دن گورمن و تیمش در سال COVID-19!


دان گورمن به عنوان مدیر خدمات غذایی در دو شهرستان میشیگان خدمت می کرد ، مدارس دولتی منطقه مونتاگ و مدارس منطقه وایتهال، به مدت 21 سال این دو منطقه تقریباً 3500 دانش آموز را با ثبت نام رایگان / کاهش 47 درصدی در پیش بیمارستانی ثبت نام کردند. قبل از تعطیلی مدارس COVID-19 ، ADP آنها برای صبحانه حدود 60 درصد و برای ناهار 60 درصد بیشتر بود. مانند هزاران نفر از همکارانش ، روز جمعه 13 مارس 2020 به دان اطلاع داده شد که مدارس از دوشنبه 16 مارس تعطیل خواهند بودهفتمبه و روز دوشنبه ، خانواده های مونتاگ و وایتهال می توانند غذاهای بسته بندی شده را با هفت ضیافت و هفت وعده غذا شروع کنند.

از اولین کامیون های وانت غذا ، تیم دان بر ساده سازی تمرکز کرده است تا خانواده ها بتوانند غذای مورد نیاز خود را تهیه کرده و از تلاش های انجام شده برای تأمین غذا به بهترین نحو استفاده کنند. آنها با مدل “فروشگاه” ، جعبه های پیتزا بسته بندی شده و غذاهای تاکو شروع و ادامه دادند. با همکاری سفارش دهندگان برای سفارش مواردی که در انبار قرار داشتند (به جای اقلام خاص و در دسترس بودن کم) ، آنها توانستند مواد غذایی را با حفظ قیمت غذا به خانواده های بزرگ تحویل دهند. آنها همچنین با صاحبان بزرگ میشیگان و دیگران برای فروش عمده سیب و هویج همکاری کردند و یک خانواده بزرگ 1 کیلویی را ایجاد کردند. از زمانی که مدارس به یک روز ترکیبی از مدرسه بازگشته اند ، مناطق یک سری غذاها و میان وعده های یک هفته ای را با صبحانه و ناهار در مواقعی که دانش آموزان در مدرسه نیستند ادامه داده اند. اگرچه تعداد شرکت کنندگان کمی کاهش یافته است ، اما آنها هنوز هم هر هفته 1000 وعده غذایی ارسال می کنند ، BIC را سرو می کنند و ناهار را به مراکز مختلف خدمات ارائه می دهند.

وانت مونتاگ

بزرگترین چالشی که در سال گذشته با آن روبرو شدید چه بود؟

دان و اکثر همکارانش توافق کردند که بزرگترین چالش در ماه اول رژیم های اضطراری COVID انعطاف پذیری است ، سرپرست فرایند دفع دستورالعمل ها و دستورالعمل ها. یکی از مهمترین دغدغه های آن نحوه حفظ امنیت کارکنان است. تا تابستان 2020 ، آنها تدارکات را تأمین کرده و می توانند وارد یک روال عادی شوند. آنها دریافتند که از فضای ذخیره سازی بیشتری نسبت به آشپزخانه استفاده می کنند که به صندلی های موسیقی کمک می کند مقدار زیادی غذا را در مکان های مناسب ذخیره کنند. با بازگشت دانش آموزان ، بهداشت در محل کار به چالش بزرگی تبدیل شد – زمین زیادی در بسیاری از نقاط.

در سال گذشته به چه دستاوردهایی افتخار می کنید؟

دن همچنین با کارگردانان دیگر در این مورد موافق است: او به کارکنان خدمات غذا در مونتاگ و وایتهال بسیار افتخار می کند ، در راهی که آنها برای انجام کار رفتند ، حتی در ابتدا که ترسناک بود: “در آن ماههای اولیه کارکنان من قهرمانان واقعی بودند که هر هفته غذای پایدار و ایمن به خانواده های ما ارائه می کردند.به ”وعده های غذایی مدرسه به دلیل ایمنی در جوامع میشیگان ، با وعده های غذایی مناسب و وعده های غذایی خانوادگی به واقعیت تبدیل شده است. به طور کلی ، کارکنان مدرسه به آموزش غذایی که شغل عادی آنها نبود – و نه آن چیزی که در آن ثبت نام کرده بودند – ادامه دادند ، به گونه ای که از ایمنی آنها بی اطلاع بودند.

چه چیزهای جدیدی ایجاد کرده اید که در آینده از آنها استفاده خواهید کرد؟

اگرچه ممکن است کوچک به نظر برسد ، اما زندگی کارکنان را آسان تر می کند زیرا آنها برای انجام یک کار دشوار تلاش می کنند. تغییر به بندهای باریک که در چارچوب درب قرار می گیرند ، بارگیری و تخلیه را کاهش می دهد ، به ویژه برای محصولات فله. آنها توانستند طیف وسیعی از محصولات جدید و نوشیدنی های عالی را سرو کنند.

گربه را در دبیرستان مونتاگ نگه دارید

دیدگاهتان را بنویسید