دستگاه بحث برانگیز Biofinder می تواند کلید کاوش سیاره مریخ + عکس باشد


دانشمندان دانشگاه هاوایی در مانوآ یک دستگاه قابل حمل ساخته اند که “بیو فایندرنامیده می شود و می توان از آن برای شناسایی آثاری از مواد آلی و در واقع حیات بر روی فسیل ها استفاده کرد میلیون ها سال از زندگی آنها می گذرد. اکنون محققان در حال همکاری با ناسا برای تحویل این دستگاه هستند مریخ که در.

از آنجایی که مواد آلی موجود در فسیل ها به انواع خاصی از نور، از جمله اشعه ماوراء بنفش، مادون قرمز، و اشعه ایکس پاسخ می دهند، آنها خود سیگنال دهی هستند. فلورسنت دانشمندان دانشگاه هاوایی دستگاهی به نام Biofinder ساخته اند که می تواند ردپایی از مواد آلی از جمله اسیدهای آمینه، پروتئین ها، چربی ها و میکروب ها را تشخیص دهد.

محققان این فناوری را در مقاله ای که در مجله Nature Scientific Reports در مورد فسیل ها منتشر شده است، توصیف می کنند 34 تا 56 میلیون سال، چند ماه تست شده نتیجه این است که دستگاه قادر به تشخیص موفقیت آمیز آثار جرم است و این یافته ها بعداً توسط ابزارهای آزمایشی بزرگ و پیشرفته تأیید می شود.

Biofinder می تواند کلید کاوش حیات در مریخ باشد

تصویر بررسی Biofinder

این دستگاه می تواند برنامه های بسیار مهم را شناسایی کند زندگی در سیارات دیگر که در. محققانی مانند کنجکاوی و تحمل شواهد زیادی پیدا کرده اند که نشان می دهد مریخ ممکن است قابل سکونت باشد، اما تاکنون هیچ تاثیر مستقیمی از حیات بر روی این سیاره پیدا نشده است. در نتیجه، Biofinder می تواند کمک بزرگی باشد.

Anopam Mizra، یکی از نویسندگان اصلی، می‌گوید: «اگر Biofinder در مطالعه‌ای روی مریخ یا سیاره دیگری قرار گیرد، می‌توانیم به سرعت به مناطق بزرگی برای شواهدی از حیات قبلی نگاه کنیم، حتی اگر مواد معدنی کوچک باشند.» آنها و آنها میلیون ها سال پیش مردند. ما این را پیش بینی کردیم توضیحات فلورسنت در ماموریت های آتی ناسا شناسایی مواد آلی و ماهیت حیات در سیارات دیگر مهم خواهد بود.

این تیم در حال حاضر با ناسا برای تحویل Biofinder به سیارات دیگر در ماموریت های آینده کار می کند.