رژیم غذایی برای کبد چرب درمان کبد چرب


کبد چاق یکی از شایع ترین بیماری ها در قرن 21 است. زندگی و رژیم های غذایی ما باعث چربی زیادی در کبد می شود. بنابراین ، علاوه بر کبد چرب بدون الکل ، در اکثر جمعیت جهان شاهد وجود کبد چرب غیر الکلی هستیم. کبد چاق یک بیماری مزمن و بسیار خطرناک است. با این حال ، مانند سایر عوارض جانبی ، می توان آن را به راحتی درمان کرد. برخی از پزشکان برای درمان کبد چرب به پزشک مراجعه می کنند. اما می توانید از رژیم غذایی ساده و م toثر برای درمان کبد چرب نیز استفاده کنید. امروز ما در مورد رژیم غذایی کبد چرب به شما خواهیم گفت.

رژیم غذایی برای کبد چرب

رژیم غذایی برای کبد چرب

همانطور که عادت های بد و عادات ناسالم منجر به کبد چرب می شوند ، با جایگزینی این شرایط ، می توانیم کبد چرب را درمان کنیم. همه ما آن چیزی هستیم که می خواهیم. اگر چربی بیش از حد دارید ، به این معنی است که چربی زیادی مصرف می کنید. در عین حال ، افرادی که از نظر جسمی سالم هستند ، بدن آنها نشان دهنده شیوه زندگی و رژیم غذایی آنها است. خوب است بدانید که به گفته متخصصان تغذیه ، تنها با کاهش 5 تا 10 درصدی وزن می توانید کبد چرب را نجات دهید. بنابراین بر اساس این واقعیت می توان گفت که کاهش وزن می تواند به کبد چرب کمک کند. بنابراین ، رژیم غذایی برای کبد چرب بسیار شبیه رژیم غذایی برای کاهش وزن است. با این حال ، مهم است که در مورد رژیم غذایی خود نیز فکر کنید تا بیماری کبد چرب خود را بهتر درمان کنید.

رژیم غذایی برای کبد چرب

امگا 3 را فراموش نکنید

امگا 3 چربی کبد ماهی است. این ماده شیمیایی تأثیر قابل توجهی بر عملکرد بدن دارد. با این حال ، در دسته چربی های مفید است. افراد مبتلا به کبد چرب باید از خوردن چربی خودداری کنند. با این حال ، خوردن چربی های سالم مانند امگا 3 به کبد چرب کمک می کند. به گفته محققان تغذیه ، افراد مبتلا به بیماری کبد چرب باید حداقل 1 گرم مکمل امگا 3 در روز بخورند. خوشبختانه ، مکمل های امگا 3 در داروخانه ها موجود است. با این حال ، می توانید از گردو ، شاهدانه ، کتان و روغن زیتون به عنوان منابع امگا 3 استفاده کنید.

غذاهای چرب و چرب را کاهش دهید

انواع مختلفی از چربی ها وجود دارد. برخی راضی هستند و برخی هنوز راضی نیستند. چربی های چرب به عنوان چربی های بد طبقه بندی شده اند. این چربی ها کلسترول LDL را افزایش می دهند. این کلسترول هنگام مرگ قلب در عضلات قلب تجمع می یابد. روغن پخت و پز ، روغن های جامد و الکلی که به عنوان غذا استفاده می کنید ، بخشی از چربی و چربی ترانس هستند. همچنین در مقدار کمی گوشت قرمز ، محصولات لبنی و برخی آجیل های روغنی یافت می شود. می توانید روغن های ترانس را جایگزین روغن های ترانس کنید. همچنین بهتر است از روغن زیتون و اشعه برای پخت و پز استفاده کنید. به یاد داشته باشید که از روغن زیتون و عسل برای پخت و پز یا سرخ کردن استفاده کنید. این روغن ها چربی های بد کمی دارند و ممکن است در واقع به کبد چرب شما کمک کنند.

رژیم غذایی برای کبد چرب

شکر را کم کرده و شکر را بردارید

برای درمان کبد چرب ، باید مصرف کربوهیدرات ، قند و نشاسته را کاهش دهید. کربوهیدراتها نیز در کبد به قند تبدیل می شوند. اما خوردن درست قند می تواند بر کبد شما تأثیر بگذارد. انواع مختلفی از شکر در طبیعت وجود دارد. یکی از این موارد قند است. این شکر را در مزارع ذرت ، انواع نوشیدنی های الکلی ، شیرینی ، نان ، غلات ، غذاهای منجمد ، چاشنی ها ، سس ها و آب بسته بندی شده خواهید یافت. فروکتوز می تواند برای کبد بسیار مضر باشد. بنابراین در رژیم غذایی برای کبد چرب ، شما باید فروکتوز را حذف کنید.

بنابراین ، دوستان ، دوستان هراز ، نظر شما در مورد رژیم غذایی کبد چرب چیست؟ آیا فکر می کنید غذا می تواند این بیماری را درمان کند؟ یا از داروهای شیمیایی استفاده کنم؟ نظرات خود را برای ما بنویسید همه ما مشتاقانه منتظر دیدن نظرات شما دوستان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید