علل تهوع هنگام نوشیدن آب


حالت تهوع یک چیز ترسناک و گیج کننده است که در معده خود نمی بینید که باعث استفراغ شود. شایع ترین عفونت ممکن است عفونت ، عفونت معده ، بارداری یا بوی بد دهان باشد. استفراغ عبارت است از استفراغ در شکم یا مخاط در دهان.

علت تهوع هنگام نوشیدن آب

در اغلب موارد ، علت بروز تهوع مشخص نیست. تهوع و استفراغ بیماری نیستند ، بلکه علائم بسیاری از بیماری ها هستند ، مانند:

حالت تهوع در ماشین یا در دریا (تصادف می کند و دریا می میرد)

مراحل اولیه بارداری

استفراغ ناشی از دارو

درد شدید

استرس عاطفی (مانند ترس)

مرگ دردناک

مسمومیت غذایی

بیماری (مانند “آنفولانزای معده”)

غذای رودخانه

واکنش به برخی بوها یا بوها

حمله قلبی

زنگ تفريح

تومور مغزی

زنگ تفريح

برخی از انواع سرطان

پرخوری یا هرگونه بیماری روانی دیگر

گرفتگی شکم (بیماری شایع در افراد مبتلا به دیابت)

خوردن سم یا الکل زیاد

ایلئوس

اضافه

علل استفراغ سال به سال متفاوت است. برای کودکان ، استفراغ ناشی از عفونت ویروسی ، مسمومیت غذایی ، کم آبی بدن ، اسهال (بیماری حرکتی) ، پرخوری یا سوء تغذیه ، پیشگیری از سرفه و یبوست و بیماری هایی که در آنها کودک تب بالایی دارد. بگیر نمایش می توان آن را بلافاصله پس از غذا مشاهده کرد ، مانند تهوع یا استفراغ به دلیل مسمومیت غذایی ، ورم معده (التهاب مخاط معده) ، اسهال یا پرخوری. تهوع یا استفراغ یک تا هشت ساعت بعد از غذا ممکن است نشان دهنده مسمومیت غذایی باشد. با این حال ، برخی از باکتری های منتقله از غذا ، مانند سالمونلا ، مدت زمان بیشتری طول می کشد تا علائم از بین بروند. برخی از بیماریهای جدی که ممکن است تهوع یا استفراغ باشند عبارتند از: شروع ناگهانی اسهال ، اسهال (سرطان مغز) ، یبوست ، یبوست و سرطان مغز. چیزی در مورد خشکسالی خطر کم آبی در بزرگسالان کمتر است ، زیرا آنها بیشتر از علائم کم آبی (مانند تشنگی زیاد و خشکی لب یا دهان) آگاه هستند. اما کودکان خردسال بیشتر مستعد کم آبی هستند ، به ویژه اگر آنها نیز مبتلا به سل باشند زیرا قادر به نشان دادن علائم کم آبی نیستند.

اگر به دلیل حالت تهوع قادر به خوردن و آشامیدن نیستید ، ممکن است از تشنگی بمیرید. تهوع یکی از علائم کم آبی بدن است ، با این حال ، به دلیل نوشیدن بیش از حد ، حالت تهوع با یبوست تشدید می شود. وقتی آزاد هستید ، الکل بنوشید. اگر معده درد بدی دارید ، رفلاکس اسید یا آب را با برش های میوه تازه امتحان کنید. استفراغ مکرر در دوران بارداری به دلیل کمبود آب و مواد معدنی ایجاد می شود ، که در دوران بارداری اهمیت ویژه ای دارد.

چگونه از تهوع و استفراغ جلوگیری کنیم؟

مصرف الکل ، از جمله آب را بهبود بخشید

در طول روز به جای سه وعده غذایی بزرگ ، وعده های غذایی کوچک بخورید.

ساکت باش.

از خوردن غذاهای ناسالم خودداری کنید.

سعی کنید غذاهایی را تنظیم کنید که با دمای اتاق تنظیم شده است

سعی کنید بین وعده های غذایی آب بنوشید ، نه در حین غذا.

تنفس عمیق یکی از انواع مدیتیشن است. اما شما فقط می توانید تهوع-تحریک را درمان کنید. با آرامش به بینی خود تنفس کنید ، نفس خود را به مدت سه ثانیه نگه دارید ، سپس بازدم کنید. این کار را چندین بار تکرار کنید تا حالت تهوع برطرف شود.

لیموها حاوی اسید سیتریک هستند ، یک ترکیب طبیعی که تصور می شود به هضم و تسکین معده کمک می کند. لازم است آب لیمو تازه را به آب اضافه کنید و آن را برای بقیه روز خیس کنید. اگر حالت تهوع ناشی از اسهال باشد ، نوشیدن آب گرم و آب لیمو باعث تحریک معده شما می شود. با این حال ، مصرف بیش از حد آب لیمو در کوتاه مدت می تواند حالت تهوع را بدتر کند. بوییدن بوی لیمو ، مانند خوردن لیمو ، ممکن است از حالت تهوع جلوگیری کند.

برای کمک به حالت تهوع ، مقدار کمی حشیش تازه بخورید. همچنین می توانید عصاره زنجبیل بنوشید

طبق یک مطالعه ، مکیدن مقدار زیادی روغن نعناع یا برگ نعناع تازه ممکن است حالت تهوع را کاهش دهد.

گاهی اوقات درمان حالت تهوع فقط مساله زمان است. هرچه بیشتر در حالت تهوع بمانید ، احساس خستگی بیشتری خواهید کرد. بنابراین سعی کنید با انجام کارهای ساده حواس خود را پرت کنید.

نتیجه گیری: در واقع ، اگر هنگام نوشیدن آب احساس تهوع می کنید ، ممکن است به دلیل خشکی یا دلایل دیگر ناشی از این علامت (حالت تهوع) باشد.

گردآوری و ترجمه: عاطفه صادقی

منابع

https://www.webmd.com/digestive-disorder/digestive-diseases-n تهوع- استفراغ

https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of- تهوع

https://www.quora.com/Why-am-I-feeling-nause- muri-drink-a-lot-of-water

دیدگاهتان را بنویسید