خطر تنگی آئورت


خطر تنگی آئورت

تنگی آئورت یکی از شایع ترین علل بیماری عروق کرونر قلب است. در تعریف واضح ، تنگی آئورت باز شدن آئورت بیمار را کاهش می دهد. تنگی آئورت از جریان خون از بطن چپ به آئورت جلوگیری می کند و احتمالاً دهلیز چپ را سرکوب می کند.

اگرچه برخی از افراد به دلیل نارسایی مادرزادی قلبی که به آن “تنگی آنوریسم آئورت” گفته می شود ، دچار تنگی آئورت می شوند ، اما این بیماری در سنین بالا به دلیل مشکل عروق یا اعصاب شایع تر است. در لوله جریان خون در سراسر مناطق افزایش می یابد.

تنگی دریچه آئورت ؛  علامت

آیا تنگی مداوم آئورت علائم ایجاد می کند؟

پاسخ این س noال منفی است. بسیاری از افراد مبتلا به تنگی آئورت یا AS تا زمانی که مقدار کمی خونریزی وجود نداشته باشد علائم قابل توجهی را تجربه نمی کنند.

علائم تنگی آئورت به شرح زیر است:

• درد قفسه سینه

• ضربان قلب سریع و ناگهانی

مشکل در تنفس یا تنفس هوا

تیره ، سر روشن ، ضعیف

• مشکل در طی مسافت های طولانی

تورم بازوها و پاها

خوابیدن یا خوابیدن در حالی که نشسته اید دشوار است

• کاهش سطح فعالیت یا کاهش توانایی انجام فعالیتهای عادی

نقص مادرزادی در تنگی آئورت آئورت

نوزادان و کودکان مبتلا به تنگی مادرزادی آئورت ممکن است علائم زیر را داشته باشند:

• هنگام کار خسته شده اید

• بدون وزن

درست غذا خوردن خوب نیست

• مشکلات تنفسی

علل تنگی دریچه آئورت

3 نوع می توانند دریچه آئورت را افزایش دهند:

جمع آوری کلسیم:

خون در کنار سایر مواد معدنی و مواد مغذی ، کلسیم را حمل می کند. با انتقال خون به دریچه آئورت ، رسوبات کلسیم روی سطح نخاع ظاهر می شود. این امر باریک شدن را دشوارتر می کند.

نارسایی قلبی از بدو تولد:

دریچه آئورت طبیعی دارای سه برش یا درپوش است که به هم می چسبند. برخی از افراد با دریچه آئورت با یک ، دو یا چهار انتها متولد می شوند. قلب می تواند سالها به این خوبی کار کند. اما با افزایش سن ، ضربه زدن سخت تر و سخت تر می شود. این نوع نقص مادرزادی قلب را می توان با ترمیم یا تعویض زانو درمان کرد.

تب روماتیسمی:

در حالی که این مشکل “گلودرد” و “مخملک” قبلاً شدیدتر نبوده است ، اما همچنان می تواند یک مشکل باشد. تب روماتیسمی می تواند عصب آئورت را از بین ببرد. بافت غشاء تجمع کلسیم روی دریچه را کنترل می کند.

تنگی آئورت چگونه پیشرفت می کند یا عوارض آن افزایش می یابد؟

علاوه بر علائم تنگی آئورت ، مانند ضعف ، ضعف یا ضعف ، دیواره سمت چپ سفتی ماهیچه را نشان می دهد زیرا بطن مجبور است با فشار زیاد به آئورت به شدت خونریزی کند.

هرچه دیوار ضخیم تر باشد ، فضای بیشتری در محفظه پایینی قلب وجود دارد ، فضای کمتری برای خونریزی بدن وجود دارد. این باعث ضعف قلب می شود. درمان مناسب می تواند پیشرفت بیماری را تغییر داده یا کاهش دهد.

افرادی که در معرض تنگی آئورت هستند

و چه کسانی نیز در معرض ابتلا به تنگی هستند؟

تنگی آئورت افراد مسن را به دلیل اختلال در جذب و تجمع کلسیم در نوک مویرگی (فلپ یا پیچ خوردگی) تحت تاثیر قرار می دهد. سن مربوط به AS بعد از 60 سالگی شروع می شود ، اما اکثر آنها تا 70 یا 80 سالگی علائم خود را نشان نمی دهند.

در نوجوانان ، شایع ترین علت استورتوز آئورت در نوجوانان ، نقایص مادرزادی است. یکی از دلایل احتمالی آن عدم رشد ماهیچه قلب است. سپس ، قلب برای پمپاژ خون فشار وارد دهان می کند و با گذشت سالها ، تجزیه عروق به دلیل شدت تجمع کلسیم مشکل می شود.

عوارض تنگی دریچه آئورت

اگر دریچه آئورت باز نباشد ، قلب شما نمی تواند تمام خون تجمع یافته در آن را پمپاژ کند. این باعث می شود که خون به دیگر قسمت های قلب و حتی به ریه ها بازگردد. درعوض ، ماهیچه قلب سعی می کند خون بیشتری را به بدن پمپ کند.
برخی از نگرانی هایی که یک قلب ضعیف می تواند شامل شود عبارتند از:

درد قفسه سینه ناشی از جریان خون ضعیف در ماهیچه های قلب است

درد (زیرا خون کافی به مغز شما نمی رسد)

نارسایی قلبی (نارسایی قلبی که به درستی پمپ نمی کند)

آریتمی (ضربان قلب غیر طبیعی ناشی از جریان خون به قلب)

بندر ONEHUNGA

راههای تشخیص تنگی دریچه آئورت

برای تشخیص تنگی آئورت ، پزشک علائم و نشانه ها را بررسی می کند و همچنین در مورد سابقه پزشکی و معاینه فیزیکی شما صحبت می کند. ممکن است پزشک از یک گوشی پزشکی برای بررسی ضربان قلب شما استفاده کند تا تشخیص دهد که آیا شکایت قلبی دارید که نشان دهنده شکستگی آئورت است.

علاوه بر این ، پزشک ممکن است تعدادی آزمایش را برای تشخیص بیماری و تعیین علت و شدت حمله قلبی توصیه کند. این آزمایشات به شرح زیر است:

اکوکاردیوگرام:

در این آزمایش از امواج صوتی برای تولید تصاویر بصری از حرکت قلب استفاده می شود. در این آزمایش ، کارشناسان دستگاهی مانند مبدل را در جعبه های خود نگه می دارند. پزشکان می توانند از این آزمایش برای ارزیابی عروق قلب ، دریچه آئورت و جریان خون در قلب استفاده کنند.
پزشکان ممکن است نوع دیگری از اکوکاردیوگرام را به نام اکوکاردیوگرام جرمی انجام دهند تا دریچه آئورت را از نزدیک مشاهده کنند. در این آزمایش ، یک مبدل کوچک متصل به انتهای لوله به ته لوله که از دهان به معده (مری) منتقل می شود ، وارد می شود.

نوار قلب (نوار قلب):

در این آزمایش ، سیم (الکترود) متصل به قرص روی پوست فعالیت الکتریکی قلب را اندازه گیری می کند. ECG حملات قلبی عمده ، حملات قلبی و ریتم های غیرطبیعی قلب را تشخیص می دهد.

عکس برداری از قفسه سینه:

اشعه ایکس می تواند به پزشک شما در تشخیص بزرگ شدن قلب شما کمک کند ، زیرا این نشانه تنگی آئورت است. همچنین می تواند تشخیص دهد که رگ خونی (آئورت) گشاد شده است یا کلسیم در آئورت آئورت تجمع یافته است. اشعه ایکس همچنین می تواند به پزشکان در بررسی وضعیت خاکستر کمک کند.

تست های آموزشی یا تست های استرس:

آزمایش های آموزشی به پزشکان کمک می کند تا علائم و نشانه های بیماری آئورت را در حین فعالیت بدنی تشخیص دهند و این آزمایشات می تواند شدت بیماری را مشخص کند. اگر نمی توانید از نظر جسمانی ورزش کنید ، باید از داروهای مشابه فعالیت بدنی برای قلب استفاده کنید.

توموگرافی مقایسه ای (CT) اسکن قلب:

در سی تی اسکن قلب از اشعه ایکس برای ایجاد تصاویر دقیق از قلب و درپوش قلب استفاده می شود. پزشکان ممکن است از این آزمایش برای اندازه گیری اندازه آئورت برای مشاهده بهتر دریچه آئورت استفاده کنند.

MRI قلب:

تصویربرداری رزونانس مغناطیسی مغناطیسی (MRI) قلب از میدان های مغناطیسی و امواج رادیویی برای ایجاد تصاویر دقیق از قلب استفاده می کند. این آزمایش ممکن است برای تعیین شدت عفونت و ارزیابی اندازه آئورت استفاده شود.

کاتتریزاسیون قلبی:

این آزمایش برای تشخیص بیماریهای آئورت مورد استفاده قرار نمی گیرد ، اما در صورتی که سایر آزمایشات نتوانند بیماری را تشخیص دهند یا شدت آن را تشخیص دهند ، ممکن است مورد استفاده قرار گیرد. در این روش ، پزشک یک لوله نازک (کاتتر) را از طریق رگ خونی به بازو یا کنار شکم و سپس به عضلات قلب وارد می کند.

این رنگ به قفسه سینه تزریق می شود تا به عضلات در عکسبرداری با اشعه ایکس (آنژیوگرافی کرونر) کمک کند. این آزمایش به دقت پارامترهای قلب را به پزشک و نحوه عملکرد قلب را نشان می دهد. فشار داخل حفره های قلب نیز قابل اندازه گیری است.

درمان تنگی دریچه آئورت

درمان تنگی دریچه آئورت

درمان تنگی آئورت بستگی به شدت بیماری دارد:

اگر علائم خفیف هستند و هیچ علائمی مشاهده نمی کنید ، پزشک از طریق چکاپ های منظم و منظم وضعیت شما را بررسی می کند. پزشک همچنین به شما توصیه می کند وضعیت پزشکی خود را تغییر دهید و از داروها برای تسکین علائم یا کاهش خطر استفاده کنید.

در نهایت ، ممکن است برای ترمیم یا جایگزینی عصب آئورت بیمار نیاز به جراحی داشته باشید. گاهی اوقات ، حتی اگر هیچ علامتی را مشاهده نکنید ، پزشک ممکن است قطع عضو را توصیه کند.

مرحله ترمیم یا جایگزینی عصب آئورت معمولاً با سوراخ شدن آئورت انجام می شود. بله ، ممکن است چند گزینه کم هزینه وجود داشته باشد.

اگر دچار تنگی آئورت هستید ، در یک گروه بالینی با تیم متنوعی از متخصصان قلب و سایر پزشکان و کادر پزشکی که نحوه تشخیص و درمان بیماری عروق کرونر قلب را می دانند مورد ارزیابی و درمان قرار دهید. این گروه می تواند توصیه های پزشکی را برای تعیین درمان مناسب برای شما ارائه دهد. اکسیر قلب و کلینیک دیابت تا پایان راه پزشکی همراه با خدمات پزشکی برای بیماران مبتلا به مشکلات قلبی همراه شما هستند.

گزینه های فنی عبارتند از:

• تصحیح دریچه آئورت

• تعویض دریچه بیولوژیکی

• تعویض دریچه بیولوژیکی

پزشکان نمی توانند برای درمان تنگی آئورت ، کالبد شکافی آئورت را اصلاح کنند ، زیرا تنگی عصب آئورت به این معنی است که کالبد شکافی آئورت باید جایگزین شود. برای اصلاح عصب آئورت ، جراحان می توانند یک کاسپ بخیه (کاسپ) را بردارند.

والوپلاستی بادکنک
پزشکان می توانند از یک لوله باریک و بلند (کاتتر) برای اصلاح فشار باریک (تنگی آئورت) استفاده کنند. در این روش که “ولووپلاستی بادکنک” نامیده می شود ، پزشک یک یون را وارد عضله یا رباط می کند و بالون در انتهای آن رو به عصب آئورت قرار دارد. پزشک این عمل را انجام می دهد.

تعویض دریچه آئورت

تعویض دریچه مکانیکی

جایگزینی تنگی آئورت اغلب برای درمان تنگی آئورت مورد نیاز است. در جایگزینی شریان آئورت ، پزشک شریان آسیب دیده را برداشته و آن را با یک حفره مکانیکی یا زانو ساخته شده از بافت قلب گاو ، خوک یا انسان (بیوپسی بافت تیز) جایگزین می کند.

دریچه های بافت بیولوژیکی با گذشت زمان خراب می شوند و ممکن است در نهایت نیاز به تعویض داشته باشند. افرادی که مسلسل دارند باید از داروهای رقیق کننده خون بیولوژیکی برای جلوگیری از خونریزی استفاده کنند.

دریچه تعویض دریچه ترانس آئورت

تعویض دریچه آئورت ترانسفورماتور (TAVR) پزشکان برای جایگزینی دریچه آئورت از تکنیک کم تهاجمی به نام تعویض دریچه آئورتیک زیر پوستی (TAVR) استفاده می کنند. در TAVR ، پزشکان یون را به ساق پا یا قفسه سینه تزریق می کنند و آن را به قلب تزریق می کنند. یک دیسک جایگزین در جعبه قرار داده شده و به قلب منتهی می شود. هنگامی که لگن کاشته می شود ، پزشکان یون را از رگ خونی شما خارج می کنند.

www.mayoclinic.org
www.heart.org

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید