حفاظت از مرزهای شناخته شده بین المللی اجتناب ناپذیر است


کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با صدور بیانیه ای درباره تحرکات اخیر در منطقه قفقاز جنوبی اعلام کرد: حفاظت از مرزهای بین المللی و ثبات منطقه ای کشورها یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری آنا، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی در اطلاعیه ای مواضع مطرح شده در جلسات اخیر این کمیته را در خصوص تحولات و تحرکات اخیر در جنوب کشور ارائه می کند. منطقه قفقاز.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

کمیته امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی به عنوان کمیته ای ویژه که موضوعات مرتبط با امنیت و سیاست خارجی را پیگیری می کند، در هفته جاری جلسات متعددی را با حضور نهادها و ارگان های ذیربط و کارشناسان خبره پیرامون تحولات منطقه قفقاز جنوبی برگزار کرد. نتایجی که انتظار می رود می تواند به پیشبرد هرچه دقیقتر اهداف مهم کشور، ثبات و امنیت منطقه ای کمک کند.

متأسفانه در ماه های گذشته برخی تحرکات منجر به برهم خوردن معادلات و نظام های امنیتی و سیاسی در این حوزه حساس شده است.

کمیته امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی با توجه به تحولات و اهمیت موضوع تاکید می کند که حفاظت از مرزهای بین المللی به رسمیت شناخته شده و تمامیت ارضی کشورها یک ضرورت اجتناب ناپذیر و هرگونه نقض آن الزامی است. غیر قابل قبول و مغایر با اصول حقوقی بین المللی است. دولت اسلامی ایران از کشورهای منطقه می‌خواهد که فضای مناسبی را رعایت کنند و روشن است که به شورش‌های صهیونیسم بین‌المللی و ناتو در منطقه در قالب توطئه‌های ژئوپلیتیکی پاسخ صحیح، قاطع و به موقع خواهد داد. تاریخچه و رویاهای ایده و جاه طلبی که صلح و امنیت پایدار را نقض می کند، از واقعیت تاریخی و پرسش های ژئوپلیتیکی این منطقه دور است.

كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي شوراي اسلامي بر اساس رسالت و مسئوليت خود، تحولات در اين زمينه را با حساسيت و قاعده مندي مضاعف در دستور كار خود قرار داده و اقدامات لازم را در راستاي منافع ملي انجام خواهد داد. و از حقوق ملت ایران دفاع کنند. انجام دادن

انتهای پیام/