دانشجویان عدالت در فلسطین به مدت شش سال به مبارزه برای جلب توجه در دانشگاه فوردهام ادامه می دهند


اعضای و حامیان دانشجویان Fordham برای عدالت در فلسطین در محوطه دانشگاه منهتن در سال 2017 در اعتراض به امتناع بخش Fordham از ثبت SJP به عنوان یک سازمان دانشجویی اعتراض کردند. این آتش سوزی همچنان از فوردهام می خواهد تا با تأیید SJP به محاصره پایان دهد. (جو کاترون / Flickr.com)

و جردن هاول

13 اکتبر 2021

ما تقریباً شش سال از آغاز کار دانشجویان برای عدالت در فلسطین در دانشگاه فوردهام داریم. اما برای جشن گرفتن ، دانش آموزان فوردهام کنترل او را در دست دارند کمپین نامه نویسی در کارهای جدید برای بازگرداندن گروه دانشجویی پس از یک سال گذشته تصمیم شرم آور دادگاه به گفته مقامات دانشگاه می تواند وعده ها و سیاست های خود را در مورد آزادی بیان نقض کند ، بدون آنکه درک SJP از چشم انداز خود را تایید کند ، این امر منجر به “قطبی شدن” در مدرسه می شود.

فرمان فعلی SJP یک صدای دهان است توصیف کردن به Fordham Ram به عنوان راهی برای “فشار به دفتر تا آنها بدانند که ما برای ماندن در اینجا هستیم” ، a نمونه نامه نمونه حامیان می توانند برای مدیران Fordham ایمیل ارسال کنند. مثال تا حدی بیان می کند:

دانشجویان فوردهام مدتهاست برای آگاهی دانشگاه از SJP مبارزه کرده اند. تحقیقات و شفاف سازی ارائه شده توسط SJP نقض آشکار سیاست های آزادی بیان دانشگاه فوردهام است. از اینکه دانشگاه ارزشهای یسوعی را ترویج می کند و به احتمال زیاد بدنه دانشجویی که از حقوق فلسطینی ها حمایت می کند سرکوب می شود ، از این دانشگاه خشمگین است. دانشگاه نباید در مقابل نژادپرستان خارجی سر تعظیم فرود آورد و صدای دانشجویان ، به ویژه در فلسطین را مسدود کند. فوردهام شایسته است با مفاهیم آزادی دانشگاهی بایستد ، SJP را بازیابی کند و از دانشجویان عذرخواهی صادقانه کند.

با آتش ثبت شده است وسیع در فوردهام شرمندگی تصمیم برای ممنوعیت گروه دانشجویی به دلیل اعتقادات سیاسی آن. خلاصه ای سریع: در 19 نوامبر 2015 ، دانشجویان درخواست تشکیل رئیس SJP در Fordham را ارائه کردند. تقریباً یک سال بعد در 17 نوامبر 2016 ، این درخواست توسط دولت دانشجویی تأیید شد. با این حال ، آن تصمیم چرخش توسط یکی از مقامات Fordham ، در اعتراض به سیاست ها و وعده های مدرسه. به گفته رئیس دانشجویان Keith Eldredge ، او از به رسمیت شناختن مقام رسمی SJP خودداری کرد زیرا او “از هیچ نهادی که تنها هدفش حمایت از اهداف سیاسی یک گروه خاص و یک کشور خاص است” و “جنگ اسرائیل و فلسطین … اغلب به تدوین و نه به جای بحث منجر می شود.

منمبا این حال ، تنها چیزی که در کل این پروژه “فلج” شده است ، اراده آزاد فوردهام برای رفتن به مدرسه و ترک تحصیل از شاگردان خود ، علیرغم عدم افشاگری است. وعده ها و سیاست هابه بعد از دادگاه بدوی طرف SJP در آگوست 2019 فوردهام متهم شد “پیشنهاد باشگاه دانشجویی را رد کرد زیرا با سیاست های تنها یک کشور مخالف بود” ، که توسط SJP – بدون سیاست – تقریباً یک سال و نیم اداره می شد و مدیران Fordham از ادامه ثروت نمی ترسند. به (SJP چهره ای است که متهم شده است فلسطین تور و مرکز حقوق قانونی.)

SJP و جناح های همفکر در وضعیت خوبی با سایر گروه های مدل در Fordham تا 22 دسامبر 2020 قرار داشتند ، زمانی که تصمیم دادگاه تجدیدنظر منطقه تصمیم دادگاه بدوی را معکوس کرد. آتش کشته شد دوستان عاقل به نمایندگی از SJP در دادگاه تجدیدنظر بین دولتی ، و یکی دیگر در دادگاه عالی تجدیدنظر ایالتی که از رسیدگی به این پرونده خودداری کرد. ما معتقدیم که دادگاه تجدید نظر میانی در تصمیم خود اشتباه کرده است که مقامات Fordham می توانند رضایت SJP را رد کنند.

بعضی اوقات مدیران فوردهام فکر می کنند همان چیزی که ناگزیر برای کسانی که وعده های خود را نقض می کنند اتفاق می افتد: نتایج و پاسخگویی.

با لغو عنوان قضایی در مورد تضعیف توانایی دولت در نادیده گرفتن وعده های فوردهام مبنی بر سخنرانی در جمع و ممنوعیت فعالیت گروه های دانشجویی بدون فعالیت سیاسی آنها ، فوردهام به دنبال رد SJP موافق بود. این کار بدون دقت لازم و بدون در نظر گرفتن تأثیری که بر شهرت دانشگاه در عدم افشاء شدن خواهد داشت – به دور از اهمیت. گفته می شود سه بار آتش سوزی یکی از آتش سوزی های فوردهام است 10 کالج بد برای غیر گفتاری، و توسط FIRE به عنوان a خلاصه شده است “چراغ قرمز” مسکن ، به این معنی که فوردهام دارای یک سیاست است که روشن است و اکیداً عدم افشای اطلاعات را ممنوع می کند. و دانش آموزان می دانند که آزادی بیان چیز بدی است. فوردهام فقط یک خطا داشت سر ناگفته این نظرسنجی که توسط FIRE ، College Pulse و RealClearEducation انجام شد ، به نتیجه منفی 145 از 159 دانشکده منجر شد. لیست نظرسنجی ، که توسط پاسخ های دانش آموزان فوردهام تعیین شده است ، شامل این بیانیه مشکل دانش آموز است:

هر زمان که به ضرورت انتقاد از طرف مدرسه فکر می کنم ، به مجازات های سختی که دولت برای دانش آموزان قبلی اعمال کرده است فکر می کنم. دانشگاه فوردهام طبق قوانین فعلی برای نمایش عمومی و اعتراض ، محلی برای آزادی بیان نیست.

در ماه جاری ، آزادی های بیان باعث محدود شدن اقدامات فوردهام شده است. در مورد همکارم ویل کریلی اوایل امسال نوشت پس از انکار فوردهام از دانش SJP ، “دانشجویان ، اعضای هیئت علمی ، فارغ التحصیلان و عموم مردم می دانند – در صورت شک – وعده های فوردهام در مورد آزادی بیان رایگان است.”

FIRE فوردهام را یک بار برای همیشه خواست تا به این ممنوعیت پایان دهد زیرا شهرت مدرسه بسیار خدشه دار شده است و مقامات از دانش آموزانی که نذر حمایت از آن را کرده اند عصبانی شده اند. دست از این مزخرفات بردارید.

FIRE همچنین می خواهد از دانش آموزان Fordham که به خاطر توجه و مقاومت به مبارزه خود ادامه می دهند تشکر کند و ما همچنان از آگاهی SJP در مورد Fordham حمایت می کنیم. زیرا گاهی اوقات مدیران Fordham می خواهند با همان چیزی فکر کنند که ناگزیر برای کسانی که وعده های خود را زیر پا می گذارند اتفاق می افتد: نتایج و پاسخگویی.دیدگاهتان را بنویسید