ساده ترین راه برای کاهش تصادفات رانندگی در تابستان 1401


سلب مسئولیت: دیجیاتو فقط این متن تبلیغاتی را نمایش می دهد و ویراستاران محتوای آن را نمایندگی نمی کنند.

نگرانی های زیادی در بین رانندگان در مورد تصادفات اتومبیل وجود دارد. یکی نباید خوب باشد و دیگری اینکه بعد از چند ماه با جریمه های پرداخت نشده زیادی مواجه نشوید. البته اگر قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنید جریمه نمی شوید. خیلی ها هستند که حتی یک بار هم در زندگی شان خوب نبوده اند. اما گاهی ندانسته مرتکب جرم می شوید یا فکر می کنید که یک افسر نظامی نیستید و مرتکب جرم جزئی نیستید. بدون اطلاع از اینکه دوربین در حال ثبت مجوز شما است. برای کسانی که زیاد در جاده ها سفر می کنند، کاهش جرم و جنایت بسیار مهم است. اما آنها باید چه کار کنند؟ در اینجا چند نکته برای کمک به کاهش تصادفات رانندگی وجود دارد که به شما کمک زیادی می کند.

کاهش تصادفات رانندگی به چه معناست؟

قبل از اینکه سوال “چگونه تصادف رانندگی کنیم” را بدانید، خوب است ابتدا بدانید که چیست و چه انواعی دارد. تصادفات اتومبیل انواع تخلفات و نقض قوانین رانندگی است که در مورد وسیله نقلیه شما اعمال می شود. این موارد در پرونده خودروی شما نزد پلیس ثبت می شود. برخی از این تصادفات اتومبیل خوب است. با پیشرفت تکنولوژی، پلیس در ثبت تخلفات رانندگی نیز دقیق تر و فعال تر عمل می کند. دلیل این امر نصب دوربین های کنترل سرعت است: هر راننده ای که پای خود را برای چند دقیقه (حتی در مسافت های کوتاه) در محفظه و دنده قرار دهد، آن را تجربه خواهد کرد. اطلاعات در مورد میزان جمع آوری تخلفات راهنمایی و رانندگی در بزرگراه ها و بزرگراه ها و امکانات برای بررسی آنها موجود است. اما اگر بخواهیم این موضوع را به صورت کلی توضیح دهیم، می توانید اینگونه توضیح دهید: کاهش جرایم خودرو به معنای صرفاً حذف آن نیست. وقتی شکست بخورید، دیگر خوب نخواهید بود. اما راه حل ها و مواردی وجود دارد که اگر خوب باشد می توان در زمان پرداخت مبلغ را کاهش داد.

ممکن است به دلایل مختلفی جریمه شود. سرعت غیرمجاز، نبستن کمربند ایمنی توسط همه سرنشینان، ممنوع الخروجی، عدم تاخیر، توقف دوبل، عدم تعویض دنده، عدم حرف زدن سلول پشت فرمان و غیره از جمله دلایلی هستند که اکثر هر رانندگی می تواند خوب باشد.

راه های کاهش جرم چیست؟

در اینجا بهترین و مهم ترین راه ها برای کاهش جرم و جنایت آورده شده است:

از خوردن غذای خوب خودداری کنید

ممکن است این راه نباشد. اما باید گفت که مهمترین و اولین حرفی است که باید برنامه ریزی کرد. وقتی تمام قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت می کنید، دلیل خوب بودن چیست؟ برای هر تخلف، هر چند کوچک، جریمه هایی در نظر گرفته خواهد شد. این جریمه ها به تدریج جمع می شوند و در نهایت متوجه می شوید که باید سه میلیون بپردازید.

پرداخت به موقع جریمه ها

بهترین زمان برای پرداخت جریمه بلافاصله پس از وصول است. برخی از افراد در زمانی که به خود می گویند وقتی خودرو می فروشند، جریمه را در آن زمان به صفر می رسانند، عادت به پرداخت جریمه ندارند. بدون اینکه بدانند شاید تا آن زمان چند میلیون باید هزینه تصادف رانندگی خود را بپردازند. چرا فقط چند میلیون دلار صرف فروش خودرو کنید تا از تصادف خودرو جلوگیری کنید؟ جریمه هایی مانند توجه و دلبستگی تا 60 روز جواب نمی دهد و دو برابر می شود. پس بهتر است همزمان پرداخت کنید تا بعداً تمایلی به پرداخت بیشتر نداشته باشید.

از فرصت طلایی بخشش استفاده کنید

بخشش جرایم رانندگی دنیای طلایی است که با جریمه های سنگین توسط پلیس راهنمایی و رانندگی در اختیار رانندگان قرار می گیرد. بر اساس این نظر کلیه هزینه های جریمه مضاعف به طور کامل بخشیده می شود و صرفاً پرداخت اصل مبلغ توسط شخص الزامی است. البته استفاده از این طرح در بازه زمانی مشخص؛ عید سعید فطر، نوروز، دهه فجر و… در دوره ای است که طرح بخشش اعلام می شود. اصولا میانگین زمان این ایده 20 روز است همچنین تاکید می کنیم که با این ایده فقط هزینه مضاعف کسر می شود و اصل جریمه باید پرداخت شود.

اعتراض به تخلف

برای شما یا دوستان یا بستگانی که اصلاً در آن منطقه رانندگی نکرده اند، باید پرداخت انجام شود. مثلاً در شهر یزد افسانه ای بوده است. اما هیچ وقت به یزد نزدیک نبودی. بنابراین، اتفاق دیگری که برای یک فرد می افتد یافتن همزمان دو مکان مختلف در فاصله دور است. در اینجا می توانید با جرم خود مخالفت کنید. اگر اعتراض شما موجه باشد جریمه از کل کسر می شود. البته زمانی اعتراض کنید که برعکس عمل نکرده اید.

روی قوانین مهم راهنمایی و رانندگی تمرکز کنید

این کمی متفاوت است. وقتی قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت می کنید، دلیلی برای جریمه کردن شما وجود ندارد. اما توجه داشته باشید که این قوانین باید همه جا رعایت شود. برخی نسبت به حاکمیت قانون حساسیت بیشتری دارند و معتقدند در مناطق روستایی مانند جاده های روستایی ترافیک وجود ندارد. برعکس، پلیس در چنین مکان هایی حضور دارد و مقصر رانندگان متخلف است. برخی از این قوانین که باید در نظر بگیرید عبارتند از:

  • کمربند ایمنی خود را ببندید
  • کاهش سرعت و افزایش فضای ایمنی با خودروی مقابل در شرایط بارانی یا مه آلود
  • در سفرهای زمستانی از ویلچر استفاده کنید
  • آلودگی صوتی ایجاد نکنید
  • از رفت و آمد و ورود به مناطق و خیابان های ممنوعه خودداری کنید

داستان های رانندگی احساس بسیار ناخوشایندی است که هیچکس علاقه ای به تجربه آن ندارد. یکی از دلایل جریمه بودن، نداشتن گواهینامه خودرو از جمله بیمه شخص ثالث است. بیمه شخص ثالث یک مسئولیت اجباری برای کلیه دارندگان وسایل نقلیه زمینی در قبال خسارات جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث است. شرکت بیمه حق پرداخت هزینه های قرارداد را دارد (که در بیمه نامه به عنوان مراقب درج شده است) و در نهایت شخص ثالث مصدوم حادثه (یعنی متفاوت از راننده مسئول) است. هرکسی که در تصادف متحمل خسارت مالی و جانی می شود، توسط بیمه شخص ثالث محافظت می شود که هزینه های نگهداری، مرگ و خسارت مالی را پوشش می دهد. در چنین مواقعی راننده مقصر نیز می تواند از پوشش بیمه حوادث که دسته جدیدی از بیمه شخص ثالث است استفاده کند، البته در صورت نداشتن بیمه، خودرو شما را به پارکینگ می برد. لذا علاوه بر موارد فوق قبل از هر اقدامی حتما مدارک و اعتبار آنها را بررسی نمایید. به راحتی می توانید انواع بیمه نامه های شرکت های بیمه مرکزی مجاز با ورود را درخواست و مقایسه کنید. ضمناً برای خرید آنلاین خودرو یا بیمه شخص ثالث می توان با شماره 0214372 تماس گرفت و دستورالعمل ها و اطلاعات مهم بیمه ای را کاملا رایگان و بی طرفانه از کارشناسان بیمه دات کام دریافت کرد. پس از کسب اطلاعات بیمه ای، بررسی و خرید بیمه نامه کم هزینه و متناسب با شرایط شما، در کمترین زمان ممکن بیمه نامه خود را به صورت رایگان درب منزل دریافت خواهید کرد.