تولید نفت جدید موشک با استفاده از باکتری


کاربرد علم الف moleku ناهنجاری های باکتریولوژیکی موفق به ایجاد نوع جدیدی از نفت پایدار شده اند که به اندازه کافی قوی است تا سنگ ها را به فضا پرتاب کند. این مواد همچنین دارای چگالی انرژی بالاتری در مقایسه با سایر محصولات سوختی از جمله سوخت جت هستند.

تیمی از کارشناسان تحت نظارت آزمایشگاه ملی لارنس برکلیآنها با الهام از یک مولکول ضد قارچ که توسط نوعی باکتری به نام “کمپلکس قارچی” ساخته می شود، موفق شدند با استفاده از روغن موشک، نوع کاملا جدیدی از سوخت تولید کنند که چگالی انرژی آن بیشتر از نفت کوره پیشرفته امروزی است. ناسا شما

فرآیند منحصر به فرد این برنامه ها این کار را انجام می دهد آتش پتانسیل زیادی دارند علاوه بر این، مواد نفتی در کنار هم در این سازه ها قرار می گیرند که در نتیجه ظرفیت روغن آنها بیشتر است.

چگالی سوخت منبع باکتریایی

سوخت زیستی موشک

سپس دانشمندان آزمایشگاه ملی ساندیا برای تعیین خواص این روغن شبیه‌سازی‌های کامپیوتری انجام دادند که بر اساس تحلیل‌های خود، چگالی انرژی آن بیش از 50 مگاژول در لیتر (MJ/L) است. برای مقایسه، چگالی توان بنزین حدود 32 مگاژول در لیتر و سوخت هواپیماها و موشک های معمولی حدود 35 مگا ژول در لیتر است.

این افزایش چگالی توان می تواند میزان سوخت مورد نیاز برای پرتاب موشک را کاهش دهد. در همین حال، تولید روغن با باکتری ها نیز اثرات زیست محیطی آنها را کاهش می دهد.

جی کیزلینگ، مدیر پروژه و مدیر موسسه انرژی زیستی انرژی (JBEI) گفت:

این روش بیوسنتزی برای تولید سوخت های با چگالی بالا و انرژی بالا توسعه یافته است. پیش از این، برای حذف نفت موشک از فرآورده های نفتی، باید فرآیند سمی را انجام می دادیم که حاوی آلودگی های زیست محیطی زیادی بود. از آنجایی که این روغن از باکتری هایی ساخته شده است که با مواد گیاهی خورده می شوند، از همان محتوای کربن سمی تولید شده در جو سود می برد. بنابراین، هنگام استفاده از این نوع سوخت میکروبی، آلودگی بسیار کمتر از سوخت‌های قبلی است.

به نظر می رسد هنوز نمی توان از این روغن در هیچ موشکی استفاده کرد و فعلا باید منتظر ماند تا سوخت زیستی و موشک های مذکور سازگاری پیدا کنند. در نهایت واضح است که جایگزینی این نوع گازهای گلخانه ای در صنعت هوانوردی ممکن است نقش بسزایی در کاهش میزان انتشار گازهای گلخانه ای در هوا داشته باشد.

در همین راستا هفته گذشته گزارش شد که ایرباس هواپیمای خود را با سوخت سبز به پرواز درآورده و تمام قابلیت های آن کار می کند.