زندگی با آلزایمر – برخی فراموشی ها تنها بخشی از پیری است


زندگی با آلزایمر – برخی فراموشی ها تنها بخشی از پیری است

زندگی با آلزایمر - برخی فراموشی ها تنها بخشی از پیری است

سعی شده است علائم آلزایمر را به دسته بندی کند. در حالی که راهی سریع برای تعیین پیشرفت بیماری آلزایمر ارائه می شود ، سیستم هایی که علائم آلزایمر را پیش بینی می کنند فقط علامتی هستند. به عنوان مثال ، از دست دادن حافظه ممکن است با سرعتی سریع یا سریع رخ دهد ، و برخی ممکن است تحت تأثیر تغییرات منفی هویت قرار نگیرند.

با این حال ، ایجاد علائم آلزایمر نشان می دهد که چگونه بیماری در یک بیمار پیشرفت می کند. علائم آلزایمر را می توان خفیف ، خفیف یا شدید دانست. برخی از متخصصان بهداشت از یک سیستم سه سطحی ساده برای تشخیص بیماری آلزایمر استفاده می کنند: مراحل اولیه ، میانی و دیررس.

سیستم تشخیصی بسیار دقیق علائم آلزایمر را به هفت دسته تقسیم می کند:

مرحله 1: فرد دچار اختلال روانی شدید یا از دست دادن حافظه نیست و در تصمیم گیری مهارت دارد.

سطح 2: یک فرد یک افت روانی جزئی را تجربه می کند و شروع به فراموش کردن جزئیات کوچک مانند محل قرارگیری کلیدهای ماشین ، عینک یا کتاب می کند.

مرحله 3: نور افول ممکن است آغاز شود. برخی دیگر از دست دادن حافظه را تجربه می کنند. در همین حال ، علائم آلزایمر بیشتر در کلینیک ها مشاهده می شود.

مرحله 4: فرد شروع به فراموش کردن جلسات و اطلاعات شخصی می کند. ضعف تصمیم گیری آغاز می شود. شاید او از یک جامعه اجتماعی جدا شده باشد.

مرحله 5: از دست دادن مداوم حافظه. فرایند تصمیم گیری قوی خواهد بود. مردم در برخی از کارهای روزانه به کمک نیاز دارند.

سطح 6: توانایی تصمیم گیری بسیار ضعیف می شود. مردم باید بسیار مراقب باشند. برخی تغییرات هویت رخ می دهد.

بخش 7: شخص قادر به تصمیم گیری نیست ، به محرک ها توجه نمی کند و قادر به کنترل حرکت نیست. مردم همیشه گنگ هستند.

صرف نظر از مرحله ، برخی از بیماران آلزایمر زمان مشخصی برای تشخیص چهره دارند که می تواند نام این چشم ها را به یاد آورد و خاطرات آنها را به یاد آورد. گاهی اوقات این لحظات واضح ناشی از بوها ، صداها و صداهای آشنا است.

علائم نور متوسط ​​تا متوسط

علائم بیماری آلزایمر متوسط ​​می تواند بین دو تا یک دهه طول بکشد تا علائم به آخرین و شدیدترین مرحله خود برسند. حافظه کوتاه مدت دائماً رو به وخامت است: پیگیری حقایق ، اسامی یا اطلاعات جدید دشوارتر شده است.

حافظه حافظه بلند مدت شروع به آسیب می کند. مشکلات مربوط به حافظه بلند مدت شامل فراموشی رویدادهای خود ، شماره تلفن های مشابه برای سالها و سایر اطلاعات بلند مدت است.

کاهش اختلال حافظه بلند مدت ، حافظه مکانها و آدرسها را تیره می کند. بیمار مبتلا به بیماری آلزایمر مزمن در مناطقی که می شناسد گم می شود. حافظه بلند مدت به طور کامل از بین نمی رود ، اما واضح است که ماندگاری طولانی مدت بسیار ضعیف است.

آگاهی و توانایی تفکر انتقادی در این دوره همچنان رو به افول است. ریاضیات ، خواندن و سایر مهارتها به شدت ضعیف شده است. دشواری زبان و از دست دادن حفظ کلمات به ویژه آشکار است زیرا مانع از برقراری دوستی افراد می شود.

در این مدت تغییر روحیه شدیدی وجود دارد. تغییر روحانی می تواند شامل لحظاتی از سوء ظن ، عصبانیت ، توهم یا پارانویا باشد. برخی از افراد خواب می بینند یا فعالیت های فوق برنامه ای انجام می دهند ، مانند دست دادن.

برای انجام کارهای روزانه به کمک نیاز دارید. در حالی که اکثر مردم هنوز می توانند غذا بخورند و فعالیتهای دیگری را انجام دهند حتی اگر علائم آلزایمر آنها افزایش یافته باشد ، ممکن است در مورد لباس شنا یا لباس شنا به کمک نیاز داشته باشند. بررسی کنید تا مردم “سرگردان” نشوند یا گم نشوند.

با پیشرفت بیماری آلزایمر ، ضعف عضلانی شروع می شود. ممکن است شبیه اسپاسم عضلانی باشد اما ممکن است شامل ضعف شکم یا لگن نیز باشد. مراقبین نکات و ایده هایی برای سرکوب تحریکات پوستی در طول مجاری ادراری و بی اختیاری ادرار خواهند یافت.

بیماریهای طرف کشنده: علائم و شدت

علائم نهایی آلزایمر نشان دهنده کاهش قابل توجه عملکرد ذهنی است. بیماران نمی توانند بدون کمک پرستار تمام وقت زنده بمانند. در این مرحله نه تنها علائم صحیح آلزایمر وجود دارد ، بلکه مراقب نیز باید از اثرات دارو ، افسردگی و سایر مشکلات آگاه باشد.

علائم آلزایمر در مراحل پایانی

پایان مرحله بیماری آلزایمر از توسعه کارهای ساده جلوگیری می کند. فرد آسیب دیده برای مراقبت از غذا ، پوشاک ، سلامتی و سایر نیازهای روزانه از یک مراقب استفاده می کند.

عقب ماندگی ذهنی در حال حاضر تقریباً کامل شده است و ممکن است مهارت های زبانی را برای افراد بی صدا ضعیف کرده باشد. الگوهای خواب ممکن است مشکل ساز باشد ، زیرا آمادگی عضلات به دلیل راه رفتن ، نشستن یا نگه داشتن سر که برای بسیاری از افراد زیاد است ، ضعیف می شود.

Koromeke ، The Ngawhi و Broken Iwi

ناتوانی در حل و فصل یک عامل خطر بیماری آلزایمر در مرحله آخر است. مراقب می تواند با ترتیب دادن سفرهای منظم شنا ، حوادث بازماندگان را به حداقل برساند. برای اطلاعات بیشتر در مورد بی حوصلگی مراجعه کنید

اسکان و بی اختیاری ادرار.

جاذبه ممکن است مشکل ساز باشد. تغذیه مناسب ، آمادگی برای افراد مبتلا به آلزایمر را مشکل می کند و کمبود تغذیه می تواند منجر به زوال عقل شود. حرکات شکمی باید تحت نظر باشد تا بتوان آنها را زودتر گرفتار و درمان کرد.

استخوان های شکسته به شدت آسیب دیده اند. کنترل ماهیچه بسیار ضعیف است ، بنابراین می افتد ، کبود می شود و استخوان ها را می شکند. از آنجا که یک بیمار آلزایمر قادر به گزارش درد شکستگی در پاییز نیست ، مراقب ممکن است شخص را از نظر شکستگی استخوان به صورت فیزیکی بررسی کند.

درمان های جانبی پزشکی: گلوکوم و زوال عقل

علاوه بر مشکلات جسمی ، مانند شکستگی استخوان ها ، مراقب باید اثرات دارو را درک کند. اگر علائم آلزایمر با داروهایی مانند داروهای ضدافسردگی درمان می شوند ، مراقبین باید مراقب عوارض جانبی احتمالی مانند گلوکوم ، زوال عقل ، بی خوابی یا بی خوابی باشند.

عوارض جانبی مانند گلوکوم و زوال عقل باید با دقت مورد بررسی قرار گیرد. آزمایش مژه های چشم احتمال ابتلا به گلوکوم را کاهش می دهد. ممکن است گرفتن آن دشوار باشد ، زیرا موقعیت ماهیچه بسیار ضعیف است.

با پزشک خود در مورد عوارض جانبی دارو مشورت کنید تا بدانید چه چیزی باید انتظار داشته باشید و هنوز عوارض جانبی را نشان دهید.

نگرانی های دیگر در مورد زوال عقل

زندگی با آلزایمر - برخی فراموشی ها تنها بخشی از پیری است

مرحله دیررس بیماران مبتلا به بیماری انسدادی مزمن ریوی ممکن است بر اثر درد بستری (بیماری دکابیتوس) ، عفونت های مجاری ادراری ، مسمومیت هایی که با آنتی بیوتیک ها و سپتی سمی برطرف نمی شوند ، بمیرند. بیماران مبتلا به آلزایمر در بلع مشکل دارند ، ممکن است به ذات الریه مبتلا شوند و ممکن است از غذا برای کاهش سریع وزن خودداری کنند.

غم و اندوه برای نگهبان

در داخل ، بیمار یا مراقب ممکن است دچار مشکل شوند. افسردگی و اضطراب در بین مراقبین اهمیت دارد. از آنجا که بیماری پدربزرگ استرس زا و افسرده کننده است و از آنجا که اکثر مراقبان خانوادگی بیماران آلزایمر شریک بیمار هستند ، ممکن است مراقب علائم آلزایمر را نشان دهد.

برای افزایش اندوه و اضطراب ، نگهبانان ممکن است عصبانی ، گناهکار و تحت تأثیر قدرت میزبان قرار گیرند. مراقبت کنندگان باید وقت برای استراحت داشته باشند: وقت خود را به عنوان مراقبان حرفه ای که از خانواده خود مراقبت می کنند ، بگذرانند.

این کلینیک می تواند بیمارانی را که به دلیل ابتلا به آلزایمر در حال مرگ هستند درمان کند. اگر شما مراقب بیمار آلزایمر هستید ، در مورد مراقبت از خود در Welcoming Caregivers بیشتر بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید