دستگیری 18 بازیکن NBA در طرح کلاهبرداری بیمه ای


دادستان ایالات متحده در منطقه نیویورک جنوبی روز پنجشنبه گفت ، هجده بازیکن سابق NBA به اتهام تقلب در برنامه مزایای سلامتی لیگ بسکتبال بازداشت شده اند.

وکیل تعقیب کننده گفت که گروهی از جانبازان NBA 4 میلیون دلار بدهی جنایتکارانه برای کارهای پزشکی و دندانپزشکی دارند که هنوز به آنها نرسیده است. طبق شکایت ، بین سال های 2017 تا 2020 ، این بانک 2.5 میلیون دلار خسارت به متهمان پرداخت کرده است.

ترنس ویلیامز هدف این پروژه بود که امیدوار بود نیوجرسی نتز پس از چهار سال لیگ را ترک کند.

برخی از مشهورترین مدعیان گلن “بیبی بیبی” دیویس و تونی آلن بودند که همگی در مسابقات قهرمانی NBA سلتیکس 2008 بازی کردند.

آنتوان رایت ، کریس داگلاس روبرتز ، سی جی واتسون و آلن اندرسون ، بازیکنان سابق نتز و همچنین سباستین تلفیر ، ستاره دبیرستانی نیویورک و پسر عموی استفون ماربری ، در زندان هستند. نام آنتونی آلن ، عضو تیم سلتیکس 2008 و همسرش نیز در شکایت ذکر شده است.

این ادعا که ویلیامز به مبلغ 230 هزار دلار پاداش دریافت کرده بود ، در ازای دریافت اعتبار اشتباه برای خدماتی مانند جراحی دندان و ویزیت دندان توسط بازیکنان بازگردانده شد. به گفته دادستان ، این طرح تا 320،000 دلار جریمه به برخی از بازیکنان پرداخت کرده است.

این رویداد پس از تأیید وکلای دادستانی مبنی بر عدم حضور برخی از بازیکنان در کشور زمانی که قرار بود به مراکز درمانی و پزشکی مراجعه کنند ، رخ داد.

به گفته دادستان ، برخی از بازیکنانی که به آنها بدهی داده شده است ادعا می کنند که در همان روز دندانپزشکی مشابهی روی دندان های خود داشته اند.

به گفته آدری استراوس ، دادستان ایالات متحده ، شانزده متهم تا صبح پنجشنبه در زندان بودند. Telfair در دادگاهی در نیویورک محاکمه می شود و بقیه منتظر صلاحیت قضایی بیشتر هستند.

اشتراوس گفت: “آنها به دلیل نقض قوانین پاسخگو خواهند بود.”

هنوز مشخص نیست که آیا بازیکنان برای آنها وکیل دارند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید