علل کم کاری تیروئید چیست؟


“دکتر ، چرا دچار کم کاری تیروئید شدم؟”

دو پاسخی که بر شما تأثیر می گذارد عبارتند از: “ژنتیکی است” این یک بیماری خود ایمنی است و سیستم ایمنی بدن شما به غده تیروئید حمله می کند. گفته می شود که بیماری هاشیموتو گاهی اوقات بیماری گریو نامیده می شود. ”

بیایید هر دو پاسخ را بررسی کنیم.

نکته ها

اگر ژن ها مسئول تیروئید هستند ، چرا غده تیروئید در 50 سال گذشته ، زمانی که انسان روی زمین زندگی کرده است ، اینقدر محبوب شده است؟ چرا در 50 سال گذشته ژن ها تغییر کرده است؟

درمان خودکار

بیماری خود ایمنی بر تیروئید تأثیر می گذارد. اما چرا بیماری خود ایمنی ایجاد می شود؟ احساس خوبی ندارید؟ اگر کسی به ریشه مشکل برسد ، هرگز درمانی نخواهد بود. با این حال ، بسیاری از افراد به دنبال کشف منبع پروژه نیستند.

هدف از این مقاله این است که دلایل اصلی ایجاد گرافیک را بررسی کند. شناسایی مشکل نیمی از نبرد پیروز شده بود. دو علت فوق برای کم کاری تیروئید نشان می دهد که هیچ چیزی در کنترل و ناتوانی ما در کنترل بیماری وجود ندارد ، نه برعکس.

تیروئید را بیماری دائمی نیز می نامند به همین دلیل ، نمی توان آن را انجام داد ، و “تیروئید داشته باشید ، تیروئید داشته باشید”. “مرگ با آخرین نفس می میرد”. این کاملا درست نیست.

7 ریشه وجود دارد که بر بیماری تیروئید فرد تأثیر می گذارد. و بهترین کاری که می توان در این نوع شرایط انجام داد ، درمان کم کاری تیروئید است.

علت اصلی 1: تغذیه

شاید در مورد میزان ید برای عملکرد مناسب غده تیروئید چیزی شنیده باشید. ید در غده تیروئید زیاد است و کمبود ید می تواند منجر به کم کاری تیروئید و گواتر (تورم غده تیروئید) شود.

اما این فقط ید نیست ، مواد مغذی مهم دیگری نیز وجود دارند که توجه زیادی به آنها نمی شود ، اما نقش مهمی در عملکرد غدد دارند.

 • آهن ، روی ، ویتامین E ، B2 ، B3 ، B6 ، C
   • برای سنتز هورمون تیروئید مورد نیاز است
   • لازم است از T4 به T3 تغییر دهید
  • ثابت شده است که کمبود ویتامین D با بیماری های خود ایمنی از جمله بیماری گریوز و تیروئیدیت هاشیموتو ارتباط دارد.

مردم اغلب غذا را با غذای کم ارتباط می دهند. اما غذا مهمترین غذا است. بیشتر غذاهای مناسب بخورید تا مواد مغذی مورد نیاز بدن برای عملکرد صحیح را دریافت کنید.

ریشه شماره 2: کاهش وزن

مردم اغلب می دانند که کم کاری تیروئید نتیجه اضافه وزن است ، اما پشت آن درست است.

جمعیت افراد چاق حداقل است 86٪ افزایش خطر کم کاری تیروئید تحت بالینی.

علت چاقی در کم کاری تیروئید چیست؟

 1. در مورد گزارش تیروئید متاستودی وجود دارد. “چربی یک فرایند التهابی سطح پایین است. به دلیل سیتوکین ها و سایر سیگنال های التهابی تولید شده توسط وزن بافت چربی ، افزایش می یابد. اینها سیتوکین التهابی را افزایش می دهند. برای مهار بیان mRNA گیرنده سدیم / یدید و تأثیر فعالیت یدید برای جذب هورمونهای تیروئید انسان “
 2. او گفت، “لپتین ، فاکتور تولید شده توسط سلولهای چربی ، در التهاب مزمن که ممکن است ناهنجاری مورفولوژیکی تیروئید را تغییر دهد ، مهم است. [1]

کم کاری تیروئید و افزایش وزن تغییرات خطرناکی هستند. اگر می خواهید بر کم کاری تیروئید غلبه کنید و اگر اضافه وزن دارید ، این شماره 1 کاری است که باید انجام دهید.

عامل ریشه 3: عدم تعادل باکتری های روده

“همه ما می دانیم آنتی بیوتیک ها چیست ، اما چند نفر از ما درباره” پروبیوتیک “آنها می دانیم؟ اینها ارگانیسم هایی مانند مخمر یا باکتری های خوب هستند که به نظر می رسد سلامت فرد را افزایش می دهند. بیشتر در مکمل ها و غذاهایی مانند شیر لبنیات و شیر لبنی یافت می شود. ممکن است عجیب به نظر برسد که باکتری های زنده را به عنوان بخشی از رژیم غذایی در نظر بگیرید ، اما این یک عمل معمول است که برای شما بسیار مفید است. ”

پل های خوب

معده انسان حاوی میلیون ها نوع مختلف باکتری مفید است. آیا این شگفت انگیز نیست؟ این عدد کمتر از 10 برابر تعداد کل اعضای بدن است.

نسبت باکتری های خوب به باکتری های بد در معده شما احتمالاً 85٪ است: 15٪. اگر این روال را رعایت کنید ، سالم تر هستید و کاهش وزن راحت تر خواهد بود. پروبیوتیک ها به سلامت پوست روده ها کمک می کنند ، به طوری که تجزیه و جذب غذا آسان تر می شود.

پروبیوتیک ها در کره و دوغ یافت می شوند ، اگرچه به وفور یافت نمی شوند. با این حال ، در حالی که اکثر ما واقعاً پروبیوتیک در رژیم غذایی روزانه خود نداریم ، با توجه به بیماری های ایمنی و نقص ایمنی ، میزان باکتری های خوب کاهش می یابد.

“میکروبیوتای روده همچنین بر جذب مواد معدنی ضروری برای غده تیروئید از جمله ید ، سلنیوم ، روی و آهن تأثیر می گذارد. همه اینها برای عملکرد تیروئید مهم هستند و ارتباط بین نارسایی تیروئید و نوسان سطح این مواد معدنی را مشخص می کنند. . » [2]

ریشه شماره 4: شلوغی بیش از حد

پزشکان در مورد واقعیت بیماری هاشیموتو صحبت می کنند زیرا سیستم ایمنی بدن از غده تیروئید شروع می شود. اما چرا چنین شد؟ سیستم ایمنی بدن ما برای محافظت از ما طراحی شده است نه اینکه ما را نابود کند. سپس این چیزی است که ما داریم رخشاک (سرپرست) بودن باکساک (دزد)؟

در میان موارد دیگر ، پاسخ ممکن است در سموم باشد. در دو مرحله اتفاق می افتد:

 • غده تیروئید برای تولید هورمون های تیروئید به ید و سلنیوم نیاز دارد. بسیاری از سموم محیطی با ید و سلنیوم که در غده تیروئید تجمع می کنند اشتباه گرفته می شوند.
 • سپس بدن برای مبارزه با این سموم آنتی بیوتیک ترشح می کند و سپس به غده تیروئید حمله می کند.

امیدوارم تعدادی از سموم را مشاهده کنید که در زیست شناسی ما در ارتباط با این همه گیری وجود ندارد.

چهار خطرناک ترین فلزات سنگین وجود دارد: آلومینیوم ، کادمیوم ، سرب و سرببه اینها را می توان در هر یک از اقلام ما برای استفاده روزمره مانند پلاستیک ، طعمه ، باتری و موارد دیگر یافت. ممکن است ما نخواهیم چنین کالاهایی را به دیگران هدیه دهیم ، اما با وضوح ، می توانیم خسارت را به حداقل برسانیم.

همچنین علف کش ها ، علف کش ها ، قارچ کش هایی که معمولاً برای فعالیت های کشاورزی ما استفاده می شوند یکی از سمی ترین سموم آفت کش ها هستند. حتی شیر مملو از هورمون های اضافی است زیرا اکثر گاوها برای افزایش تولید شیر واکسینه می شوند. در حالی که هزینه مواد غذایی ارگانیک را پرداخت می کنیم ، نگران افزایش قیمت هستیم. اما نوع قیمتی را که در بلندمدت با مصرف سموم سنگین می پردازیم در نظر بگیرید.

مطالعه موردی 5: کاهش وزن و اختلالات خواب

استرس و کم خوابی دو موردی هستند که هنوز به طور کامل گزارش نشده اند. نه ، من در اینجا درباره برخی از تکنیک های فلسفی صحبت نمی کنم. علم باید کل داستان را بگوید که گرافیک حتی بدتر به نظر می رسد.

به گفته Healthline ، “تأثیر استرس بر سیستم عصبی ناشی از کاهش انرژی بدن شما است. این یکی از راه هایی است که استرس با افزایش وزن مرتبط است. این کار را کند می کند. عملکرد تیروئید در هنگام استرس ، تری یدوتیرونین (T3) و سطح تیروکسین (T4) کاهش می یابد. همچنین تبدیل هورمون T4 به T3 بعید است و با سطح T3 به ​​سمت عقب افزایش می یابد. ”

همچنین ، گناه دیگری وجود دارد: هورمونی به نام کورتیزول. در صورت استرس کمتر اگر کمتر بخوابید کورتیزول ترشح می شود. کورتیزول زیاد می تواند به مغز شما آسیب برساند.

غده تیروئید قادر به تولید هورمون تیروئید کافی نیست که می تواند منجر به مرگ شود. بنابراین ، اگر مغز دارید ، یک دلیل دیگر برای کاهش سطح استرس برای داشتن یک خواب خوب وجود دارد.

همچنین ، مطالعات نشان داده اند که کم خوابی و کم خوابی عملکرد غده تیروئید را مهار می کند. 7-8 ساعت خواب بهترین زمان خواب است. [3]

ریشه شماره 6: رودخانه زنده مسکونی

مطالعات نشان داده است که “عملکرد تیروئید در بیماران مبتلا به کم کاری تیروئید که به طور منظم فعالیت بدنی داشتند ، با کاهش سطح TSH و افزایش سطح T3 و T4 در گروه ورزش منظم ، بهبود یافت. “[4]

فعالیت بدنی به افزایش انرژی و کاهش وزن کمک می کند. هر دوی اینها به عملکرد بهتر غده تیروئید کمک می کند.

ریشه شماره 7: توسعه داخلی

“من همیشه فکر می کردم که التهاب یک بریدگی یا زخم پوستی است که درد می کند. این واکنش بدن به برداشتن پوست شکسته یا عوامل تحریک کننده قبل از شروع روند بهبودی است. چرا التهابی که قابل مشاهده نیست؟

“این التهاب داخلی نامیده می شود و یکی از شایع ترین علل چاقی ، دیابت ، تیروئید و سایر بیماری های مزمن است. این دردناک نیست و قابل توجه نیست ، اما بسیار دردناک است. این آتشی است که توسط سیستم ایمنی بدن پنهان می شود. سیستم با آلرژی غذایی ، سموم ، استرس و غذاهای ناسالم مبارزه می کند.

هحتی اگر این التهاب بد باشد ، متأسفانه سلاح های کشنده ما قابل درمان نیستند. التهاب داخلی می تواند ناشی از کربوهیدراتهای خالص ، قند ، چربی ترانس و بسیاری از چربیهای التهابی امگا 6 ، چربیهای مصنوعی ، یبوست ، لبنیات ، بیماریهای مزمن ، استرس ، روغنهای گیاهی فرآوری شده ، حساسیتهای غذایی پنهان و آلرژی و غیره باشد. می تواند کشنده باشد فقط سرد به چربی تا حتی سرطان!

هر کدام متفاوت است و علائم منجر به التهاب متفاوت است. ابتدا باید به دنبال تمام علائم التهابی باشید که بر شما تأثیر می گذارد و از شر آن خلاص شوید. پس از همه ، اگر پروژه احتمالی را بزنید ، می فهمید که با این ایده ایجاد شده است که به شما کمک می کند بفهمید چرا از التهاب رنج می برید تا بتوانید مشکل را برطرف کنید.

بنابراین ، هنگامی که علل تیروئید را درک کردید ، می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید با این مسائل ریشه ای برخورد کنید یا بر مدیریت علائم با کمک داروهای دیگر هورمونی تمرکز کنید.

در صورت امکان ، ما با جدیت تمام به این علل ریشه ای می پردازیم و به هزاران بیمار تیروئیدی کمک می کنیم تا کم کاری تیروئید را مدیریت و معکوس کنند. 50 گروه غذای سالم شامل پزشکان وجود دارد که هر روز برای بهبود سلامت جهان تلاش می کنند. استفاده از غذا به عنوان دارو.

دیدگاهتان را بنویسید