رئیس مالیات می گوید افزایش سقف بدهی ها یک تصادف نیست


جانت یلن ، وزیر خزانه داری ، روز یکشنبه هشدار داد که اگر دموکرات ها و جمهوری خواهان سطح بدهی خود را افزایش ندهند ، یک فاجعه رخ می دهد و تصور منفی از نتایجی که بر آمریکایی ها و اقتصاد آمریکا تأثیر خواهد گذاشت ، ایجاد می کند.

سنا هفته گذشته در مورد خطوط حزب به افزایش محدودیت بدهی دولت به 480 میلیارد دلار رای داد ، اما در ماه دسامبر مجدداً اعمال شد. میچ مک کانل ، وزیر اقلیت سنا ، که تمدید کوتاه مدت را تایید کرد ، گفت که دموکرات ها به تنهایی کار می کنند.

از یلن پرسیدند اگر بدهی افزایش نیابد چه اتفاقی می افتد.

وی گفت: “پنجاه میلیون آمریکایی برای امنیت حقوق دریافت نمی کنند. نیروهای نظامی ما نمی دانند که آیا به آنها پرداخت می شود یا خیر. 30 میلیون خانواده ای که صندوق مالیات کودکان را دریافت می کنند ، این پرداخت ها متضرر خواهند شد.” موضوع “هفته این هفته” ، و می گوید ، “او ممکن است بمیرد. “

هیچ جمهوری خواهی روز پنجشنبه به برداشتن سقف بدهی رای نداد ، اما 11 حزب جمهوریخواه با دموکرات ها رای دادند تا بحث را خاتمه داده و به این روش رای بدهند.

جانت یلن ، وزیر خزانه داری ، در دیدار با جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا ، در دیدار با سقف بدهی دولت در کاخ سفید در 6 اکتبر 2021.
جانت یلن ، وزیر خزانه داری ، در دیدار با جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا ، در دیدار با سقف بدهی دولت در کاخ سفید در 6 اکتبر 2021.
رویترز

مک کانل (R-Ky.) در رای گیری لباس به متحدان جمهوری خواه خود پیوست.

اما مک کونل که از اظهارات تند چاک شومر ، رئیس مجلس سنا در مورد عصبانیتش از جمهوری خواهان برای بازی “ترسناک و خطرناک” در جریان مذاکرات عصبانی بود ، گفت که او در دسامبر برای کمک به آنجا حضور نداشت ، این بدان معناست که 60 دموکرات باید رای بدهند. در 50-50 اتاق تقسیم شده.

حتی اگر سنا این قانون را تصویب کند ، هنوز باید توسط مجلس نمایندگان به تصویب برسد تا رئیس جمهور بایدن آن را امضا کند.

علیرغم پیامدهای منفی عدم افزایش سقف بدهی در دسامبر ، یلن اصرار داشت که از “فهرست بدهی 14 ملت” نام نبرد.

جورج استفانوپولوس از شبکه ABC از یلن در مورد مجوز تداوم بدهی تحت قانون اصلاح 14 می گوید که “حق بدهی ایالات متحده نباید به خطر بیافتد. “

جانت یلن وزیر خارجه آمریکا
جانت یلن ، وزیر خزانه داری می گوید ، اگر سقف بدهی های محلی برداشته نشود ، 50 میلیون آمریکایی “برای این انجمن حقوق دریافت نمی کنند”.
رویترز
جانت یلن وزیر خارجه آمریکا
جنت یلن ، وزیر خزانه داری ، از شورا به دلیل عدم پرداخت صورتحساب ها “به صورت دو طرفه” انتقاد می کند.
خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

یلن گفت: “اجازه ندهید تصور کنیم که اصلاحیه 14 اتفاق خواهد افتاد. وضعیت بدی است که کشور درگیر آن نشود.”

وزیر خزانه داری گفت که نمی خواهد رئیس جمهور را درگیر وضعیتی کند که شورا موافقت نمی کند “به ما بدهد و صورت حساب های دولت را پرداخت کند”.

“می دانید ، قیمت اول چقدر است؟ … ما باید به جهان بگوییم که ایالات متحده از نظر جسمی مناسب است و آنها می توانند برای پرداخت بدهی های خود به ما تکیه کنند. و این وظیفه شورا است که این کار را بر اساس شخص ثالث انجام دهد. ”

او از شومر و نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان خواست “این کار را مدیریت کنید تا ما بر این وضعیت تمرکز نکنیم.”

دیدگاهتان را بنویسید