهای نوزاد خود را جشن بگیرید و شب بین افطار و سحر ، شما روزه هستید عبور آنها به خودی خود آسان تر خواهد بود.

آیا کیفیت و کمیت شیر ​​متفاوت است؟
نمی توان نظر کلی برای همه مادران ارائه داد زیرا این یک نوع مسئله است تغذیه مناسب و میزان ذخایر بدن مادر برمی گردد. شما تحقیق را تکمیل کرده اید درک اجزای مهم شیر با ناشتا واقعاً می تواند چشم ها را تغییر دهد نگه نمی دارد.
تفاوت در اندازه شیر از مادر به نوزاد متفاوت است ، اما محدود است آنها تولید لبنیات را کاهش داده اند. این امر در مورد غذاها و مایعات مغذی نیز صدق می کند مجموعه و فعالیتهای روزانه مادر برمی گردد.

آیا سن نوزاد اهمیت دارد؟

نوزاد تا 4 تا 6 ماهگی فقط از شیر مادر تغذیه می کند و پس از آن کمتر و کمتر غذای اضافی دریافت می کند. توصیه اکثر متخصصان اشتباه است وقتی کودک غذا نمی خورد روزه نگیرید. زیرا امکان پذیر است نمی توان شیر مورد نیاز کودک را تامین کرد.
تعیین اینکه آیا مادر از 6 تا 12 ماهگی روزه است یا خیر ، اگر شکل و رشد نوزاد به شکل مادر و میزان شیر ارتباط دارد. منا باشد که کودک متعادل و در حال رشد باشد ، او خوب غذا بخورد ، مادر روزه هیچ مشکلی ندارد.
از یک سال پیش ، این بخش عمده ای از رژیم غذایی ، تغذیه و شیر مادر نوزاد بود. کمتر از قبل مصرف کنید و تا جایی که می توانید از تغذیه و تغذیه مناسب استفاده کنید سریع باش.
به طور کلی ، مادران شیرده به خوبی غذا می خورند و مایعات زیادی دریافت می کنند ، فعالیت بدنی را در طول روز کاهش دهید و سعی کنید شب ها به جای روز بخوابید نوزادان خود را بین افطار و سحر جشن بگیرید ، روزه گرفتن برای او آسان است.

آیا وزن نوزاد و مادر برای روزه گرفتن مهم است؟

وزن نوزاد هنگام تولد و زمانی که مادر تصمیم می گیرد روزه بگیرد دلایل مفیدی برای تصمیم گیری وجود دارد. اگر وزن نوزاد کمتر از وزن مورد نیاز است چه به مدت یک سال و چه حمله گیاهی نشان دهنده کمبود غذا باشد ، این این عامل را باید عامل مهمی در تصمیم گیری برای روزه دانست در نظر گرفته شود. در این شرایط حتی اگر کودک یک ساله باشد دوم رژیم غذایی سالم است ، روزه گرفتن برای مادر مفید نیست. گاهی اوقات شبیه یک زن است او آمد و گفت بچه من 8 ماهه است و تازه شیر می دهد او هیچ غذایی نمی خورد و این وضعیت نشان می دهد که کودک ضعیف و کوچک است به طور جدی ، در اینجا مادر روزه نمی گیرد و از روز داخل لذت نمی برد در ضمن عجله کن یا به عنوان مثال ، اگر مادر ضعیف باشد ، آن را وزن می کنداو هنوز بچه است ، یک نوزاد 8 ماهه دارد. باز هم توصیه می شود سریع عمل کنید گریه نکن.

ساعات روزه داری و زمان در ماه جدید چقدر است؟ آیا مهم است؟

می توانید بله بگویید ؛ چون تابستان فراتر از ساعت ها است وقتی گرسنه و تشنه هستید ، گرما باعث تبخیر بیشتر آب می شود او مادر می شود. بنابراین ، مراقب ساعات بین افطار و سحر باشید نیازهای بدن شما باید برآورده شود ، در غیر این صورت شما نمی توانید شیر را به نوزاد بدهید. شما ساکن نیستید
فصل بهار است و شما 15 ساعت ناشتا هستید. اگر می خواهید روزه بگیرید ، مطمئن شوید که مقدار زیادی آب دارید. این خوب است و مهمترین این مایعات آب است. سعی کنید عطش خود را برای آب برطرف کنید از شکر خانگی و کمی شکر استفاده کنید. یک نوشیدنی خنک امتحان کنید نمونه هایی از انواع مختلف عرق (puhipuhi ، nastaran و …) و محصولات شربت و ترشک غذا بخورید ، همه با نمک پوشانده شده است.

آخرین کلمه:

با پزشک خود مشورت کنید. اگر نتوانستید روزه بگیرید ، ناراحت نباشید زیرا خدا برای شما و نوزاد شما روزه می گیرد
آن را بپذیرید (آیات 183 و 184 سوره بقره). ناراحتی و استرس اگر برتون روزه نگیرد رنج می برد و ممکن است در حال دویدن بمیرد شیر یا علت بیماری جدی نیش است.

با آرزوی شادی و سلامتی برای شما

دیدگاهتان را بنویسید